Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Szymi40    1444

Bo to zależy jaka gleba -co do wschodów jak ugniecone ciągnikiem , jak piaszczysta to nawet dobrze ale jak glina i mokro to wschody słabe. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B-A-R-T    1

zdzichu124 przedstawiciel mówił mi ze qq można zaprawić dodatkowo zaprawa do ziemniaków. Podobno chroni przed drutowcem. z tego co mówił jest tania ale nie znam nazwy ja sam nigdy tego nie stosowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Prestige forte nazywa sie, bede nią zaprawiał, wychodzi taniej nic nuprid ale nie wiem jak ze skutecznoscia. Maja ta samą substancje aktywną tyle ze nuprid ma jej 600g/l a prestige 120g/l ;/ zobacze co bede robil, jak podejme decyzjepodziele sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

Pln mazowsze koniec kwietnia chyba ze woda stoi to maj;) ale jk w maju to trzeba odmiane z krptszym fao

 

AndroidPower

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

spokojnie, dopiero koniec lutego jeszcze marzec i trochę kwietnia więc nie ma co planować. Może na majówkę śnieg spanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ale pomyśl... posiejesz w lutym, skosisz w lipcu - jeszcze można z mieszanką jarą próbować :D Chociaż znajomy po jęczmieniu ozimym kukurydze na kiszonke siał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

U mnie jak jest "normalny rok" to bo zborzach jarych tak samo kukurydze sieją na kiszonkę . Po młodych ziemniakach to jeszcze częściej . tylko że ten rok jest zupełnie inny i niektórzy z kukurydzą na początku kwietnia pewnie ruszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myśle że jak temperatura pozwoli to w marcu Tak myśę czy nie ma kukurydzy ozimej to by było nalepsze rozwiązanie w tym temacie

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Koledzy mam pytanie troche z innej beczki, jakimi ciągnikami ciągacie swoje siewniki, chodzi mi czy mój Renault Ares 95KM, ciężki + tur da rade ciągać siewnik 6 rzędowy z nawozem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Mam pytanie. Czy u Was też jest taka kurzawa na polu. Stawki gdzie zawsze była woda u nas, teraz jest sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u nas wody na polach Ful

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak myślicie ile omocnicy w tym roku mniejsze czy większe nasilenie w porównaniu do roku ubiegłego.Zima była łagodniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

korci mnie aby za trzy tygodnie siać kukurydzę ,nie będzie to z przesadą za wcześnie? ,kukurydza będzie na działkach bardzo górzystych gleba gliniasta na dzień dzisiejszy jest już ,aż nadto sucho , z burakami cukrowymi na te działki wchodziłem dwa tygodnie wcześniej jak pozostali i było całkiem dobrze ze wschodami

Edytowano przez Camry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Jak dla mnie, początek kwietnia to troche za wczesnie na kukurydze, chyba ze temperatury na prawde bedą na to pozwalać. Jednak chyba nie warto ryzykować bo nowe ziarno kukurydzy to spory koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nawozy wysiane pole zabronowane tylko temperatura potrzebna i ruszam z siewami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom343    0

Koledzy mam pytanie troche z innej beczki, jakimi ciągnikami ciągacie swoje siewniki, chodzi mi czy mój Renault Ares 95KM, ciężki + tur da rade ciągać siewnik 6 rzędowy z nawozem???

 

 

Raczej tak.

My ciągamy starym zetorem 12 z turbiną i ciąga on 6 rzędowy siewnik + dorabiane skrzynie na nawóz.To ten raczej powinien ciągać ten siewnik.

 

Siewy to myślę ,że początek kwietnia będą.

Teraz to jest nawet sucho tylko te bagniste pola i gdzie dołek to jest roche mokro.Dzisaj widziałem ludzie u nas zboża sieli , ale nam nie sra się z siewami.Tera to robota przy pastuchach w następnym tygodniu orka a może nawet w tym , uprawa ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom343    0

pastuchy na kukurydze stawiacie juz ?

Tak.

Ale jest dużo postawione tylko poprawki po tym co dziki zrobiły przez zime i też nowych trzeba nastawiać na pola co nei były grodzone.

U nas tak dziki szaleją ,że przez pastuchy nawet właża i trzeba ludzi wynajmować jak pole szerokie i równo iść i drzeć się i wyganiać je.A zaorane pola to tak zryły w poszukiwaniu resztek kukurydzy ,że jak się agregatem jedzie to nie da sięszybko jechać bo dużo dziur jest ,że jak się jedzie traktorem z amortyzowaną kabiną to tak trzęsie gorzej niż w starych rupieciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Ja jestem tylko ciekawy czy zaryzykuje ktoś siew kukurydzy pod koniec marca bo u mnie nie daleko zdażalo sie ze buraki siali ale z kukurydzą jeszcze się nie spotkałem aby ktos siał w marcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam chcę dać pod kukurydze 100 kg mocznika przedsiewnie i w podsiewacz fosforan amonu 100 kg i sól potasowa150 kg czy będzie dobre naworzenie czy może lepiej sam fosforan w podsiewacz a sól przedsiewnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Sól potasowa koniecznie przedsiewnie a najlepiej 3 tygodnie przed siewem. W podsiewacz nie dawaj bo jest to forma chlorku potasu i chlor może uszkodzić Ci kukurydze. Co do nawożenia to trochę słabo, jak już chcesz tak oszczędnie to dorzuć chociaż ze 100 kg mocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

W mojej okolicy jest kilku co sieje na piaskach koniec marca lub początek kwietnia Twierdzą że wczesniej zasiana to lepiej przetrzyma niedobory wody w maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj