Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
elektrotech

Światła pomocnicze-dodatkowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
elektrotech    3

Wieleokrotnie miałem prawie spotkanie z niebieskimi,nie były widoczne światła tylne STOP,POZYCYJNE,KIERUNKI-zapięty opryskiwacz,siewnik 17 stka przy podniesieniu skutecznie zasłaniały światła tylne...pozwoliłem sobię na drobną modernizacje-dodanie takich swiateł.Aby nie było tz dyskoteki -choinki zamontowałem układ świateł dodatkowych włączanych w razie potrzeby.co prawda mozna pominąć włacznik-sterowanie i zostawić to na stałe ale niema takiej potrzeby..wiec powstał ten projekt.

w zastosowanym rozwiązaniu zastosowałem przekaźnik R15 który ma 4 sekcjewłacz wyłacz -można zastoswoać inne ale ja takie miałem pod ręką-spory zapas z TPSA :P

Oświetlenie zamontowano na samej górze kabiny z tyłu,podpięto do łączówki na lewym błotniku C-328,C-330

dodatkoweowietlenieft4.jpg

p8190008kx5.jpg

coolman111    54

Do mnie ostatnio niebiesty przyczepili się, że nie było widać świateł z tyłu jak jechałem C 4011 z rozsiewaczem. Może i mieli racje, bo za nisko miałem podniesiony. Chciali mi dać 100zł i 2 pkt., ale jakoś się wymigałem. Dobrze, że nie pytali się o moje prawko i dowód rej. ciągnika (kto wogóle bierze to na pole z sobą).

Co do tych świateł to zastanawiam się nad jednym patentem. Mianowicie ostatnio w agromie widziałem takie dodatkowe świała na belce do sprzętów rolniczych. Ale przerobiłbym to. Przy każdej maszynie mam taki trzymacz jak do trójkąta. Te lampy zdemontowałbym z tej belki i podorabiał takie uchwyty na ten trzymacz. Chyba by to wypaliło :P?

marcin974    25
Do mnie ostatnio niebiesty przyczepili się, że nie było widać świateł z tyłu jak jechałem C 4011 z rozsiewaczem. Może i mieli racje, bo za nisko miałem podniesiony. Chciali mi dać 100zł i 2 pkt., ale jakoś się wymigałem. Dobrze, że nie pytali się o moje prawko i dowód rej. ciągnika (kto wogóle bierze to na pole z sobą).

Co do tych świateł to zastanawiam się nad jednym patentem. Mianowicie ostatnio w agromie widziałem takie dodatkowe świała na belce do sprzętów rolniczych. Ale przerobiłbym to. Przy każdej maszynie mam taki trzymacz jak do trójkąta. Te lampy zdemontowałbym z tej belki i podorabiał takie uchwyty na ten trzymacz. Chyba by to wypaliło :P?

ja takie cos robie wlasnie....

słuchaj a w grene mozesz kupić takie coś... jak dobrze poszukasz to znajdziesz na magnes (są wtedy bez poprzeczki) cena to okolo 110zl -ja sobie sam wole zrobic, chcecie to prowizorkę mogę już zapodać :P

coolman111    54

A nie wiem ile kosztowały te w agromie? Wiem, że greene ceni się za takie pierdołki :P. Ale zobacze jak cena wygląda. Możesz zapodać jakieś fotki marcin974.

coolman111    54
hehe elektro..niezły pomysł z tą falą na dachu :P

a światełka u góry też jak najbardziej :P

Lepszy ten dach niż taki jak ja posiadam przy C 4011 czyli z tworzywa sztucznego- po 15 latach już przecieka :D.

tompil    3965

Do tych świateł gliny mogą i tak się przyczepić, jak jest coś dłuższego podpięte, ponieważ jest określone w przepisach w jakiej odległości od końca pojazdu mogą znajdować się lampy (ale dokładnie nie pamiętam). Na przyszły sezon zamierzam zrobić takie przekładane lampy do każdego urządzenia. Przyspawam 2 rurki z tyłu każdego urządzenia, a do lamp założe troszke większe rurki (żeby można było wsunąć jedną w drugą)i zrobie w nich dziurke do zabezpieczenia.

elektrotech    3
Do tych świateł gliny mogą i tak się przyczepić, jak jest coś dłuższego podpięte, ponieważ jest określone w przepisach w jakiej odległości od końca pojazdu mogą znajdować się lampy (ale dokładnie nie pamiętam). Na przyszły sezon zamierzam zrobić takie przekładane lampy do każdego urządzenia. Przyspawam 2 rurki z tyłu każdego urządzenia, a do lamp założe troszke większe rurki (żeby można było wsunąć jedną w drugą)i zrobie w nich dziurke do zabezpieczenia.

podepnij siewnik ....i zobaczymy gdzie masz światła.... gliny mój pomysł zaakceptowali :P

tompil    3965

Sorry że cię poprawiam, ale należysz do grupy Moderators i napisałeś: "gliny mój pomysł zaakceptowali". to raczej nie jest napisane po polsku, co najwyżej po "polskiemu".

elektrotech    3
Sorry że cię poprawiam, ale należysz do grupy Moderators i napisałeś: "gliny mój pomysł zaakceptowali". to raczej nie jest napisane po polsku, co najwyżej po "polskiemu".

po polskiemu....nie plac mandatow

ps

mam awarie klawiatury

andrzej2110    529

ja w zimę jeżdże do mleczarni ciągnikiem z tako klatko która jak się wyżej podniesie to zasłana lampy. Ja to rozwiązałem w ten sposób że podnoszę jo na wysokość 20-30 cm na d drogo i wtedy lampy jeszcze widać :P

Z siewnikiem tak się nie uda :P Ale ja nie muszę z nim jeździć po asfalcie :P

DANIEL    1

To jest chyba najlepsze rozwiązanie, już dawno temu korzystaliśmy z takiej belki gdy trzeba było przyprowadzić rozrzutnik obornika, wtedy mocujesz taka belkę z tyłu i masz spokój z stróżami prawa, może ona mieć również zastosowanie do siewników, opryskiwaczy, rozrzutników nawozu i innych maszyn specjalistycznych.

110 zł jak Ktoś pisał już wyżej to wysoki koszt, taką belkę można zrobić samemu z starych nieużytecznych części (wtyczka, przewód, 2 lampy (muszą mieć stop, światła, kierunkowskaz) oraz belka na której umocujemy te lampy) lub kupić tanio w agromie i samemu poskładać te akcesoria.

Co do łączenia przewodów, można do tego dojść jaki kabelek z czym połączyć podpatrując instalacje w przyczepie, lub innym oświetleniu podłączanym do ciągnika (każdy przewód ma inny kolor).A może elektrotech miałby taki schemat....wtedy nie mieli byście żadnych problemów z podłączeniami :P

pozdro

andrzej2110    529

ja mam deskę i dwie lampy. Światła są używane do woza jak muszę gdzieś dalej jechać. Po środku jest mocowanie na trójkąt.

Dodałem fotkę do galerii

coolman111    54
wiec zapodaje adresy do moich swiatel:

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=27284

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=27283

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=27282

chyba jeszcze pomyslę nad zrobieniem mocowania w pronarze bo agregat zaslania, a kogut nie jednak ich w pelni nie zastąpi

:P

No właśnie takie coś też chce zrobić :P. Ale widzę, że przkrecasz listwę na śruby. W rozsiewaczu musiałbym porobić dziury na śrudy :P.

marcin974    25
No właśnie takie coś też chce zrobić :P. Ale widzę, że przkrecasz listwę na śruby. W rozsiewaczu musiałbym porobić dziury na śrudy :P.

ale z wsuwkami to bylby bardzo dobry pomysl :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować