dawid13

New Holland TD 60 czy Zetor 5340

Polecane posty

wiesmag    54

ja w td żadnej linki przy sprzęgle nie mam-może masz na myśli od załączania wałka-ale w zetorze też takowa.

w moim przypadku zetor bardziej awaryjny,a mniej godzin nabite.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

pogadaj z hondą80km on ci powie wszystkie wady i zalety nh td :lol:


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja mam gadać?-przecież mam NHtd80d,i zetor5341-to czego mogę się więcej dowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja też jestem posiadaczem NH TD i jestem z tego ciągnika zadowolony, szczególnie ze spalania, nie jest to taka wadliwa seria jak piszecie, jak za te pieniądze to jest idealny ciągnik na niewielkie gospodarstwa, zero w nim elektryki, przez co mniejsze prawdopodobieństwo na awarie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jeśli miał bym kupować ciągnik używany to brał bym zetora , szczególnie jeśli był użytkowany w Polsce,

większość właścicieli tych ciągników używa w gospodarstwach 10 ha , gdzie większość czasu przestoją, są to raczej starsze osoby które grzebią w polu dla hobby, przynajmniej w mojej wiosce tak jest. Części też tańsze

inne marki raczej więcej pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem posiadaczem NH TD i jestem z tego ciągnika zadowolony, szczególnie ze spalania, nie jest to taka wadliwa seria jak piszecie, jak za te pieniądze to jest idealny ciągnik na niewielkie gospodarstwa, zero w nim elektryki, przez co mniejsze prawdopodobieństwo na awarie <_<

Ile masz mtg ? Bo z tego co się orientuje to nie masz nawet 200. Także dlaczego twierdzisz,ze ten ciągnik jest mało awaryjny ? Taką ilość to każdy bez awarii będzie chodził, żebyś zrobił ponad 1000 to już można coś powiedzieć o awaryjności a nie po 250 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Bo kolega wierzy w doskonałość niebieskiego :P Też się nie będe wypowiadał co lepsze bo po prostu nie mam tych ciągników ale chciałbym się dowiedzieć o wyniki koliegi @piotrb14 w jakich pracach porównywałeś spalania ? ile spalił ci zetor a ile NH na jakiej glebie robiłeś, jakie obroty silnika no i przedewszyskim co oznacza ,,dużo'' ? 5 litrów, 10 litrów?

Edytowano przez mister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

oba nie sa idealne ale jednak nh mniej awaryjny i nie mówcie mi ze nie wiem co pisze bo moj zapitala na 60 hek i ma juz oj grubo ponad 1000mtg i wszystko ok.polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo kolega wierzy w doskonałość niebieskiego :P Też się nie będe wypowiadał co lepsze bo po prostu nie mam tych ciągników ale chciałbym się dowiedzieć o wyniki koliegi @piotrb14 w jakich pracach porównywałeś spalania ? ile spalił ci zetor a ile NH na jakiej glebie robiłeś, jakie obroty silnika no i przedewszyskim co oznacza ,,dużo'' ? 5 litrów, 10 litrów?

No na to wychodzi sam mam nh obecnie ma 1350 mtg. Ogólnie jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja mam mało, bo tylko 50mth, ale wujek i znajomy mają TD i mają ponad 300mth i na razie jest bez awarii, a jak czytam na forum że TD jest bardzo awaryjną serią i żeby jej nie kupować to mnie aż krew zalewa ;[

@malkolm- to chyba tylko w twoich okolicach, bo w moich takie Zetory pracują na 40ha i więcej <_<

ja nie twierdzę że ten ciągnik nie jest awaryjny bo tak nie napisałem, napisałem przecież że seria TD nie jest aż tak wadliwą serią, bo jest wielu posiadaczy tych ciągników i są zadowoleni, a nie że ktoś coś od kogoś słyszał, ze te ciągniki są awaryjne <_<

Edytowano przez zetorek1607

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

@zetorek co to jest 300 mth ?

co doradzić to nie wiem ale znajomy ma 5340 uciąg ma niezły i tak strasznie dużo nie pali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

td-1500mth(0 awarii nawet najdrobniejszej)-5341-1050mth(awarii 7 na szczęście żadnej poważnej-ale był unieruchomiony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

nie wiem jak jest z awaryjnoscią tych nh

znajomy miał tylko jedną awarię na gwarancji a ma juz ponad 2000 mth

ktos pisał na forum kiedyś że 5341 się psują a 5340 nie :lol: (w co oczywiście nie wierzę bo różnią się tylko kabiną )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

koledzy chyba zaczynacie mylić serie bo w tym temacie mówimy o seri NH TDD, która była bardziej awaryjna od seri TD i miała inne silniki. Ale ja dalej stoję murem za zetorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@zetorek a kto taki... bo ja znam przypadek fortery chyba 10641, a tak to z tego co widać nawet ładnie chodzą oczywiście mówimy o AF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

mister tobie sie szybko zetor nie zepsuje jestem pewien bo ty nim prawie wcale nie jeżdziśz więc sie martwić nie musisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

no właśnie mam serię TD80D-na tej serii ludzie już masę godzin nabili-co do serii TD50xx się nie wypowiadam(jej silnika).

zresztą silniki w zetorach też są zmienione.

i w jednych i drugich nie zmieniali silników ze względu na awaryjność-ze względu na normy emisji spalin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Aha no bo myślałem że ktoś z AF :P

@przemek znowu to ty... no nie prosze Cię... Przepraszam że po raz kolejny Ci na dumę najechałem :lol:, ale nie bedę w każdym temacie się z tobą kłócił, Więc powiedzmy że twój NH jest najładniejszy i najpiękniejszy ale nie nie :P na pewno nie najlepszy :D To tak pół żartem pół serio.

I przepraszam poważnych Agrofotowiczów za odejście od tematu ale na taki mądry post kolegi musiałem w drodze wyjątku odpowiedzieć... i zrozum człowieku nie wszyscy mają tyle hektarów co ty :P

Zresztą ty i tak wiesz lepiej....

 

EDIT; Masz aż 500 mth to faktycznie Ty to dopiero jeździsz więc proponuje ci zamilknij i pogadajmy za 10 lat.

Po raz enty ci mówię że ignoruje twoje kolejne posty...

Edytowano przez mister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

mister mam już sporo ponad 1500mtg po dwóch latach a ty ile masz ze twój jest taki wspaniały? poczytaj moje posty jeszcze raz i zobacz czy choć raz napisałem ze nh taki wspaniały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

mister nie masz wogóle uzasadnienia w swojej wypowiedzi jestem bardzo ciekawey moge się założyc ze NH mniej spali od zetora i jest to ekonamiczny ciągnik zwrotny .. i ma konfort w przeciwienstwie do zetora jak jedziesz to w zetorze się boisz aby ci przode nie odpadł ...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Z tym że mniej nh spali od zetora to sie zgodzę ale czym ten nh dobiega tak od zetora komfortem jazdy ciasną kabiną ?

Edytowano przez pawelwlosty

Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@casejx80 Słucham czego z mojej wypowiedzi nie zrozumiałeś? co ci wytłumaczyć i co ci wyjaśnić...

i co ma to twoje ,,przode nie odpadł .'' do komfortu jazdy? i w czym NH obiega aż tak o zetora o kabine mi chodzi? Czy tym że miejsce tylko dla kierowcy bo pasażer zwinięty? A może jakimś nowoczesnym designem? :lol: czy tym że jest lżejszy i z maszynami na tuzie bardziej go nosi?

To wszystko się mieści pod kategorią zachodni, lepszy ciągnik i nie możecie przecierpieć tego że porównuje NH do zetora a nie do Fendta czy JD Panowie za te wasze 1XX tyś nie macie kokosów i uwierzcie mi że Nie taki zetor zły jak się @Casejemujx80 śniło.

P.S co to znaczy że się boje jak jade czy ja o czymś nie wiem o czym ty wiesz? Zobacz zarzucasz mi że ci tam czegoś nie uzasadniłem a ty co zrobiłeś aby uwiarygodnić swoją wypowiedź? No właśnie także bez komentarza... Nie ma sensu tak pisać jakieś konkrety może co... bo tak to szkoda.

Edytowano przez mister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

mister juz wystarczy tego każdy ma swoje plusy i minusy a zeby było śmiesznie to ci powiem ze sam kupuje zetora teraz nowego ale jeszcze nie zdecydowałem jaki model a dlaczego? to proste td drugiego juz nie kupie bo potrzebuje mocniejszy ciagnik typu 110 kucy a NH tej serii jest dla mnie za drogi i tak sobie bedzie zetor i zobaczymy co pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj