dawid13

New Holland TD 60 czy Zetor 5340

Polecane posty

dawid13    1

proszę was o pomoc wybrania odpowiedniego ciągnika gospodarowuje na 27 bedzie ten ciągnik pracował z kosiarką rotacyjną mewa 2,10 agregat expom lech 2,8 m brona talerzowa cut 2,3x510 2,3m z przedsąsarką haybob 360 kuhn prasa zwijająca sipma farma II z 279/1 beczkowozem 4000l


jmjmjm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja wybrałbym NH TD60D, jest to mały, zwinny i ekonomiczny ciągnik, a z tymi maszynami sobie poradzi... ogólnie cała seria tych ciągników jest dobra, komfortowa kabina, minusem może być jej wielkość, ale coś za coś<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Dużo za małe te ciągniki do konkretnej roboty, idąc Twoim tokiem myślenia wybieraj pomiędzy 7340 a td80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tych dwóch wybrałbym zetora 5340 silnik mocny, komfortowy, ciężki, posiada dobry uciąg i jest większy od TD60 a do tych maszyn co wymieniłeś to przydałby się większy ciągnik


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Według mnie do tych maszyn 60 KM wystarczy, a 80 km to już za dużo. Ja bym wybrał NH, ale czemu to nie wiem, może dla tego, że jakoś brak sympatii u mnie do zetorów :)


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

jesli masz cpn na podworku kupuj zetora:D

nie lepiej abys pomyslal nad nh tylko wiekszym tak jak kolega pisal td80 zapas mocy zawsze sie przyda;)

Edytowano przez ltz55aluki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Z tymi maszynami co napisałeś zetor by sobie napewno lepiej poradził bo jest silniejszy od Nh więc z tych dwóch wybrał bym zetora ale ja bym poszukał na twoim miejscu jakiegoś większego NH np 70td i już by było ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam zetora 5340 i pracuje na powierzchni 65 hektarów i usługach daje rade bez problemu z beczką 4,3 tyś meprozeta i z prasą rolującą claas rollant i agregatem bometa 2,8 metra jest również przystosowany w ładowacz czołowy zetorowski. Jedyna wada jaka w nim jest to palenie w zime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NO JA TEŻ POLECAM ZETORA A JEDYNĄ WADO JET TO CO WYMIENIŁ KOLEGA WYŻEJ PALI CIĘŻKO W ZIMNIE A CPN NIE MUSI CZĘSTO ODWIEDZAĆ PONIEWAŻ JAK U MIE NA 78 KM SPALA W WYWORZENIU SZAMBA BECZKO 4.000 I W TUŻE 4.5 L/MTH A W PŁUGU STALTECH 4*40 SPALI 9-11 L/MTH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Nie zgadzam się z użytkownikiem ltz55aluki wcale zetory tak dużo nie palą ja sam mam 5340 i mogę śmiało mówić że zetor mało pali ja doradzam ci zetora z tymi maszynami co wymieniłeś to śmiało będzie se radził B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

mam zetora 5341 i NHtd80-więc mam porównanie(nawet nie biorę pod uwagę mocy-bo ta jest różna).

wybieraj NH dużo mniej spali-nie może na mth lecz na ha-ma bardzo dobrze dobrane przełożenia do pracy w polu-dwukrotnie więcej biegów do wykorzystania w podstawowych pracach.

jeśli td60 lub td70 to one będą zwinniejsze od zetora(mniejszy rozstaw osi)-mówią że zetor będzie cięższy-przecież to wada-zawsze można dociążyć,odwrotnie się nie da( wagą to porównać można 5340 i td80,jak i zwrotnością).

podnośnik też lepszy-prosty mechaniczny przełącznik,do podnoszenia na uwrociach-niezastąpiony.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Poczytajcie inne posty @dawid13 w jednym z nich pisze że posiada już Zetora 5340 :lol: :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

do zetora będzie mógł założyć tura a do nh już bym nie polecał bo sprzęgło się jara

 

Sprzęgło w każdym ciągniku z turem się przypala... na to nic nie poradzisz, i nie ma co się łudzić że zetor ma super wspaniałe sprzęgło bo tak nie jest z czasem i w zetorze ci padnie, zależy też kto jak jeździ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja w zetorze nie zauważyłem jakiegoś cudownego spieku na tarczach-bo ci ktoś tam mówił że słyszał-przestań.

to co zetorem robisz w dwie godziny-td zrobisz przez półtora-przelicz to sobie na paliwo.z zetorze najczęściej w polu używasz 2 i 3- w td masz 4 porównywalne biegi.

a jeszcze śmiem twierdzić że nawet na mth spala co najmniej o litr mniej.

silnik ma znamionowe obroty 2500,lecz moment ma dużo niżej jak w zetorze(wykorzystujesz niższe obroty)przez co moto-godzin mniej klepiesz-w ciągu roku kilkaset litrów można zaoszczędzić.

i tak nie uwierzysz-ale to twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

Ja też bym wybrał zetora duża wygodna kabina komfort jazdy jest oraz nie takie duze spalanie po mojemu jest to masywny traktor miałem okazję takim się wozić i byłem zadowolony o i jeszcze jest wysoko NH też nie jest zły ale ta kabina i jeszcze pare takich dupereli mnie nie przekonuje :)


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

ja w zetorze nie zauważyłem jakiegoś cudownego spieku na tarczach-bo ci ktoś tam mówił że słyszał-przestań.

to co zetorem robisz w dwie godziny-td zrobisz przez półtora-przelicz to sobie na paliwo.z zetorze najczęściej w polu używasz 2 i 3- w td masz 4 porównywalne biegi.

a jeszcze śmiem twierdzić że nawet na mth spala co najmniej o litr mniej.

silnik ma znamionowe obroty 2500,lecz moment ma dużo niżej jak w zetorze(wykorzystujesz niższe obroty)przez co moto-godzin mniej klepiesz-w ciągu roku kilkaset litrów można zaoszczędzić.

i tak nie uwierzysz-ale to twoja sprawa.

 

Do mnie to pisałeś z tym sprzęgłem ? :unsure: jeśli tak to mnie źle zrozumiałeś bo mi nie chodzi oto żeby negować zetora, bo sam chce zetora kupic, tylko mi chodzi o takie głupie teksty jak "do zetora będzie mógł założyć tura a do nh już bym nie polecał bo sprzęgło się jara"

 

Ten użytkownik ma zetora, a na NH nawet pewnie nie pracował wiec jaki jest sens pisać takie rzeczy ze ten ciągnik sie do tura nie nadaje ? Bo usłyszał od sąsiada ?

 

Skoro każde suche cierne sprzęgło z czasem się zużyje w każdym ciągniku, a to jak szybko się ono zużyje to zależy od kierowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

dokładnie niema sprzęgła nie do zajechania nieważne czy to zetor czy fendt jaki kierowca taka żywotność sprzęgła a ja osobiście widziałem jak NH 80td pomykał z turem Quicke a jeśli ktoś nie wierzy niech sobie poogląda filmiki Hondy80km


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@ursus385-nie do ciebie piłem(wyżej,wiem co oznacza ramka)-jak czytałem to twego wpisu jeszcze nie było-a że pisanie mi ciężko przychodzi(szukam na klawiaturze),to trochę trwa :lol: .twoje wypowiedzi już trochę poznałem-są ok.

gdzieś był nawet temat o bezgranicznych wielbicielach zetora,nie przyjmujących innej marki.jest konkurencja i w innych markach też można coś wybrać.

niektórzy mówią o mniejszej kabinie w td-jakoś się mieszczę,a w czoło to się kilka razy walnąłem ale w zetorze,w td jeszcze nie(co prawda to 5341).

w jeleniu mamy kabinki z dzieloną szybą(drzwi jakby od czoła),nikt nie neguje tego rozwiązania-dlatego że to jeleń?w NH jakby tak zrobili to by dopiero wrzało.

zaznaczam-zetory nie są złe-ale są inne również dobre.

mam takiego i takiego(różnica 15 km-ale biorę to pod uwagę,porównując)więc wypowiadam co widzę a nie że słyszałem od kogoś-który słyszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goryl    2

kolego wiesmag - a jaka jest różnica w spalaniu pomiędzy tymi dwoma ciągnikami w tej samej pracy?

 

I ile przy lekkiej prasy pali taki TD80?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@Goryl-wszedłeś na mój ostatni post-bo wcześniej o tym pisałem,myślałem że dosyć wyraźnie to opisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Na ciągnik pomocniczy bardziej nadaje się nh natomiast na główny zetor. Mieliśmy c-360 potem zetora 5211 potem zetora 5340 z 04r z pompą eko i powiem że ten 5340 to był bardzo ekonomiczny cięgnik i palił w lekkich pracach tyle co 5211 i c-360. Ja bym wybrał zetora. W tym miesiącu prawdopodobnie stane się posiadaczem PROXIMY 85 i mam nadzieję że będe z niej równie zadowolony jak z dwóch poprzednich zetorów. Według mnie zetor jest wygodniejszy i ma większą kabine. A nh jest zdecydowanie za mały gabarytowo do tych maszyn jakie wymieniłeś. Ja na swoim 5340 miałem ładowacz Quicke i z toną można było spokojnie jechać bez balastu a jestem pewien że w NH napewno by podniosło tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@tiger3952-dlaczego twierdzisz że w nh podniesie tył,z czego to wynika-przecież one mają taką samą masę i prawie identycznie rozłożoną(o kilka kilogramów takie halo).

to prawda że zetor 5340 eko i 5341 spali w lekkich pracach tyle co 360,ale td spali mniej-coś pomiędzy 360 a 360 3-p.

dla mnie kabina w td jest wygodniejsza i cichsza niż w 5341-o kabinie w 5340 się nie wypowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

bierz zetora lepszy komfort choć i new holland też niczego sobie ale słyszałem że td80d są awaryjne przeważnie linka od sprzęgła :blink:


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj