lukano

Instrukcje obsługi, katalogi części do Ursusów

Polecane posty

ukasz    58

mam 328/330 jednak ta instrukcja jest wspólna dla 330 i 335 tylko osobno są rozpisane różniące się elementy.

Z jakichś względów błąd mi wiecznie wyskakiwał i maila nie mogłem wysłać.

Tutaj masz katalog części i instrukcje napraw

http://www31.zippyshare.com/v/80058123/file.html

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Precel    0

poszukuję instrukcji do U1634 najlepiej w formacie PDF... wiem, to pewnie szczyt marzeń :)

ale być może ktoś takową posiada? albo podrzuci gdzie można jej szukać?

 

puki co to znalazłem tylko zeskanowaną:

http://instrukcja.pl..._1934#photo_top

 

pozdrawiam

 

Za 33zł w naszym sklepie internetowym mamy taką do 385 912, 914

1012, 1014, 1222,

1224, 1636, nada się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosllaw    1

 

Za 33zł w naszym sklepie internetowym mamy taką do 385 912, 914

1012, 1014, 1222,

1224, 1636, nada się?

 

Pytanie: czym się różni 1634 od 1636 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A co to w ogóle jest za ciągnik?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Ma ktoś schemat instalacji pneumatycznej do ciężkiej serii ursusa/zetora?


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie ma takiego czegoś.Jest to normalna instalacja tak jak w każdym innym pojeździe.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi42    0

Witam was jak ktoś ma instrukcjię obsługi i katalog części do ursus 912,914 najlepiej w formacie PDf i może podesłać na meila to z góry dzięki email mmaakkss3353@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Szukam strony w katalogo dotyczącej hamulca wom w U914


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smothero    0

Witam. :)

 

Pilnie potrzebuję do kupna lub ściągnięcia z internetu katalogu części ursus c-360 3P w ostateczności instrukcji napraw. Nie interesuje mnie katalog "Kołowy ciągnik rolniczy URSUS C-360-3P" dostępny np. na http://www.farmexpert.pl lub innych stronach ponieważ pożyczyłem taki i z rysunków nic nie widać. Wiem, że te z farmexpert są kserowane i nie oryginalne bo posiadam do C330 katalog z oryginalnego wydawnictwa z identyczną okładką i tam rysunki są trochę lepsze ale nie idealne. Najbardziej był bym zadowolony z oryginalnego katalogu ursusa o ile takowy występuje. Znajomy ma taki katalog drugowany przez URSUSA do 40-stki i tam rysunki są idealne, przejrzyste, dobrze opisane i z takim czymś można pracować. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam. :)

Edytowano przez smothero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Po co ci ten katalog? jedziesz do sklepu z częściami i mówisz co chcesz i nikt nie potrzebuje zadnego katalogu. A jak coś to w sklepach mają katalogi Ja mam taki katalog i ani razu go nie używałem bo nie było potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smothero    0

Źle mnie zrozumiałeś przyjacielu. Potrzebuję katalogu bądź instrukcji napraw ponieważ kupiłem sobie 3P oprócz tego mam dwie c330 i wszystko naprawiane było u siebie w garażu, do 30-stek mam katalog i instrukcje napraw i dzięki temu wiem, co gdzie ma być, np. jaka śruba w głowicy, jaki gwint w czujniku temperatury ile oleju w zwolnicach itd. Na sklepach nie polegam bo oszuści są wszędzie i nie raz nie dwa zostałem wyrąbany i teraz sam wiem co potrzebuję idę do sklepu mówię co konkretnie mi potrzeba i święto. Chcąc ekspolatować ciągnik zwłaszcza pokroju c330 i c360 trzeba się go nauczyć a że 3P jest dla mnie nowością, to po prostu muszę się go nauczyć, skompletować klucze calowe do silnika i pracować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Ja trochę nie rozumiem.

Do rysunków masz dołączone numery katalogowe, które odpowiadają konkretnym elementom - które zakupić możesz w sklepie.

Mam w domu katalog C-330 / C-360 / C-360-3P oraz do MF3 i aż otworzyłem, żeby zerknąć :)

Co więcej chciałbyś w nich zobaczyć? Przecież tam widać gdzie konkretna część powinna iść.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smothero    0

Dobrze, nie rozdrabniajmy się. :) Poprostu potrzebuję takiego katalogu czy instrukcji napraw bo do 4011 takie coś jest i właśnie o coś takiego mi chodzi(mogę zrobić zdjęcie jaką jakość mam na myśli). No i jeśli coś takiego do 3P też jest to będę wdzięczny o link do sklepu, pdf'a czy coś w tym stylu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Pokaż tą jakość, jeżeli będzie podobna do tych moich książek to Ci zeskanuje co chcesz :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Koledze pewnie chodzi o takie katalogi,jakie były wydawane w latach 80-90 z czerwonymi,bądź brązowymi okładkami (różne są konfiguracje) gdzie rzeczywiście druk był dobrej jakości,ale takie coś,to dziś jest dostępne raczej tylko w "obrocie prywatnym" czyli jak ktoś wystawi np. na allegro.Te książki,które są w sklepach,z żółto-zielonymi okładkami z wizerunkiem C-360-3P to faktycznie jakaś marna produkcja,przynajmniej ja się spotkałem z taką sztuką,nie wiem,jak inne,bo np. katalog części do C-360 i pochodnych jest w doskonałej jakości,ale tam okładka jest niebiesko-żółta :rolleyes: Ta druga książka,którą mam,to właśnie instrukcja napraw do 60-ki,ale nie przeglądałem w sklepach,czy inne są tak samo źle wydrukowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Jak dawałeś sobie radę z 330 to i z 360 3P sobie dasz radę To sa stare konstrukcje i jakis szczególnie trudnych spraw w naprawie nie ma. Jak masz instrukcje do niego to naucz się go odpowietrzać tak żeby w nocy po omacku umieć to zrobić he he he i do dzieła Przecież stara sześćdziesiątkę to nie jest problem naprawiać większość ludzi jako tako obeznanych z tym ciągnikiem sobie radzi bez żadnej literatury. ale jakbyś miał jakeś konkretne problemy to zawsze możesz poczytac tutaj o tym albo zapytać kogoś choćby mnie bo juz 25 lat się tym ciągnikiem bujam i nie ma śrubki żebym jej nie ruszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smothero    0

Pokaż tą jakość, jeżeli będzie podobna do tych moich książek to Ci zeskanuje co chcesz :)

 

No więc tak książka i przykładowe rysunki prezentują się tak:

 

dsc-6913.jpg

dsc-6912.jpg

dsc-6906.jpg

dsc-6910.jpg

dsc-6911.jpg

 

Dla porównania okładki i rysunki z książek do jakich mam dostępk:

 

dsc-6890.jpg

dsc-6886.jpg

dsc-6893.jpg

dsc-6901.jpg

dsc-6897.jpg

dsc-6899.jpg

 

 

Koledze pewnie chodzi o takie katalogi,jakie były wydawane w latach 80-90 z czerwonymi,bądź brązowymi okładkami (różne są konfiguracje) gdzie rzeczywiście druk był dobrej jakości,ale takie coś,to dziś jest dostępne raczej tylko w "obrocie prywatnym" czyli jak ktoś wystawi np. na allegro.Te książki,które są w sklepach,z żółto-zielonymi okładkami z wizerunkiem C-360-3P to faktycznie jakaś marna produkcja,przynajmniej ja się spotkałem z taką sztuką,nie wiem,jak inne,bo np. katalog części do C-360 i pochodnych jest w doskonałej jakości,ale tam okładka jest niebiesko-żółta :rolleyes: Ta druga książka,którą mam,to właśnie instrukcja napraw do 60-ki,ale nie przeglądałem w sklepach,czy inne są tak samo źle wydrukowane.

 

Dokładnie tak jak mówisz Marioboss. Wyżej jest zdjęcie rysunków z takich książek. :)

 

Jak dawałeś sobie radę z 330 to i z 360 3P sobie dasz radę To sa stare konstrukcje i jakis szczególnie trudnych spraw w naprawie nie ma. Jak masz instrukcje do niego to naucz się go odpowietrzać tak żeby w nocy po omacku umieć to zrobić he he he i do dzieła Przecież stara sześćdziesiątkę to nie jest problem naprawiać większość ludzi jako tako obeznanych z tym ciągnikiem sobie radzi bez żadnej literatury. ale jakbyś miał jakeś konkretne problemy to zawsze możesz poczytac tutaj o tym albo zapytać kogoś choćby mnie bo juz 25 lat się tym ciągnikiem bujam i nie ma śrubki żebym jej nie ruszał

 

Karol445, zdaję sobie z tego sprawę aczkolwiek w 3P problematyczny może być silnik, wiadomo, calowe śruby, angielska technologia to coś nowego i warto mieć materiały do nauki i zorientowania się co gdzie i jak. Dobrze wiedzieć, że jesteś obeznany, zapamiętam i w razie potrzeby odezwę się. :) Nie mniej jednak wolał bym mieć taki katalog i nie zawracać głowy na forum. Kożystając z sytuacji, orientujesz się czy we wszystkich 3P sprzęgło chodzi tak ciężko, że ścina cięgło? Napotkałem taką sytuację, po regulacji sprzęgła(na szczęście na sucho przy zgaszonym silniku), nacisnąłem pedał sprzęgła ręką i ku mojemu zdziwieniu ścięło cięgło przy pedale. Bardzo ciężko szło, dodam, że wcześniej sprzęgło było rozregulowałem i zrobiłem tak aby łapki były równolegle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

To błednie zrobiłeś bo powinne być regulowane inaczej łapki od jazdy a inaczej od womu tak samo jak to jest w 330 z którym jestes podobno obeznany tutaj w 3P odległości mają byc 1.5 mm dla sprzęgła jazdy i 6 mm dla łapek od WOMu Poza tym u mnie zwykle ścinało na tej dźwigni co porusza wałkiem na którym sa osadzone widełki ale pare spawów porządnych zrobiłem i juz nie ścina u mnie chodz pedał lekko bo mam przedłuzoną dźwignie tak że ręką mogę tak nacisnąć że mogę zatrzymać nawet WOM Zaczynam sie niepokoić dlaczego tak leciutko chodzi aż Co do silnika to nie potrzebujesz żadnych calowych kluczy daj sobie spokój z nimi pasuja normalne klucze tyle że rozmiary nietypowe np 16 do śrub głowicy 21 do panewek głównych 17 do korbowodowych i da się naprawić normalnymi kluczami to nie statek kosmiczny że to niewiadomo jaka technologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smothero    0

Ustawiałem 4mm dla 1 stopnia i 10mm dla 2 stopnia tak jak pisało w instrukcji napraw C-360. Dźwignię rozwiązałem podobnie. Przerobiłem cięgna i przedłużyłem dźwignie i teraz ma 17 cm. Zrobię zdj. i wstawię jak to wygląda. A co do tych kluczy, nie mogę sobie pozwolić na taką fuszerkę, jak bym miał w nocy nie spać, że zrobiłem to nie tak jak się należy to wolę zainwestować w te klucze. :)

 

 

EDIT:

 

Obiecane zdjęcia, ja rozwiązałem to w ten sposób:

10806475.jpg?1395254610

10806470.jpg?1395254610

10806468.jpg?1395254610

 

Moim zdaniem to wytrzymałke połączenie, którego już tak łatwo nie urwę. Dodatkowo przedłużyłem blachę no i teraz przyciska się je przyzwoicie.

Edytowano przez smothero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smothero    0

Ale co to ma do tego, źle, że chcę mieć to zrobione dobrze i po swojemu? W moim mniemaniu robiąc na własny użytek robi się raz a porządnie, bo robiąc źle to jest masochizm, bo potem trzeba poprawiać i nie jest to wtedy porządna robota która wytrzyma długo, nie rozumiem po co robić fuszerkę sobie, na handel to róbta co chceta. Ciągnik kupiony właśnie od takich ludzi co nie traktują tego jak prom kosmiczny to i trzeba wykręcać urwane śruby z żeliwa, do tego stopnia pourywane, (że średnio co 2 śruba urwana), zmieniać śrubę od koła pasowego na wale bo jakiś mechanik od promów kosmicznych dokręcał to przecinakiem, lutować chłodnicę, wyrwany kranik, który był zatkany korkiem, obcinać błotkini bo jakiś fachman przyspawał je do półosiek, a co najważniejsze śruby/nakrętki, które każesz mi odkręcać kluczami metrycznymi obcharowane tak, że aż serce się kraje na taki widok i niczym nie idzie tego dokręcić chyba szlifierką kątową albo wiertłem. Przyjacielu z całym szacunkiem polubiłem Cię ale proszę nie gadaj głupot. Od tego są klucze calowe, żeby odkręcać śruby calowe, klcze metryczne do odkręcania śrub metrycznych.

 

Nie odbiegając od tematu, może ktoś polecić jakiś czytelny, rzetelny katalog lub instrukcję napraw URSUS C-360-3P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

potrzebuję katalog części do modelu w temacie najlepiej w pdf

ewentualnie jeżeli ktoś ma papierowy i chce pomóc będę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101
Napisano (edytowany)

dzięki kolego ale nie o to chodziło

szukam czegoś szczegółowego najlepiej z grafiką bo potrzebuję części hamulca do ursus 2812 być może mf 235 ma takie same ale pewny nie jestem.

Takie coś mnie interesuje http://topagra.eu/ursus/mf255/hamulce.php tylko nie do tego modelu

Edytowano przez rafalus8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez moc1634
      Cześć! potrzebuję instrukcję obsługi opryskiwacza Tecnoma model Laser 3000, komputer z softem AVENTA 3.0, na jednym ze zdjęć jest taka a'la tablica z pokrętłem, które pokazuje jak należy ustawić zawory sterujące rozwadniaczem i całą armaturą. Podejrzewam, że w innych modelach mogą być podobne rozwiązania. Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek chociaż szczątkową instrukcję. Pozdro!


    • Przez Seba44
      Witam
      Jestem posiadaczem ciągnika John Deere model 3720.
      Instrukcja obsługi strona: 
      https://techpubs.deere.com/en-US/Search/Equipment
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj