Skocz do zawartości
dar0

Prędkość podczas orki ?

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

Manio1523A    0

Pronar 1523A + UG IBIS XXLS 4x50cm, optymalnie śmiga tak w granicach 8-9km/h. Jak jest lżejsza ziemia to trochę szybciej tak w granicach 10km/h.

arturs860    0

kiedys do fendt 816 (160 km) mialem lemken 4x42 i orałem w normalnej orce 12-14 km i było to zdecydowanie za szybko teraz mam v&n vario 5x35-50 i w wiekszosci pól orze 2,5 m przy 7,2 km/h i mysle ze jest to dobra predkosc. jak pole jest troche ciezsze to wole orac wężej ale ze stałą predkości bo orka jest wówczas lepsza

Ecik    0

Do tej pory orałem new hollandem tm 125 + pług vogel nott (chyba 4x46?)+ pakomat vogel to prędkość tak w granicach 7,5-8,5 :( niestety u nas jest ślin więc cięzko się ora... :P

Lukasz1987    57

Ursus 1614 + Kverneland LB 5 6km/h, Valtra 8800 + Kverneland LB 5 + Packomat 300S 9km/h. Teraz nowe Valtry to myślę, że z LB 5 + Packomat 300S tak około 10km/h

maxiben    14

uwazam aby nie przekraczac 9 km h powyzej orka juz nie taka i zuzycie lemieszy wieksze wtedy lepiej szerzej niz szybciej

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem, jak to jest przy prędkości, ale przy głębokości to średnio 1cm orki kosztuje nasz 0.5l/h.

Lukasz1987    57

uwazam aby nie przekraczac 9 km h powyzej orka juz nie taka i zuzycie lemieszy wieksze wtedy lepiej szerzej niz szybciej

Co jest według Ciebie nie tak, ziemia się lepiej rozsypuje i tyle. Jak ktoś ma regulację zmienną to sobie pług poszerzy a jak jest stała szerokość? Nadrabia się prędkością

Bartollini    1

ja wczoraj z pługiem 3-skibowym poczciwym ursusem c360 jeździłem na 3 biegu obroty ok 1,8 tysiąca

A co do samego pługa dziadowe żelazka teraz robią za każdym kamykiem mi się wyginało (cholernie miękkie)

zjechałem na warsztat ojciec założył stare które było spawane w 3 miejscach i okazało się lepsze

Ojciec powtarza:

Jakbym wiedział że to wszystko będzie takie lipne to bym dawniej kupił tanie wszystko było

Ojciec w latach 80 miał więcej zamówień na obrabianie pól na wsi niż Skr w którym pracował wujek

Przepraszam za off-topic

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Łukasz1987 to, że im szybciej tym trzeba niewspółmiernie więcej KM w stosunku do wydajności.

milanreal1    290

Ja oram c360 na 2 biegu

PS: Kiedy zaczynacie orać pod zboza ozime?????

Ja zaczynam na początku września orkę siewna. A tak ogólnie to od 20 sierpnia można już orać. Tylko później przed siewem potrzebny jest agregat bo jak za długo leży to już chwasty czy samosiewy kiełkują. Najlepiej jak te 2-3 tyg ziemia poleży.

drzewis98    8

Ja juz mam prawie wszystko poorane pozostało jakieś 2 ha do orki, co do prędkości to śmigam farmtrackiem 1700/1800 w zależności od terenu na 3 biegu perzełożenie średnie; 8,5-9km/h

bolid20    35

ursus C-360 na 3 biegu u mnie na GPS-ie pokazuje 8km/h przy ok 1900/min i tak orze pługiem obrotowym 2*40. W tamtym roku orałem na 2 biegu to 5.5 pokazywało czasami 6km/h a nie chciał iść na 3 bo słabą pompę miałem już i mokro strasznie było

lambogrand    26

Ja zapierdzielam 1H (ok 10km/h) 3512 bo mam górzyste, a pługi 2 średnie unia grudziądz :D

3512 na 2-gim biegu 1500 obr jedzie 8km\h, niewiem z kat wzioles twoje dane

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się