dar0

Prędkość podczas orki ?

Polecane posty

S-Piotr    58

MTZ 820 z Lemkenem 4x40 (obrotówka) 1500 ob/min 8 km/h jest idealnie.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

JD 3040 na ziemiach srednich i lekkich z obrotka lemken 110 3+1 między 7-8,5KM


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1251

c360 2x35 z gory na 3 i 1400obr, pod gore na 1 i 1600, rędziny...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Pronar 1523A + UG IBIS XXLS 4x50cm, optymalnie śmiga tak w granicach 8-9km/h. Jak jest lżejsza ziemia to trochę szybciej tak w granicach 10km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

kiedys do fendt 816 (160 km) mialem lemken 4x42 i orałem w normalnej orce 12-14 km i było to zdecydowanie za szybko teraz mam v&n vario 5x35-50 i w wiekszosci pól orze 2,5 m przy 7,2 km/h i mysle ze jest to dobra predkosc. jak pole jest troche ciezsze to wole orac wężej ale ze stałą predkości bo orka jest wówczas lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecik    0

Do tej pory orałem new hollandem tm 125 + pług vogel nott (chyba 4x46?)+ pakomat vogel to prędkość tak w granicach 7,5-8,5 :( niestety u nas jest ślin więc cięzko się ora... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ursus 1614 + Kverneland LB 5 6km/h, Valtra 8800 + Kverneland LB 5 + Packomat 300S 9km/h. Teraz nowe Valtry to myślę, że z LB 5 + Packomat 300S tak około 10km/h


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

uwazam aby nie przekraczac 9 km h powyzej orka juz nie taka i zuzycie lemieszy wieksze wtedy lepiej szerzej niz szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem, jak to jest przy prędkości, ale przy głębokości to średnio 1cm orki kosztuje nasz 0.5l/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

uwazam aby nie przekraczac 9 km h powyzej orka juz nie taka i zuzycie lemieszy wieksze wtedy lepiej szerzej niz szybciej

Co jest według Ciebie nie tak, ziemia się lepiej rozsypuje i tyle. Jak ktoś ma regulację zmienną to sobie pług poszerzy a jak jest stała szerokość? Nadrabia się prędkością


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartollini    1

ja wczoraj z pługiem 3-skibowym poczciwym ursusem c360 jeździłem na 3 biegu obroty ok 1,8 tysiąca

A co do samego pługa dziadowe żelazka teraz robią za każdym kamykiem mi się wyginało (cholernie miękkie)

zjechałem na warsztat ojciec założył stare które było spawane w 3 miejscach i okazało się lepsze

Ojciec powtarza:

Jakbym wiedział że to wszystko będzie takie lipne to bym dawniej kupił tanie wszystko było

Ojciec w latach 80 miał więcej zamówień na obrabianie pól na wsi niż Skr w którym pracował wujek

Przepraszam za off-topic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Łukasz1987 to, że im szybciej tym trzeba niewspółmiernie więcej KM w stosunku do wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja oram c360 na 2 biegu

 

PS: Kiedy zaczynacie orać pod zboza ozime?????

Ja zaczynam na początku września orkę siewna. A tak ogólnie to od 20 sierpnia można już orać. Tylko później przed siewem potrzebny jest agregat bo jak za długo leży to już chwasty czy samosiewy kiełkują. Najlepiej jak te 2-3 tyg ziemia poleży.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Ja juz mam prawie wszystko poorane pozostało jakieś 2 ha do orki, co do prędkości to śmigam farmtrackiem 1700/1800 w zależności od terenu na 3 biegu perzełożenie średnie; 8,5-9km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

U 1004 + TUR S 4*35 prędkość ok. 7,2 km/h.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

ursus C-360 na 3 biegu u mnie na GPS-ie pokazuje 8km/h przy ok 1900/min i tak orze pługiem obrotowym 2*40. W tamtym roku orałem na 2 biegu to 5.5 pokazywało czasami 6km/h a nie chciał iść na 3 bo słabą pompę miałem już i mokro strasznie było


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Ja zapierdzielam 1H (ok 10km/h) 3512 bo mam górzyste, a pługi 2 średnie unia grudziądz :D

 

3512 na 2-gim biegu 1500 obr jedzie 8km\h, niewiem z kat wzioles twoje dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak trzyma gaz w podłodze to tyle wyciągnie :D

@ursusczesio jedziesz ok 5,8km/h.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj