Skocz do zawartości
dar0

Prędkość podczas orki ?

Polecane posty

lukasz27    2

mc xtx185 + kvernekand 5*45cm 10km/h czasami więcej jak sie zagapię i dam więcej gazu. glowice w plugach obrotowych wytrzymują podobno do 10km/h przy uderzeniu w kamień więc nie ma co przesadzac z tą prędkoością.

ralfMTX140    3

No to ja MC MTX140 z Kvernelandem 4-skibowym EM100 jeżdze do ok 10 km/h. Chyba że wjade na gline (sporo jej mamy) to prędkość spada nawet do ok 5 km/h.

Wiadomość z agroFakt.pl

ralfMTX140    3

NH narazie ma inne zadania ;) no a poprostu jest za duży do tego pługa. Przydał by się do NH jeszcze jeden korpus :P

kobra89    66

ja mam lekkie ziemie troche 4 a tak to 5 i 6, jezdze 5 polowa na zajacu, nie 2000 obrotow w tych granicach. a glebokosc to zalezy bo mam takie miejsce na gorze ze plug wyskakuje doslownie,w innym ze idzie pod rame a tak normalnie to 25 cm zawsze bylo.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podziwiam tych co zasuwają ponad 10km/h. Opory rosną o współczynnik oporu razy prędkość od kwadratu, także jazda w przedziale 8-9, a jazda 10-11 to przepaść nie opłaca się zasuwać z pługiem bo spalanie rośne radykalnie, a wydajność tak naprawdę nie wzrasta proporcjonalnie do prędkości. Stosunek spalonego paliwa na godzinę do hektarów na godzinę będzie bardzo wzrastać przy dużej prędkości najlepszy jest zakres prędkości około 8-9.

Ja sam posiadając zestaw DF Agrosun 120 + Kver EM85 + Packomat S (szerokość rzeczywista orki około 170 cm) jeżdżę około 8,5-8,9 km/h. Podkreślam, że orzę na 15-20 cm.

pawel6485    234

Massey Ferguson 6485 + pług Lemken 4x45 Predkośc orki to w granicach 6-8km/h

Przyczym głebokosc orki ok 30 cm ziemie I i II kl.

DPro1993    0
Podziwiam tych co zasuwają ponad 10km/h. Opory rosną o współczynnik oporu razy prędkość od kwadratu, także jazda w przedziale 8-9, a jazda 10-11 to przepaść nie opłaca się zasuwać z pługiem bo spalanie rośne radykalnie, a wydajność tak naprawdę nie wzrasta proporcjonalnie do prędkości. Stosunek spalonego paliwa na godzinę do hektarów na godzinę będzie bardzo wzrastać przy dużej prędkości najlepszy jest zakres prędkości około 8-9.

Ja sam posiadając zestaw DF Agrosun 120 + Kver EM85 + Packomat S (szerokość rzeczywista orki około 170 cm) jeżdżę około 8,5-8,9 km/h. Podkreślam, że orzę na 15-20 cm.

ale za wolno też się dobrze nie orze ponieważ wtedy nie kryje tak dobrze i można policzyć każdą skibę ;)

Ja orze ciągnikiem 90km + plug 4 zagonowe 160cm z prędkością 9-10km/h wydaje mi się jednak że jak wolniej się jedzie to orka ładniej wychodzi ;),np:po kartoflisku gdzie był położony obornik jak się jechało szybciej nie wkręcało go do końca "kikuty" troszkę takie wystawały natomiast wolniej ładnie się worywał.

Dizel25    0

Ja oram Ursusem + pług 4 skibowy zagonowy a prędkość nie znam bo mi licznik nie działa. ;)

Pawel330    0

Ja niewiem ile c-330 wyciągam :) lecz sąsiad robił c-360 ładna i w 3 pługach a obok pola robił @Grzegorz6180 z AF Swoim MFem 6180 i wyglądało na to że śmigał 9km/h :)

Dawid777    0

Ja tam jeżdże na 2 biegu zetorem 7211 pługiem fraugde rozstawionym maksymalnie (ponad 40cm) i tylko sprężynki się uginają :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zimrex
      Witam serdecznie mam do was takie pytanie próby kręconej jak to się oblicza posiadam siewnik saxonia DF500 zdięcia jak to wygląda 
      Z GÓRY DZIĘKUJĘ 

• Przez agro_bamber
      Cześć, mam pewien dylemat może pomożecie go rozwiązać, otóż mam klin jak na obrazku. 
      W roku 2016 wykonałem orkę pługiem obrotowym od jednej strony klina i przy końcu wyszła bruzda taki króciak, który później został zakryty przez dooranie poprzeczniaka bocznego klina. Teraz pytanie brzmi czy w tym roku mam zacząć od tej starej bruzdy krótkiej do ściany bocznej czy po prostu zacząć od wierzchołka klina na przeciwną stronę niż w tamtym roku?, wtedy bruzda wyjdzie w miejscu gdzie odkładałem skibę, zaczynałem orać. 
      Trochę masło maślane, ale to klin więc wiadomo #pdk
      Dzięki za wszystkie sugestie 

• Przez dajmen41
      Mam usluge do wykonania  zaorac ogrodek działkowy byly tam wazywa  20 arow  teraz kobieta da tam obornik i moje pytanie czy to kultywatorowac i orac czy odrazu oraz bez poprzedniej uprawy chwastow tam nie ma tylko troche resztek z roślin.
    • Przez Ferdek07
      Witam!
      Tak jak w temacie! Coraz więcej ludzi u nas kupuje talerzówki i się śmieje że orka to tylko strata paliwa talerzują zamiast podorywki to OK ale zamiast orki również talerzówka i brona i tak sieją czy to prawda że to w żaden sposób nie odbija się na plonach, również gnój talerzują, a niektórzy to co miesiąc talerzują, jeśli to takie dobre to sam kupie talerzówkę zamiast porządnych pługów
    • Przez domasz
      jakie korzyści daje posiewne wałowanie zboża? czy warto w to się bawić? dziękuję za odpowiedzi