dar0

Prędkość podczas orki ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
misiek10    1

nie wiem dokladnie z jaka predkosci orze, ale jak ostatnio pod siew oralem, to wyszlo mi, ze okolo 8km/h.

 

ciagnik zetor 7340 turbo i plug TUR (3+1)*35cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja dziś w 5 godzin zaorałem 1,4 ha. Pole w kształcie trójkątna. Orałem na 1H tym zestawem http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=27840


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mf 8240 z obrotowka 5x40 pojedzie najwiecej 8 km/h, ale tylko na niektorych lzejszych kawalkach, na pozostalej wiekszosci w normalnych warunkach 6-7 km/h przy obrotach 1800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

wczoraj od 9 do 18,30 zaorałem około 15 hektarów nh 7030 + kverneland piecioskibowy obracany ale ciezko szło bo góra sakramencka a z góry nie można było za bardzo podganiać orka wychodziła nierówna ale miejscami mnie zatrzymywało do 6,5 km/h ( góra i ił brrr) a tak normalnie to jade około 11 km/h chyba że fajna ziemia to można i 13 pociagnąc


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dar0    0

Ja orze John Deere-m 6620 Premium z Kvernelandem EM100 4 skiby + Packomat z prędkością 7,1km/h na C3, a obroty 1800obr.min pójdzie szybciej ale tata mi marudzi ze za szybko ale jak tylko nie będzie go to na D1 :) spróbuje a tak to C4 tak jak Ty a tata niech idzie na piwo jak to ktoś napisał ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ja valtrą z ibisem 4x48 wykonuję w przedziale 7,5-9 km/h przy 1800 obr z walem cambela na przednim TUZ a zimowa 7-8 km 1600 obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herkules    0

mamy zetorka 5011 ciagał 2 skibówke na 2 biegu aż przyłożył w wielki kamień i skrzynia biegow uszkodzona(to było 5lat temu) na 2 i na wstecznym strasznie stuka do dziś.od tamtego czasu orzemy na 3 -pług 2 skiby + kolczatka, a wczoraj ja orałem w glebie lekko gliniastej obroty 1600-1800 miał dość cięzko i znowu... jak walnął to dosłownie mało i spadłbym z siedzenia do przodu a utrzymałem sie na skrawku siedzenia,ciagnik cały czas stał w miejscu i koła przebierały(orałem na ręcznym gazie) zaraz sie ''obudziłem'' i sprzęgło-wsteczny,czubek lemiesza zgiął sie odobre 100 stopni,teraz na wszystkich biegach stuka ale na 2 to szczegulnie.Wieczór to był normalnie wruciłem do chaty a dziś wyjeżdżam w pole i po 5 godzinach orki ciągnik chyba mi wysiad silnik bo słabł i doszło now okrazenie i gaśnie nawet na 2 miał troche problemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
ja valtrą z ibisem 4x48 wykonuję w przedziale 7,5-9 km/h przy 1800 obr z walem cambela na przednim TUZ a zimowa 7-8 km 1600 obr

takie male obroty dajecie??

u mnie to 2tys nie schodzi,

jeszcze więcej bym mógł tylko szkoda traktora...

no i jak 2tys obr przekroczy to ,,troche" ma większy przepał :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

właśnie o to chodzi żeby jeździc wolniej w orce zimowej to bym musiał zredukować bieg a wtedy moc ciągnika niebyła by wykorzystana i byłby przepał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja jeżdżę podobnie jak lukas. Tylko że przy obrotach 1400-1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

e to juz wogule masz cichutko w kabine i wogóle te valtry na CR są znacznie cichsze a propo szybkości to uwazam że szybciej niema sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Zbyt szybko na pewno nie ma sensu. Zbyt duży przepał. Lepiej zmniejszyć obroty :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

No a ja ciapkiem musze na 4 biegu w deske deptasć żeby robota jakoś szła kox.gif

ale max 2500rpm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetortoja    1

Ja to orze Zetorem 7745 turbo z 4-skibowym Kvernelandem 4x35cm, na 1 szosowym, lub gdy jest ciężko 5 terenowa (szybka skrzynia). I idzie bardzo dobrze, nie ma sensu szybko orac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniomax    1

nie wiem z jaką prędkością orze ale daje obroty 1800 i niezależnie czy pług 2 czy 3 skibowy (mf 255)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Ja oram Same Silver 95 + plugi Uni 5*35 1 szosową przy obr. 1700-2000 jeszcze nie oralem terenówkami nie wiem z jaka predkoscia moge jechac nie zwracalem na to uwagi ale nawet szybko popyla przy najszybszym przelozeniu, POZDRO :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

w wiki do artykułu o orce dopisałem pare słów odnośnie parametrów orki - między innymi chodzi o predkość - dane źródłowe do tych "kilku słów" to książka "ogólna uprawa roli i roślin" praca zbiorowa pod redakcja Prof. dr hab. Bolesława Świętochowskiego

 

Pozdrawiam


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew    1

ja moim ibisem 4 xxls Vario z ursusem 1234 jadę na 2 szosowej na wzmacniaczu co daje około 10 km/h. Wtedy dobrze przewraca ziemię i ładnie pole wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

najlepsza prędkość orki 6-9km/h,tak mówią fachowcy od uprawy,na siewy szybsza a na zimę to wolniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
według instrukcji pługa to orka powinna być wykonana z szybkością 6 -9 km/h

Może i tak ja Ursusem 3512 pług 3x30 orze mniej więcej 10km/h to max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

JA orze na 1H czyli około 10km/h. pług 2x30 ustawiony na 2x35 :rolleyes:. Czasem na 2H ale to według mnie jest za szybko (przynajmniej na ten pług co mam :) )


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj