dar0

Prędkość podczas orki ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz27    10

mc xtx185 + kvernekand 5*45cm 10km/h czasami więcej jak sie zagapię i dam więcej gazu. glowice w plugach obrotowych wytrzymują podobno do 10km/h przy uderzeniu w kamień więc nie ma co przesadzac z tą prędkoością.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No to ja MC MTX140 z Kvernelandem 4-skibowym EM100 jeżdze do ok 10 km/h. Chyba że wjade na gline (sporo jej mamy) to prędkość spada nawet do ok 5 km/h.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a myślałem ze orke wykonujesz nh ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

NH narazie ma inne zadania ;) no a poprostu jest za duży do tego pługa. Przydał by się do NH jeszcze jeden korpus :P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel423    0

"kobra89" a na jakich obrotach orzesz i jaka głębokość??


MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ja mam lekkie ziemie troche 4 a tak to 5 i 6, jezdze 5 polowa na zajacu, nie 2000 obrotow w tych granicach. a glebokosc to zalezy bo mam takie miejsce na gorze ze plug wyskakuje doslownie,w innym ze idzie pod rame a tak normalnie to 25 cm zawsze bylo.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podziwiam tych co zasuwają ponad 10km/h. Opory rosną o współczynnik oporu razy prędkość od kwadratu, także jazda w przedziale 8-9, a jazda 10-11 to przepaść nie opłaca się zasuwać z pługiem bo spalanie rośne radykalnie, a wydajność tak naprawdę nie wzrasta proporcjonalnie do prędkości. Stosunek spalonego paliwa na godzinę do hektarów na godzinę będzie bardzo wzrastać przy dużej prędkości najlepszy jest zakres prędkości około 8-9.

 

Ja sam posiadając zestaw DF Agrosun 120 + Kver EM85 + Packomat S (szerokość rzeczywista orki około 170 cm) jeżdżę około 8,5-8,9 km/h. Podkreślam, że orzę na 15-20 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Massey Ferguson 6485 + pług Lemken 4x45 Predkośc orki to w granicach 6-8km/h

Przyczym głebokosc orki ok 30 cm ziemie I i II kl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0
Podziwiam tych co zasuwają ponad 10km/h. Opory rosną o współczynnik oporu razy prędkość od kwadratu, także jazda w przedziale 8-9, a jazda 10-11 to przepaść nie opłaca się zasuwać z pługiem bo spalanie rośne radykalnie, a wydajność tak naprawdę nie wzrasta proporcjonalnie do prędkości. Stosunek spalonego paliwa na godzinę do hektarów na godzinę będzie bardzo wzrastać przy dużej prędkości najlepszy jest zakres prędkości około 8-9.

 

Ja sam posiadając zestaw DF Agrosun 120 + Kver EM85 + Packomat S (szerokość rzeczywista orki około 170 cm) jeżdżę około 8,5-8,9 km/h. Podkreślam, że orzę na 15-20 cm.

ale za wolno też się dobrze nie orze ponieważ wtedy nie kryje tak dobrze i można policzyć każdą skibę ;)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja orze ciągnikiem 90km + plug 4 zagonowe 160cm z prędkością 9-10km/h wydaje mi się jednak że jak wolniej się jedzie to orka ładniej wychodzi ;),np:po kartoflisku gdzie był położony obornik jak się jechało szybciej nie wkręcało go do końca "kikuty" troszkę takie wystawały natomiast wolniej ładnie się worywał.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

chodziło mi o prędkość poniżej 9km/h


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dizel25    0

Ja oram Ursusem + pług 4 skibowy zagonowy a prędkość nie znam bo mi licznik nie działa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja niewiem ile c-330 wyciągam :) lecz sąsiad robił c-360 ładna i w 3 pługach a obok pola robił @Grzegorz6180 z AF Swoim MFem 6180 i wyglądało na to że śmigał 9km/h :)


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja tam jeżdże na 2 biegu zetorem 7211 pługiem fraugde rozstawionym maksymalnie (ponad 40cm) i tylko sprężynki się uginają :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj