dar0

Prędkość podczas orki ?

Polecane posty

Pronio82SA    1

U mnie prędkość orki wyglada tak zabieram 180cm i jeżdżę tak około13km/h +/-

Ziemia u mnie ni przekracza klasy 4do 6 :D


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

pod góre trzeba jechać z taką samą prędkością jak z góry (przy obrotówkach)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zubron2048    1

Ja wykonuje orkę Żubroniem w trzech prędkościach 3x30 pług to jest - Bardzo głęboko 5,5km, Średnia orka 8,1km, Podorywka 8,9 km. Lepiej wolniej to mniejsze zurzycie lemieszy i mniej paliwa idzie już nie wspomne o zurzyciu opon.


Ursus 2812+Case 845 XL plus+MF 3065=zgrana ekipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

pewnie ma GPS i mu pokazuje prosta sprawa, ciesz się że nie podał prędkości do trzech liczb po przecinku. A uwzględniłeś poślizg kół ?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1

Ja Pronarem 82SA w głędokiej orce około 25 do 30cm klasa ziemi 1 i 2 pług 160cm jade okolo 7 km/h nawet może wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

ja mam 82ts z pługiem 1,6. przy obrotach około 1600 na 3 z reduktorem idzie około 6,2 a na 2 bez reduktora 7,3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My orzemy plugiem 4 skibowym 4x35 to 7-8km/h szybciej jak sie orze to za mocno rzuca i nie ladnie wyglada, ale teraz mamy nowke kvernelanda 4x45 z packomatem i mysle ze 10km/h bedzie dobrze bo wałwyrówna


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
skąd wiesz jaka jest predkość w km/h

 

Pewnie kolega ma zamontowany prędkościomierz w ciągniku tak jak Ja mam zamontowany.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

średni poślizg kół w orce wynosi 5% ale pod góre zdarza się i 50 % i wtedy prędkosciomierze niektórych pokazuja złe dane


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

ja tam niewiem z jaka predkoscia orze c-360 po rownym idzie 3 szosowa a pod gorke 2 szosowa obroty od 1600 do 2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Bealarus 820+ Rabe-Wark 3 skibowy azurowy jakies 11-13 i moim zdanie to starczy a wujek szaleje 16-17km/h ale obroty cal czas 1800-2000


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a po 3 ha orki z prędkością 16km/ha sa jeszcze lemiesze? bo jak ja polatam 12-14km/ha to lemiesze giną w oczach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

A ja przebije wszystkich! Uczepie konny jednoskibowy (ha! mam taki!) i pojade dddwwwadzieścia! :P Świetne układanie skiby i długożywotność części roboczych, to jest to :P

 

Orka 17km/h? Chce to zobaczyć :) Szczególnie jak rusza na biegu pozwalającym osiągnąć taką prędkość przy obrotach 1800...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1
jak dla mnie predkość podczas orki powinna być tak dobrana aby nie powodowac nadmiernego poślizgu ale tez nie prubowac być świętszym od papierza - poprostu im szybciej jedziesz z pługiem tym większa wydajność - a prędkość maksymalną to musisz poprostu wyczuć do twojego rodzaju gleby i stanu pola (mokro, sucho) mu orzemy w zakresie 9-11 km/h - ale czasem zdarza się ze jedziemy i 15 km/h

 

książkowa zasada jest taka ze im cieższa gleba tym prędkość powinna być wieksza z uwagi na lepsze kruszenie.

 

pozdrawiam

dobrze napisane ja robie tak samo co prawda ursusem 1634

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj