dar0

Prędkość podczas orki ?

Polecane posty

b0gdan    90

U mnie C-360 orka siewna na 3 biegu 3*30 , ale zimowa to już 2*30 i nie było lekko, klasa IVa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

@ xsc nie szokuje mnie ze 60tka sapie z 2 skibami na 2 biegu, mój 3p gdy ma naprawdę ciężko gdy robię orkę w cięzkich warunkach(narmiernie sucho & nadmiernie mokro) by zdązyć z terminami siewu. To uwierz ze nie dasz rady inaczej, nie ze stęka ale ma poślizg na polu i musisz manewrować na regulacji siłowej oczywiścię mówię na glebach gliniastych bo na lekkich to 3 UG i na 2 biegu podczas cięzkich warunków i idzie tez bez duzych problemów. ale gdy warunki są sprzyjające do orki to 3p lata z 3 skibowcem na glinach na 3 biegu i 1,6 tys obrotów najwyzej redukuję na 2 i 2,2 tys obrotów gdy podjeżdzam pod górkę tak jak @mlody28. I czytam wasze posty to w niektórych śmiać mi się chcę ze orkę robicie na 30 cm ;] u mnie orki wyglądają książkowo czyli podorywkę robię między 5 a 8 cm orka siewna 15 - 18 cm i zięblę na 23 cm, co do siewnej to jest uzależnione od pokrywy pola (samosiewy zbóż lub gdy razówa to ściernia)


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilonek    0

Ja jeżdżę z prędkością 8km/h przy orce zimowej, a przy siewnej 9km/h. Orkę wykonuję ibisem 4x48 z odkładniami xxl a ciągam go mf 5465

 

ja mam taki sam sprzet i jeżdze dokładnie tak samo ale zato pługi mam cięzsze bo ibisy na vario 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1303

Czytam niektóre posty i wnioskuje ze macie lekkie ziemie... ja tez mam np klase 4 tylko ze rędzine...a w dodatku redzina redzinie nierówna i c360 z 2skibami na 2biegu ma czasem bardzo ciężko, a jak sie zeschnie to i na 1 pod górke, oczywiście jak chcesz dobrze zaorac a nie na 15 cm.... miałem też już fachowców co to ich 60 nie potrafią...ten tylko wie kto ma gleby bardzo spoiste...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

posiadam plug firmy skjold 3/40 i ciagalem go ursusem c-360 na trojce szsowej okolo 1800 obrotow.ziemia klasy drugiej i trzeciej.glebokosc orki 22 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

z jaką prędkością mam orać na głęboko ciągnikiem c 360 pług dwu skibowy ? na jakim biegu i na jakich obrotach , i czy na polowym czy nie ???

jak orałem moim starym 3p to 2 na 15000 obrotach ,


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Chyba coś ci się myli 15 000 obr/min.

A 3p i C-360 nie mają takich samych skrzyni przypadkiem?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

mają , ale chodzi mi o slinki , bo c 360 się tak nie męczy więc czy mogę sobie pozwolic na włączenie trójki


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Do 10km/h spokojnie można orać. Na 3 biegu będziesz jechał ok 8-9km/h zależnie od obrotów oczywiście.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

15 tyś obr/min to wy macie silniki z bolidów F1 :lol: chyba 1500obr/min ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2611    0

prędkość w głębokiej orce powinna być taka żeby skiba się odwracała a nie przesypywała bo po latach takiej orki na przesypywanie skiby spada wydajność gleby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1990    31

w tym co pewne osoby tutaj piszą nie ma najmniejszego sensu... zasada jest taka że lepiej szerszy pług a wolniej. powyżej 9km/h niszczy się strukturę gleby i dodatkowo jest taka zasada że wzrost prędkości z 7 do 9,5 km/h powoduje 2 krotnie szybsze zużywanie elementów roboczych a w przypadku orki gdy jest sucho nawet 4x. (pojeździj w mało wilgotnej ziemi 10km i dotknij lemiesza ma z 50 stopni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

posiadam plug firmy skjold 3/40 i ciagalem go ursusem c-360 na trojce szsowej okolo 1800 obrotow.ziemia klasy drugiej i trzeciej.glebokosc orki 22 cm

[/q

 

chyba coś kręcisz miałem kiedyś c-360-3p to 2- skiby 2x35 na 2-szosowej to niemiał lekko ziemia V-VI klasa więc piachy są umnie teraz to orzę zetor 5340+Pług 3x35cm akpil to na 5 polowej prękość 6.5-7 km\h 8 litrów na godzinę Hektar oram najmniej 2 godziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimonx    0

jade 10km/h ursusem 1224 z plugiem B-200 5*40+wal cambella

 

a jakim biegiem jeździsz i jaka skrzynia pytam z ciekawości pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój dziadek mówi ze kto to kiedys słyszał zeby 60 orać na 2 biegu heh :Pug 3 skiby :) dziadek stary kierowca z kółka wiec swoje wie :P

teraz to poprostu nawet paliwo złej jakosci ma wpływ na efektywność silnika :P

 

Szkoda że dziadek nie uczył Cię ortografii...

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Oj dziadek sobie wspomina młode czasy tylko cudów nie ma robiłem i naszą 60 tką i 3p to 3 bieg tylko podorywka z 3 skibami wprawdzie pojedziesz w głębokiej orce 3 ką ale chmura dymu i temperatura wody leci koło czerwonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zetor proxima plus 95 pług 4x40-44 prędkość 6-10km/h zależnie od głebokości, gleby i warunków

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj