Skocz do zawartości
farent

fazy rozwojowe zboz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farent    0

jak mi wiadomo podczas wegetacji zboza przschodza nastepujace fazy rozwojowe a)kielkowanie:b)szpilkowanie-wschody.C)f-siewki.d)krzewienie.e)f-liscia flagowego.f)f-1-kolanka2-3-4-5.f)strzelania w zdzblo.g)f-kloszenia.h)f-dojrzalosci mleczno-woskowej.i)f-dojrzalosci woskowej i pelnej.W fazie krzewienia zboza wykazuja najwyzsze zapotrzebowanie na skladniki pokarmowe.czy ktos odpowie w jakiej fazi rozwojowej zboza sa najmniej narazone na wstrzymanie wzrostu przy stosowaniu herbicydow szczegolnie chodzi o przenice ozima chce jeszcze zapytac czy widzieliscie przenice ktora ma6 i 7 kolanko i od czego ta genetyka zalezy czy moze przenica bylaby wydajniejsz gdyby miala np.3 wiazadla czyli kolanka ktos madrzejszy odpowie czy na mnie sie konczy hej

Edytowano przez farent

hm... na twoje pytanie nie odpowiem bo też nie jestem specjalistą

ale chciałbym się dowiedzieć

kiedy najlepiej zastosować 3 dawkę nawozu na kłosek

a jakiej fazie rozwoju i w jakiej dawce oraz jaki nawóz zastosować na pszenżyto

1 dawka była ok 180 kg saletrzaku

2 dawka ok 130kg

a 3 ...??? jaki nawóz saletrzak mocznik czy może saletrę??

marekgizio    1

farent --> poczytaj parę książek bo kolejność masz do kitu.

Wiadomość z agroFakt.pl

cieplym3    49
(edytowany)

1.siewki, 2.krzewienie, 3.strzelanie w źdźbło, 4. kłoszenie

Tak jest prościej i przejrzyściej.

Apropo herbicydów, najlepiej jesienią, ewentualnie wiosną do końca fazy krzewienia.

Z tym 6 i 7 kolankiem to chyba Ci się przyśniło.

Edytowano przez cieplym3

bsa    0

Poszukaj fazy rozwojowej BBCH tu pierwsza z brzegu w google http://pl.wikipedia.org/wiki/Skale_BBCH . A co do wiekszej ilości kolanek to hodowla zmierza raczej w odwrotnym kierunku ponieważ akurat w pszenicy wiekszość asymilatów pochodzi z liścia flagowego.

TOREZ    34

Zdecydowanie saletra amonowa.

Z terminem krótko i na temat, kłos po wyjściu z pochwy całkowicie na min. 50% powierzchni pola.

prometeusz    2

wszystko zależy od aury, jeżeli rok normalny i w miarę przekropny to tak lecz gdy sucho to lepiej wysiać wcześniej gdy rośliny jeszcze pobierają składniki i nawóz ma szansę się rozpuścić

czyli jak pokaże się liść flagowy ?? tak

a czy saletrzak może być czy jednak lepiej tą saletrę

tylko w jakich dawkach ile dać na ten kłosek

1piotr1    11

chyba w marcowym i kwietniowym top agrar polska było dokładnie opisane co robić w jakiej fazie i kiedy jaka faza po sobie następuje , a jak nie gazeta to każda książka do szczegółowej uprawy roli pozwoli dogłębnie zapoznać się z tematem ..... ;) ja osobiście robię tak jak wymaga tego sytuacja i nie trzymam się zbytnio tych faz , wiadomo są jakieś fundamenty , że nie odchwaszczam w maju czy nie kropie fungicydem na choroby podstawy zdzbła jak pszenica się kłosi itd itp ...

a co do nawożenia to zależy jaka gleba i jakie warunki w polu , ja daje CAN 27 lub saletrzak 100 kg/ha , tylko trzeba go trochę szybciej rozsypać jak tylko zaczyna się wykłaszać bo trochę dłużej się rozkłada od saletry , ponoć lepiej wypływa na wypełnienie ziarna ... saletrą łatwo przypalić , a jak się jeszcze trafi na susze to dodatkowo będzie palić zboże więc jakoś nie preferuje , ale jak wiadomo każdy ma swoja opracowana technologie uprawy i u każdego co innego się sprawdza ...

Ferdek07    63

Czy można pryskać ćhwastoxem extra 31wszego maja? bo nie wiem o wpisać w planie rolnośrodowiskowym a fakturę na środek mam na 31 maja pomoćy :D

cieplym3    49

Nie radzę, wystarczy spojrzeć na etykietę terminu stosowania, no chyba, że zboże krzewi Ci się do 31 maja...

LowRider    33

Czy można pryskać ćhwastoxem extra 31wszego maja? bo nie wiem o wpisać w planie rolnośrodowiskowym a fakturę na środek mam na 31 maja pomoćy :D

A co ma do tego wszystkiego termin wystawienia faktury?? Myślisz że ktoś się przyczepi??

Ferdek07    63

to w takim planie rolnośrodowiskowym może lepiej nie pisać ze w ogóle był jakiś oprysk i tyle, no i o z opakowaniami po środkaćh trzeba przećhowywać? zy normalnie do kontenera ze śmieiami tak jak na opakowaniu napisane do śmieći komunalnyćh

mickas092    377

Jak masz paragon/fakturę to zdaj tam gdzie kupiłeś. Muszą przyjąć.

Ferdek07    63

W razie kontroli z ARiMR to paragon na środki ochrony roślin jest tak samo uznawany jak faktura? tzn wystarczy paragonik?

karolr2    183

Może mi ktoś wyjaśnić jak wygląda liść flagowy? Tylko tak żeby się dało zrozumieć. :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez KamilMaj
      Sprzedam pszenżyto 2 siew po kwalifikacie ładne ziarno oraz żyto Lokalizacja Świętokrzyskie, Kielecki, Raków
    • Przez Karolloo
      Serdecznie witam wszystkich forumowiczów,   W ubiegłym tygodniu mój wujek, który prowadził gospodarstwo rolne dostał poważny udar - na tyle poważny, że nie jest w stanie prowadzić samodzielnie gospodarstwa. Nie wiadomo czy jeszcze kiedykolwiek będzie mógł.   Z racji, iż wujek był kawalerem nie ma osoby, która mogłaby poprowadzić jego gospodarkę, zatem w porozumieniu z resztą rodziny postanowiliśmy, że podejmiemy się prowadzenia kilkunastohektarowego gospodarstwa wujka, szkoda żeby się zmarnowała.   Z tego co się zdążyliśmy zorientować i popytać sąsiadów wujek posiadał następujące maszyny: agregat uprawowo-siewny, brona talerzowa, pług, kultywator, siewnik, rozsiewacz, opryskiwacz, brony, ślepe, rozrzutkę do obornika, ładowacz, ciągniki, przyczepki. Jeżeli coś pominąłem to dopiszę.   Wujek oprócz roślin typu ziemniaki, buraki, jęczmień, pszenica i łąki - trzymał również parę świnek i byczków na sprzedaż.   Z racji, iż nikt z nas nie zajmował się nigdy uprawą roli, ani nie ma wykształcenia rolniczego, mam do was ogromną prośbę. Czy moglibyście napisać co, w jakiej kolejności robi się na polu, jakie zabiegi, jakimi maszynami etc., krok po kroki jeśli się da.   W naszym rejonie żniwa jeszcze w trakcie, ciągle pada.   Jeśli bylibyście tak uprzejmi i zechcieli pomóc, to czekam na wasze odpowiedzi co robić, od czego zacząć, jakie maszyny, jakie uprawy, jak przygotować pole - co po kolei, kiedy nawóz na pole, obornik etc, jakie uprawy najprościej wykonać.   Bardzo zależałoby nam na uprawie gospodarki po godzinach - po pracy. Oczywiście w miarę możliwości będziemy się kształcić w zakresie rolnictwa. Jesteśmy świadomi, że pierwsze kilka lat będzie dla nas mega wyzwaniem.   Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez johny1993
      czy wraz z wejściem ustawy azotanowej został wprowadzony obowiazek wykonywania prób glebowych czy nie ma zadnego zapisu mowiącego o tym?
    • Przez Famer21
      witam. mam okazję 20ton obornika konskiego za darmo, czy będzie dobry na pole pod zboża, rzepak?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.