tobiasz51

Kredyt "Nowe technologie"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

to samo co linia młody rolnik tylko można się wkręcić jak masz powyżej 40 lat tak dla rolnika do 50 lat dadzą na 15 lat, zasady te same i oprocentowanie co w MR z małą różnicą że dopłata do odsetek do kredytu nie może przekraczać 40% kwoty kredytu a w młodym rolniku masz większy limit co przy obecnych i mniej więcej bez rewolucji na rynku finansowym powinno spokojnie wystarczyć, musisz kupić ciągnik z jakąś maszyną np. talerzówką a potem po około roku wybrać się do IJHARIS po świstek że poprawiła się jakość produkowanych przez ciebie produktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Raczej chyba na prow to nie jeżeli młodego rolnika nie można a to przecież podobny jak MR ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a dało by go radę wziąć na zakup maszyn na PROW ?

przecież to kredyt preferencyjny nie można łączyć z prow jedno albo drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Ja w zeszłym roku korzystałem z linii nT.Oprocentowanie 2%,20%wkład własny,trochę papierów.Nie można łączyć z prow,do tego są pomostówki,ale nie ma przymusu że musisz zakupić ciągnik,jeżeli juz go posiadasz możesz do niego kupowac maszyny nowe jak rownież używane max.pięcioletnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

papiery normalka jak do kredytu preferencyjnego tzn biznesplan, świstki z US i gminy, no i isnpekcja jakości handlowej artykułów rolnych i spożywczych z tym może być małe zamieszanie ale nie powinni robić problemów, w moim przypadku trochę się stawiali, bo jak stwierdzili jakaś inwazja tych kredytów głównie wśród sadowników i inspekcja nie widzi podstaw żeby był jakiś związek z zakupem np. ciągnika a poprawą jakości produktu, ale ogólnie nie robią już problemów trzeba przywieść inspektora odwieść napisze protokół opłata 100 kilka pln i tyle, nie pamiętam szczegółów ale są chyba 3 podlinie w NT bo np. polepszenie jakości produktu, ochrona środowiska to z ochrony środowiska świstek i coś tam co weterynaria może wystawić, ale to się załatwia po otrzymaniu kreytu tak około pół roku do roku po zrealizowaniu inwestycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

a jak to jest z tymi papierami ?

Nie przerażaj się ,nic strasznego,najważniejszy biznes-plan,jeżeli będziesz robił większe zakupy to sprzedawca ma swojego człowieka od tego i to będziesz miał gratis.Sam nic nie robisz,wniosek wypełnia ci w banku sam oczywiście będziesz musiał przy tym być i podawać potrzebne dane(przynajmniej tak było w moim przypadku),mnóstwo podpisów no i zaswiadczenia:krus,urząd gminy,us,odpisy ksiag wieczystych,wypis z rejestru gruntów jakieś umowy kontraktacyjne.To tak z grubsza,może to na pierwszy rzut oka strasznie wygląda,ale spokojnie można to ogarnąć.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raskolnikow    0

Witam,

 

możecie opowiedzieć o doświadczeniach z róznymi bankami w sprawie uzyskanie kredytu, który udziela go najsprawniej, gdzie jest największa papierologia?

No i jak długo od momentu złożenia wszystkich wymaganych dokumentów czeka się na potwierdzenie udzielenia kredytu i kaske.

 

Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Ktoś stara się teraz o takowy kredyt? Ja złożyłem już papiery do tego kredytu, ale na chwilę obecną, na rok 2011 nie ma już pieniędzy w agencji. Ktoś ma jakieś informacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poettinger    22

ja mam złożony wniosek i rozpatrzony pozytywnie juz miesiąc temu teraz tylko czekam na dopłaty do kredytów bo teraz ich niema

Edytowano przez Poettinger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Szkoda papierologii na nNT. Lepiej wziąć nMR, nie trzeba sie pocić z udowadnianiem nowej technologii a % identyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmer    3

Ja w zeszłym roku korzystałem z linii nT.Oprocentowanie 2%,20%wkład własny,trochę papierów.Nie można łączyć z prow,do tego są pomostówki,ale nie ma przymusu że musisz zakupić ciągnik,jeżeli juz go posiadasz możesz do niego kupowac maszyny nowe jak rownież używane max.pięcioletnie.

A jeśli się kupuje jakąś maszynę to płaci się jej 20% wartości? Czy te 20 % to wkład w kredyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

musisz z własnej kieszeni pokryć 20% wartości całej inwestycji. Kredyt jest udzielany na pozostałe 80% (w innych liniach może być nawet na 90%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin7340    0

jak wezmę kredyt na Nowe Technologie to w 2014 mogę wziąść Prow jak oczywiście będzie ???

 

jak wezmę kredyt na Nowe Technologie to w 2014 mogę wziąść Prow jak oczywiście będzie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

a te zaświadczenie o poprawie jakości trzeba składać co roku przez okres całej spłaty kredytu, czy wystarczy jedno w pierwszym roku kredytowania ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj