Polecane posty

kristofweid    0

Daj zarobić jakiemuś żulowi wiadro z wapnem pędzel i będzie szło!Na wjazd daj mu paczkę fajek ruskich i połówkę!Oto najtańsza metoda!!Ja taką wykorzystuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

Sposób w moim przypadku banalnie prosty a więc: sprężarka + zbiornik z wapnem + lanca z dyszą, całe urządzenie.

kolego a ogarnoł bys jakieś foto tego patentu ja sobie kupiłem pistolet i dzis go sprawdziłem to jestem mile zaskoczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverik22    1

do sprężarki zwykły zbiornik do malowania zwykła farbą będzie doby do malowania obory czy na wapno to trzeba jakiś specjalny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wez jakis trzonek ze zlamanej łopaty, przyspawaj płaskownik i troszeczke naostrz, zejdzie to bez problemu. Później weź myjke i spłukaj myjka ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

A na kiego wacława skrobać te ściany?? Wapno + uni grunt i heja ( fajne tłuste się robi z pędzla tak nie spływa nie trzeba co chwile mieszać i co najważniejsze ładnie kryje)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverik22    1

słyszałem że można kupić przewód i podłączyć po sprężarki do ciągnika, pistolet i heja. prawda to?? a jeśli tak to czy c330 ursus będzie ok?? najlepiej bym prosił komentarze czy to działa i jakie konkretnie przewody i końcówki kupić, najlepiej link. oczywiście chciałem wybielić oborę wapnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja bieliłem pompą taką jak do hydroforu, wody, taką małą plastykową.Beczką 120 litrów wapna rozrobiłem, przez sito przepuściłem, założyłem do niej stary zawór bezpieczeństwa od opryskiwacza, z 10 metrów węża, a na koniec rozpylacz od opryskiwacza płasko strumieniowy siwy lub brązowy. Super wyszło. Ale na końcu pojawił się problem bo pompa straciła ciśnienie. prawdopodobnie wyrobiła się w środku.

Najlepszym rozwiązaniem jest stara pompa z opryskiwacza lub nawet opryskiwacz, tylko może być problem z późniejszym umyciem go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaką masz powierzchnię,metraż obory bo inaczej nikt nie wyliczy kosztów na wapno oraz inne rzeczy. Od tego trzeba zacząć. Pompa z opryskiwacza to bardzo dobry pomysł,tylko czy aby napewno wypali.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dlatego napisałem bo pożyczałem od znajomego taką pompę i bieliłem u siebie. On ma kurnik i chlewnie.Trochę maluję. I zdaję egzamin. Tylko trzeba na ciągnik uważać bo umyć po wapnie go to jest wyzwanie. Albo zbiornik ciśnieniowy i sprężarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227
http://allegro.pl/agregat-do-bielenia-malowania-wapnem-i2116293429.html - chcę zrobić coś takiego , mam na stanie pompę od opryskiwacz , zawór jakąś podstawę by wymyślił z tego co mam resztę trzeba dokupić i tu pytanie czy miał ktoś z czymś takim styczność i jak to się sprawuje ? ciekawi mnie też jak na wapno zareaguje pompa - czy nie z koroduje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Ciekawe rozwiązanie , Ja spróbuję zrobić to z allegro - dawno o tym myślałem teraz podejrzałem pomysł , dokupię lance i węże a resztę mam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

używam lancy na najszerszym strumieniu to około 1m , wymontowałem filtry i myjka sama zasysa wapno z beczki . Czasami trzeba pomóc jej zassać ale jak złapie to idzie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

U nas jest taki gośc co handluje paszami i ma specjalny sprzęt do wapnowania, jak się bierze u niego pasze to za butelkę wódki przyjedzie. Jednokrotne malowanie średniej obory to kilkanaście minut, zakłada potrójną dysze i jedzie 1,2m za ras. :) Więcej czasu zajmuje mycie niż wapnowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturo81    0
U nas jest taki gośc co handluje paszami i ma specjalny sprzęt do wapnowania, jak się bierze u niego pasze to za butelkę wódki przyjedzie. Jednokrotne malowanie średniej obory to kilkanaście minut, zakłada potrójną dysze i jedzie 1,2m za ras. :) Więcej czasu zajmuje mycie niż wapnowanie

 

jakiś agregat specjalny ma? napędza to sprężarka czy też ma to jakoś pompę wbudowaną ?

 

a co o tym sądzicie? http://www.faska.pl/agregaty-do-bielenia.html

Edytowano przez arturo81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

polecam ci tą maszynę u nas mamy ja na wspólnie już z 8 lat i co roku dużo obór bielimy i chodzi nam dobrze dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Chyba lepiej jak sie wybieli bo takiego syfu w oborze niema.

Ale jaki gospodarz taka obora mowia ...


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja zawsze maluje pędzlem. dzień we dwoje i wymalowana. Wolę tak niż później 2 dni czyścić wszystko w chlewni, zwłaszcza ze wszędzie elektronika, czujniki itp. Dodam ze nie ma sklepienia więc do malowania tylko ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Czujniki to można folią na chwilę owinąć (np. stretchem) ... :)

Edytowano przez rower56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andy52    0

A co sądzicie o agregatach do bielenia z allegro? Są tam bodaj trzy różne typy tzn. faska, taki zapinany do ciągnika i taki podobny do faski czyli beczka na wózku pod spodem pompa. Jak myślicie czy warto któryś kupić? Czy lepiej zamówić usługę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj