Polecane posty

lysyrolnik    17

Ja też sam biele ;) mam do tego sprzęt, a mianowicie kana po mleku taka duża i kilka wężyków ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

U mnie do bielenia mają w sąsiedniej wsi w "SKR-ze Orłowo", taką jakby beczkę podczepianą do ciągnika i napędzana za pomocą wału odbiory mocy.(nie jest to samoróbka). Idzie tym szybko jak burza, niestety nie pamiętam ile kosztuje u nas takie bielenie (jak się coś dowiem to napisze). Mój tata jest w radzie nadzorczej tego SKR-u i wspomniał kiedyś po posiedzeniu tej rady, że była rozmowa na temat zakupu nowego sprzętu do bielenia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

takie cos na ciągnik to widziałem jak w szkole (podstawówce) malowali kotłownię. Wiem ze mieli jakiś problem za pierwszym razem bo była pełna beczka a nie chciało lecieć.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Mam takie pytanie, jak się bieli opryskiwaczem ręcznym...??? :)

 

Muszę w tym roku w końcu obielić chlewnie i oborę... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

korzysta może ktoś z usług???ile kosztuje taka usługa???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

kiedys to mielismy taki opryskiwacz do bielenia i tylko sie pryskało ale niepamietam jak to było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
korzysta może ktoś z usług???ile kosztuje taka usługa???

ja płaciłem 50 zł za worek.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

My przerobiliśmy stary opryskiwacz i sami sobie pryskamy :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Ja zrobiłem sobie ze starego bojlera zbiornik na wapno do którego rozrobione wapno leje przez damskie rajstopy i sprężarka tzn ciągnik na malutkich obrotach sobie pyka a ja jak gość sobie biele obory :) przyjemność nie robota :)


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja posiadam sprzęt taki jak kolega wyżej,tylko ja korzystam ze sprężarki.

 

Tanio i praktycznie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Ja kupiłem opryskiwacz ogrodniczy, od poniedziałku zaczynam bielić (o ile to pójdzie)... :)

 

Ja mam opryskiwacz 6l Kwazara i nim pryskam, przed bieleniem około tygodnia wapno z wodą zostawiam w beczce żeby "przeżarło się", 3 razy na dzień mieszając je dokładnie. Jak przychodzi co do czego to wapno przecedzam przez lejek z sitkiem i wlewam do opryskiwacza, już bielimy tak 3 rok i nie ma żadnych problemów, typu zapchana dysza... :)

 

Jeżeli chodzi o usługi, to w mojej wsi usługę wykonuje SKR, bielą agregatem do bielenia FASKA, o ile pamiętam raz u mnie robili i zapłaciłem 30zł :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam taki sprzęcior zrobiony z pompy od opryskiwacza. na końcu jest dysza z duża dziurą. Bielenie z tym to bajka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

No jasne ze robiliśmy. I to nawet wczoraj B) . Co roku bielimy B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja dopiero jak krowy pójdą na pole


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

My w tym roku bedziemy bielic jak krowy pojda na pastwisko B) zawsze to swobodniej B)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

U nas koleś bieli agregatem za pobielenie obory 32x12 ściany+sufit+ściana szczytowa obory 100 zł jego wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj