Polecane posty

andrzej612b    225

Zrobiłem podobny do tego zawieszanego na ciągnik ( pisałem o tym wyżej ) koszt to polowa tej ceny a sprawuje się super natomiast jeśli miał bym kupić to ten na sprężarkę /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Szukam sprzętu do wapnowania obory oraz chlewni. Jakiego sprzętu używacie i co polecacie sprawdzonego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

ten sprzęt jest dobry do zapylenia całej obory jak również wypalenia oczu u malującego, skończyłem z tym trzepaniem i od tamtego roku wynajmuje firmę do bielenia .Za mycie i malowanie obory o wymiarach 33 na 14 płacę 1100 zł .

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrek17    7

Witam szukam firmy do bielenia obory. Moze ktos cos wie ? :) Mieszkam okolice Białegostoku

Edytowano przez Pietrek17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

Obory biele wałkiem/pędzelkiem:D

Odświeżam powietrze małym recznym opryskiwaczem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem od sąsiada opryskiwacz zawieszany 400 l wywaliłem filtr i rozdzielacz została tylko jedna sekcja założyłem wąż 40 m i Lance ręczna i ciągnik stoi na dworze i waz przez okno wkładam ciągnik czysty i elegancko idzie przez 5 bez gazu a ciśnienie jest dobre mi ten sposób odpowiada bo szybko idzie maleje sb wapna tak aby starczyło i się nie Musze męczyć do chwile dolewac.Na pomysł wpadłem z wujkiem i zdało to egzamin :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Ja zrobiłem jak kolega wyżej kupiłem nowy opryskiwacz a starym bilę obore w taki sam sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzykpol    0

1 kg wapna prosto z worka na 5 litrów wody. Wymieszać i nanosić na ścianę przy pomocy pędzla. Worek wystarcza na ok 400 m2. Bielenie w ten sposób działa dezynfekująco, co w produkcji zwierzęcej jest bardzo ważne.

 

Potwierdzam - to też mój sposób, ważna sprawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

U nas jak jeszcze hodowali tuczniki to wujek miał kupioną taką pompe ręczną, z jedej strony ssawka do zbiornika z cieczą a z drugiej lanca od opryskiwacza plecakowego, jeden pompował a drugi bielił tą lancą, co pewien czas po kielichu i jakoś ubywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxCof    0
Napisano (edytowany)

Dobry post polecam Dzień dobry! Bardzo proszę o rozwinięcie wątku przez osoby, które zmagały się z podobną sytuacją.

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.4 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    934

Ja tydzień temu bieliłem kupiłem na allegro maszyne za 750zł do tego sprezarka ktora mam i poszła sprawnie robota w jeden dzień budynek o powierzchni jakieś 400m wapno rozrabiane w betoniarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazik1247    0

Mógłby ktoś coś więcej napisać o bieleniu pompą do brudnej wody, jakiej mocy ma być ta pompa? , byłbym bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Jak to jest z tym bieleniem, ktoś tu pisał, że lepiej nie bielić wcale, sugerując że jest to zabieg niepotrzebny, a ja od ojca wiem, że powinno się bielić oborę dwa razy do roku ( co oczywiście nie było u nas praktykowane). Ale każda kontrola inspekcji weterynaryjnej kończyła się wymogiem obielenia, nie ważne czy po 4latach czy po roku od ostatniego bielenia. To jak to jest, u was inspekcja weterynaryjna nie wymaga bielenia?

Druga kwestia, za poprzedniego gospodarza bielone było pędzlem przez wynajętego człowieka, koszt roboty 300-500zł, niecałe dwa worki wapna i dwa op mydła malarskiego. Obora uwięziowa na 27szt bydła.

Po przejęciu gospodarstwa raz bieliłem pędzlem. Masakra, sprzątanie i bielenie zajęło mi chyba 4 dni. Do tego wchodzenie po drabinie pomiędzy krowami nie było ani komfortowe ani bezpieczne.

W tym roku zrobiłem sobie "agregat" z kega po Pepsi 19l, szybkozłączek, lancy nierdzewnej - wszystko z Allegro. Do tego 8m węża i sprężarka z silnika od malucha (własna konstrukcja). Koszt zbiornika z osprzętem 430zł, warto było.
Na moje potrzeby zbiornik 19l ok, ale na większe obiekty przydałby się zbiornik z kega po piwie 50 albo 100l.
Ogólnie polecam, robota idzie szybko i przyjemnie. W jeden dzień wyrobiłem się z bieleniem j sprzątaniem. Poszło trochę ponad worek wapna.

Ktoś tu wrzucał pistolet z lejem do bielenia. Kiedyś sam coś takiego rozważałem, ale teraz nie wyobrażam sobie bielenia czymś takim. Często trzeba uzupełniać, ręce pewnie bolą przy malowaniu sufitów.. moim zdaniem nie warto.

Edytowano przez Maryush

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

A jakiego wapna używacie  ? chodzi mi o producenta i oznaczenia.

  U siebie czyściłem trochę ściany papierem ściernym na wiertarce a sufit miotłą . malowałem sprężarką z pistoletem jak do piaskowania (https://1.allegroimg.com/s400/01d672/1ead51c14f7ca94cd53dcbd9cc51)  .

Efekt był tylko przy wapnie lhoist w opakowaniach 2kg i 2 torebki dałem na 15l wody to wynik  był dobry ale dość drogo bo starczyło na 35m2 ścian 

kupiłem teraz cemex cx-z100 i nie ma efektu tzn spływa jak woda ze sciany i nawet po wyschnięciu widać co pod spodem a w wiadrze po rozrobieniu tez nie było to tak białe  jak lhoist

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2989

Stosuje zwykłe wapno hydratyzowane jakie akurat mają w składzie i maluje pistoletem (fakt że pyli ale wolę to niż pędzel czy wałek)2 razy w roku jak krowy wychodzą wiosna i na jesień jak wracają na stałe.... I powiem że różnica jest bo much w lato tyle nie ma jak wcześniej malowałem raz na rok na jesień to aż na gęsto było, a teraz lepy ze 4 razy tylko wymieniałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Zwykłe wapno budowlane.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

i jedno i drugie to budowlane wapno hydratyzowane tylko że tego z cemexu dałem koło 6kg na 15l i dalej było rzadkie i słabo kryło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert22    17

Witam.  Chciał bym zrobić bielarkę z opryskiwacza polowego.  Podesłał by mi ktoś zdjęcia takiego sprzętu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja biele ściany pompką do brudnej wody mam zawór, a na końcu jest dysza od opryskiwania tylko takie wapno musi być przedsedzone sitkiem bo dysza się zapcha  Mobdro Vip

Edytowano przez jonesnickk57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bielenie    0

Biele obiekty wszelkiego rodzaju.
Świadczę na terenie całego kraju.
Tel. 881 151 939 Zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj