Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
aster453

Rozrzutnik tytan 8 a może inny wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aster453    24

Witam

W ostatnim prowie złożyłem na rozrzutnik tytan 8 (6 ton adapter pionowy, chyba na tandemie nie pamiętam, resorowana oś czy coś takiego, zamykana tylna klapa), będzie go ciągnąć JD 5080M (najprawdopodobniej). I tutaj moje pytanie a może macie jakię inne typy jeśli chodzi o rozrzutnik ten troszkę kosztuje o ile dobrze pamiętam jakieś 50 tys.

Chodzi mi głównie o to że będzie on używany do wywozu obornika (ok 6 ha wiosna/jesień) oraz ok. 4-5 ha qq. dlatego tylna klapa

wes metal-fach sąsiad kupił i zajebi$ty rozrzutnik na tandemie nim z drugiej strony sasiad ma tytana 10 plus i mówi żeby nie brać bo jest niedokładnie wykonany

zetorki    26

ja bym brał pod uwagę cynkometa i metal facha. ogólnie rzecz biorąc oba rozrzutniki to to samo ale ten pierwszy jest ocynkowany. We wsi pracują dwa cynkomety i bardzo je sobie chwalą.

Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

aster453    24

zastanawia mnie jedno czy ten cynkomet w cenie ok 52 tys. ma w sobie nadstawki i tylną klapę jako przyczepa ? i czy wysokośc podana ok 2,6 m to z nadstawkami czy bez i jeszcze jedno czy jak mam sieczkarnię do qq potingera jednorzędową to czy rozrzutnik taki z nadstawkami nie będzie za wysoki ?

Z drugiej strony unia tytan ma 7 m3 (nie wiem czy z nadstawkami czy bez ale chyba bez), cynkomet ma 5,6 m3 a więc minus a cynkowmet bez nadstawek ma 7,4 m3 a z nadstawkami ma aż 14 m3 wiec najwięcej.

Problem tylko jak pisałem wczesniej czy potinger nie będzie za niski.

Słyszałem że cynkomety mają za słabe burty i wogóle coś kaszaniaste czy to napewno prawda ?

Edytowano przez aster453

RSM    0

aster453 ja mając taki wniosek brałbym rozrzutnik Unii, z tego co słyszałem dobrze się sprawują Tytan 6 i 8 Tonowe. Natomiast nie polecałbym Warfamy bo burty słabsze, no chyba że ten nowy drewniany to na ryzyko w ramach ciekawości rozpatrywałbym. Co do ciągnika JD 5080M - zastanowiłbym się 10 razy nad wyborem - kolega ma i narzeka, to już nie to JD co kiedyś jakościowo i komfortowo słabo a spalanie za duże.

aster453    24

chyba zostane przy tytanie jednak nie do końca się z Tobą zgodze odnośnie JD wiem że nie ten dział ale napiszę

otóż nh mi nie leży sąsiad ma nh i chociaż chwali to i tak widać że ma problemy a to w orce nie mógł orac na cztery a to jechał pół dnia z pola bo coś z biegami Case /NH wsjo rawno. Zetor ? tańszy ale czy ekonpmiczniejszy ? nie powedziałbym

I co nic na temat nikt nie dołozy ?

Edytowano przez aster453

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez lolq1660
      Siema wszystkim najprawdopodobniej siadła mi skrzynia w tytanie , i mam takie pytanie: starszy rozwoził obornik bez tej zasuwy w środku i czy przez to mogą nie uznać gwarancji(była zdjęta do kukurydzy a do obornika już nie zakładał bo się nie opłacało). Proszę o pomoc jeżeli ktoś orientuje się w temacie.
    • Przez gortad
      Czy ktoś z was wozi obornik mocno ubity z głębokiej ściółki rozrzutnikiem  bezpośrednio z obory ? Czy rozrzutniki radzą sobie  z tego rodzaju obornikiem?
    • Przez adam268
      Witam, potrzebuje opini na temat rozrzutnikow Pichon, ponieważ chce kupic i nie wiem jak sie sprawuja
    • Przez Miotrek
      Witam.
      Mam zamiar kupić nowy rozrzutnik 6-tonowy na młodego rolnika. Oferowali mi : cynkomet (50tys), ursus (50 tys) i ewentualnie metal fach ( aż 59tys.). Moze ktos z was posiada takowe? jakie macie opinie na temat tych sprzętów? a może polecilibscie coś innego ? (mam ustalona cene do 60 tys gdyz chce tez kupic inne maszyny). Z góry dziękuje za odpowiedz

Pozdrawiam.
    • Przez Karloss
      Witam. Co sądzicie o rozrzutnikach URSUS?  Niewielki ok 6-8 T Czy lepszy będzie Metaltech ?? Jak z czyszczeniem obsługą i trwałością ??

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.