Skocz do zawartości
News
aster453

Jaka przyczepa do ciągnika 80 km (jd 5080m,nht5040,Zproxima 80)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aster453    25

Tak jak w temacie chciałbym zapytać się jaką przyczepę polceilibyście do 80 km ciągnika nie chodzi mi o markę ani też nie jestem na kupnie tegoż urządzenia jednak chciałbym się zorientować jaką max przyczepę można zapiąc do takiego ciągnika np. jesli chdzi o zboże czy np. kiszonkę z qq. 6 a moze 8 ton czy to da radę

piotrb14    187

zależy czy chcesz ściągnąć te 2 przyczepy z pola w każdych warunkach... jeśli tak to polecam ci 6 tonówki z podwójnymi burtami albo 8 tonówki jeśli po szosie tylko transport

Wiadomość z agroFakt.pl

piotrb14    187

no to 2 szóstki z podwójnymi burtami i jedziesz spokojnie w każdych warunkach bo ja swoim belarusem 105koni 2 ósemki w każdych warunkach ciągam, tyle że mam przód dociążony o dodatkowe 200kg a to dużo daje, chociaż myślę że jakby zalało strasznie to z 2 ósemkami nie ma szans, zresztą jaki ciągnik trzeba żeby ciągnąć 2 dobre przyczepy po błocie

Edytowano przez piotrb14

MF2007    1

Ja mam właśnie JD 5720 i pracuje z przyczepą pronaru 10t na tandemie. Ciągnik całkiem dobrze sobie z nią radzi. Część masy przyczepy dociąża tylnią oś więc nie ma problemów z uciągiem. Łatwo sie cofa bo zachowuje sie jak przyczepa jednoosiowa. Myśle, że to optimum dla takiego ciągnika. Z regóły używam ją do zwożenia zborza od Megi 204. Na raz zabieram 2 zbiorniki(około 8 t) bo nie chce jej przemęczać, a 3 zbiornik to już by była przesada.

zamiar    0

ja w zeszle zniwa ciagnalem Ursusem c 380 po polnej drodze taka stara nieniecka przyczepe nie znam modelu wiem ze ma ok 10t ladownosci i jedzcze D-47 z jednym zbiornikiem od bizona, dodam ze droga nie byla rowna ale Ursus dawal rade tylko nie wiem jak z hamowanie bo na asfalcie zamienialismy traktor na wiekszy.... mysle ze 8t bedzie optymalnie

Zetor53400    2

Ja zetorem 5340 ciągnąłem 2 przyczepy , jedna to pronar 10t a druga to d-47 z burtami 90cm (ok.6 t)ogólnie miałem na przyczepach ok.16 ton pszenicy , po asfalcie szedł jak głupi , ale na polu to ostatnie 2 zbiorniki musiałem stać na drodze polnej bo z pola by było bardzo ciężko wyjechać ;) jak cos to zdjęcia tego zestawu są w mojej galerii ;)

Edytowano przez Zetor53400

Szuma    12

ja proximą 85 ciągam Wielton 10ton i daje sobie rade bez większych problemów, wiadomo jezeli bedzie spora górka po polu raczej nie pójdzie załadowana do pełna bo ona waży 3900kg + ok11000kg ładunku.

"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Ferdek07    63

wielki problem, ile masz w dowodzie tego jaśka DMC ciągniętej przyczepy? DMC ładunek + masa przyczepy ;) kup taką żeby nie przekraczała DMC i tyle ;) a dużej przyczepy przecież nie musisz zasypywać do pełna ;) hehe

aster453    25

własnie że nie wiem bo jeszcze go nie mam więc prośba do posiadaczy o wypowiedzenie się w tej kwestii

b0gdan    86

wielki problem, ile masz w dowodzie tego jaśka DMC ciągniętej przyczepy? DMC ładunek + masa przyczepy ;) kup taką żeby nie przekraczała DMC i tyle ;) a dużej przyczepy przecież nie musisz zasypywać do pełna ;) hehe

w homologacji maksymalna masa przyczepy z ładunkiem to będzie 32tony, więc Twoja rada ni jak ma się do rzeczywistości :)

Ferdek07    63

to jasiek 80km ma w homologacji że może ciągnąć przyczepę o dmc 32t? :lol: no no, więc można zamknąć temat, bo właściwie każdą jaką chce przyczepę może kupić autor B)

b0gdan    86

autor się nie pyta ile maksymalnie może ciągnąć JD, tylko ile rozsądnie można ciągnąć takim ciągnikiem, również w terenie, a DMC to dotyczy również zestawu przyczep

RSM    0

Małopolska, czyli mamy trochę gór, nie wszędzie jest asfalt - moim zdaniem 8 Ton.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotr2002
      Witam poszukuje obrotnicy do przyczepy d47A najlepiej z województwa mazowieckiego i łódzkiego
    • Przez elektrotech
      czy ktos podjął się budowy czegos takiego?? gdzie zakupić tłok teleskopowy

ps
      mam zamiar zrobić cos takiego ale z dołożeniem 2 osi -blizniak koła 16 z Żuka... u mnie tłoków w domu duzo ale jak sie okazuje koniecznie jest obnizenie na max wysokości oraz zastosowanie tz kipra na tył ale tu problem skąd wziąc teleskopa-tłok..i ile taki ma max wysięgnik??
    • Przez stiwi6
      Witam

Zakupiłem przyczepe marki Pronar postawiłem w garażu i spuściłem hamulec zasadniczy. Teraz gdy chciałem ruszyć przyczepa ma zaciągnięte hamulce. Podłączyłem ciągnik nabiłem powietrze do przyczepy i hamulce niechcą puścić. Może ktoś z użytkowników miał taki problem i może mi podpowiedzieć co zrobić

• Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez arkadian12
      Witam
      Panowie mam pytanie czy ktoś jest mi w stanie sprawdzić i podać wymiary płaskownika - szerokość i grubość, który podtrzymuje siłownik.
      W swojej przyczepie potrzebuje zamontować właśnie siłowniki od HL i tam jest w ten sposób montowany siłownik, że do ramy  przyspawany jest płaskownik z gniazdem dla siłownika
      Pozdrawiam
      Arek

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.