Zaloguj się, aby obserwować  
Mateo13

Wolnostanowiskowa czy uwierziowa??

Polecane posty

Mateo13    0

Witam,

Mam pytanie jaka obora jest lepsza wielostanowiskowa czy uwięziona?? z góry dziękuje

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Wszystko zależy ile chcesz mieć bydła...ale lepsza jest wolnostanowiskowa tylko mając taką oborę już musisz mieć trochę bydła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

no wlasnie mnie to tez ciekawi bo chialbym wybudowac nowa obore na oklo 40 sztuk dojnych i uwazam ze w moim gospodarstwie odpowiedniejsza byla by obora uwieziowa poniewaz mam malo slomy a jesli pobudowalbym obore wolnostanowiskowa na glebokiej sciólce to mialbym straszne klopoty ze sloma tak jak moj znajomy a obora na rusztach jest bardzo kosztowna ale za to jest mniej pracy przy wywozie gnojowicy

Edytowano przez Nikita_Bennet
literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Wolnostanowiskowa, przynajmniej zwierze może sobie wybierac miejsce klimatyczne. Jeżeli masz słome to wolnostaniskowa, jeżeli jej nie masz, spróbuj z jakimś sąsiadem się dogadać czy by nie chciał obornika za słome. No a jak nie chcesz iść na taki układ to tylko uwięziowa ale to więcej roboty będzie.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

ja też radze wolnostanowiskową mniej roboty większy komfort pracy sam teraz taką pobudowałem na 100 krów i nie na głębokiej ściólce tylko legowiska są na piachu podścielane słomą i narazie nie musiałem słomy wymieniać a krowy tylko troche sobie rzucają na ganek gnojowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

120*175

http://www.agrofoto.pl/dzial.php?id=2651


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

u mnie jest 110 :) da sie dojść


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

Mam prośbę a mianowicie potrzebny mi jest link do strony z gotowymi projektani obór. Gdzieś to widziałem na AF ale teraz nie mogę znaleść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Jaka jest różnica w kosztach wybudowania obory wolnostanowiskowej na głębokiej ściułce a na rusztach?

na około 50-60 krów dojnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

jest juz wiele podobnych tematów wystarczy poszukac !!!!


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Wolnostanowiskowa Ok, ale bydło musi byc jednolite, a nie kilka tubylczej rasy większych i mnijeszych kilka hf z zakupu i wieczna wojna w oborze, Czy opłaca się przerobic stodołę na wolnostanowiskową na głębokim gnoju na około 25 max 30 sztuk jaką dojarnię czy warto szukac używanej hali? Czy na głębokim gnoju potrzebne zbiorniki na gnojowicę/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
ja też radze wolnostanowiskową mniej roboty większy komfort pracy sam teraz taką pobudowałem na 100 krów i nie na głębokiej ściólce tylko legowiska są na piachu podścielane słomą i narazie nie musiałem słomy wymieniać a krowy tylko troche sobie rzucają na ganek gnojowy

 

Możesz dodać zdjęcia i opisać tę całą inwestycje ?;) A jak Ci przyjdzie zmieniać słome to piachu dużo naładujesz


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
A widzieliście jak niektóre krowy na stanowiskach mają odleżyny na kolanach?

bo od tego są maty na stanowiska, a nie że wylejesz beton i zadowolony.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

no takie maty to dobra sprawa ;) tylko drogie niestety :)

Ale to wkońcu chodzi o zdrowie naszych zwierząt a to jest najważniejsze!!!

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
Wolnostanowiskowa Ok, ale bydło musi byc jednolite, a nie kilka tubylczej rasy większych i mnijeszych kilka hf z zakupu i wieczna wojna w oborze, Czy opłaca się przerobic stodołę na wolnostanowiskową na głębokim gnoju na około 25 max 30 sztuk jaką dojarnię czy warto szukac używanej hali? Czy na głębokim gnoju potrzebne zbiorniki na gnojowicę/?

A to co napisałes to poprostu wyjąłeś mi z ust. ;) Sam się zastanawiam nad wolnostanowiskową na ok.30 sztuk,tylko mi szkoda przerabiać stodoły i tak myśle dobudować do starej uwięziowej wolnostanowiskową na głęboką a w starej postawić używany autotandem 2x3.Co do słomy to jak juz ktoś kiedyś wcześniej zauważył dogadać się z sąsiadem i za słome wywieść mu np.obornik.Kwestia"paru" litrów paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

gdzieś czytałem chyba na agrofoto.pl że obora wolnostanowiskowa(budowa) opłaca się dopiero od 50 DJP i w góre ;)

Więc na 30sztuk niewiem czy sie opłaci :)

Ale wiadomo zawsze to przyjemniejsza praca na takiej oborze....

 

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

hmmm czy sie nie opłaca budowac na 30sztuk....ja powiem tak jesli sie mysli o powiększaniu stada to warto budowac, do tego trzeba ja tak zaplanowac zby np: za 5lat udało sie taka obore powiekszyc


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Można wybudować odrazu na 50 sztuk, i co roku dokupywać po 2-3 krowy (zależnie od funduszy). A jak to odpada to na 30 sztuk z możliwością dobudowy za pare lat

 

wojtus albo zrobić tak, że sąsiad daje ci słome, a ty mu w zamian obornik. Obie strony będą zadowolne, i hodowca i sąsiad


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

Mam pytanie ile może kosztowac mata legowiskowa o wymiarach 175cm x 115cm ???

Z GORY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDŹ

 

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Witam!

Jeżeli chcesz budować oborę to tylko wolnostanowiskową. Dlaczego i obsłudze łatwiej pracować a krowom jest wygodniej. Czasami lepiej wyłożyć parę złotych aby później nie płakać. Pamiętaj że oborę budujesz dzisiaj a pracować będziesz przynajmniej przez 25 lat. Jeżeli brakuje ci słomy to można użyć mat, używać piasku na stanowisku i nie koniecznie budować drogie zbiorniki pod oborą. Zawsze trzeba budować trochę większą aby mieć możliwość rozwoju.

Hala udojowa to luksus w porównaniu z dojeniem na stanowisku a przy 30-40 sztukach wystarczy układ 2x3 tandem lub kombi. A po projekty zgłoś się do Ośrodka Doradztwa Rolniczego napewno coś mają. Jeżeli nie to przyjeżżaj na Podlasie i oglądaj bo jest co oglądać.

Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

w sumie ja też mam stodołe drewnianą i na początku planowałem ją obić jakąś listwą żeby takich dziur nie było i wylać tam beton i taki próg koło ścian z 1,5m i trzymać tam bydło ale niewiem czy to dobry pomysł??

I jak tam założyć hale udojową??

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj