piciaj

Rewers elektrohydr. , oraz EHR w 110(120).54 opinie

Polecane posty

piciaj    31

Witam.

Zakladam ten temat poniewaz stoje przed kupnem ciagnika R 110.54 wzglednie 120.54 , jestem ciekaw jak sie srawują wam te rozwiazania w waszych reniach, bo szukałem kompletnie manualnej reni ale znalezienie ładnej i nie starej maszyny w moich rejonach graniczy z cudem, ciągniki schodzą na pniu. Pytam o awaryjnosc tych podzespolow tzn. rewersu elektrohydr, podnosnika EHR oraz ewentualnie polbiegow, poniewaz w najblizszym czasie do kraju ma przyjechac renia z takim wyposazeniem w madrych pieniadzach i niewiem czy warto.???? Dodam ze miałem MF 3065 powershift, dobra maszyna była , ale koni jej nie dało sie namnożyc. Z góry dzięki za rzetelne odpowiedzi.pozdrawiam


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

Witam kolegę;] jak przeczytałem posta o Reni i małym MF to na myśl przyszedł mi mój znajomy z którym o tym kiedyś rozmawiałem;] patrze na podpis i wiedziałem już co znalazłeś;] a właściwie kogo;] i okazało się że moje przypuszczenia są trafne;] witam kolegę pani B.N ;] zapraszam do znajomych;] a co do Reni to już Ci mówiłem że u mnie kilka osób ma i najwięcej problemów jest z EHR nie słyszałem żeby ktoś miał elektrohydrauliczny rewers i problemów ogólnie ze skrzynią biegów też nie;]

Edytowano przez beret1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

liczyłem co prawda na wiecej wypowiedzi heh :huh:


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

wiesz co jak będziesz szukał Reni to postaraj się o wersje nectra;] bardzo fajnie wyposażone, kolega ma właśnie 110.54 skóra, komputerk, kabina resorowana, ...na prawdę wypasik jak na tamte czasy;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

wlasnie nektra ma z tego co wiem rewers wlasnie, i niewiem jak to sie sprawuje..sasiad miał renie ale w pelni manual


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

manualne to masz tyklo w xxx.14 i xxx.34 a xxx.54 coś tam zawsze mają np ehr lub półbiegi a te nectry to już w ogóle full;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

piekna sprawa taka nectra :wub:

ma rewers elektro-hydrauliczny, ehr, kabina TZ czyli resorowana, skorzane siedzenie, ...... cos jeszcze???

a i trudno trafic taka, a jak juz jest to nie czeka dlugo na nowego wlasciciela


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

wiem o 3 sztukach w nie najgroszym stanie w roznych miejscach sa, ale jakos nikt si nie pali do ich kupna, tych ciagnikow wyszlo okolo 260 sztuk :blink:


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

260 wyszło chyba 120.54 a 110 i 150 też było trochę, no jak już renie to właśnie moim zdaniem taką ;] można powiedzieć premium;] a o zielonych kołach nie myślałeś?;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

wiem ze 110 nie szły w nectra tylko 120 w domysle miałem dla wszystkich . az taki ciemny nie jestem wszystkie suche dane czytałem o tych ciagnikach włacznie z konedata tractordata, na forum ppr" w tygodniku rolniczym troche było no i to forum. tylko ze nikt sie nie wypowiedzial o powyzszych rozwiazaniach. jak miałem MF forum wrzało i było mozna wszystk znalezc włacznie z rysunkami z katalogow co pomogło mi samemu naprawic skrzynie i tu wielki ukłon w strone rafik256" za pomoc przez telefon. No a do reni bardzo skape opisy. pokusiłbym sie o ta wersje ale skad miec pewnosc jak to długo bedzie chodzic bo ciagniki te nierzadko maja powyzej 15000mth, wiem wiem ze na liczniku maja wszystkie po 6000-8000tys ale handlarzom tak jak rudem psu sie nie wierzy :D widziałem 106.54 z 95 r bardzo ładna a na liczniku bagatela 16000mth i takich przykladow wdziałem kilka.I niewiem czy francuzi przewidzieli tak długo zywotnosc podzespolow w tych rewersach elekthydr i polbiegach zeby tyle działały. widziałem rozebrana skrzynie ale manual i silnik i raczej dałbym sobie rade sam z tym ale jak zacznie sie cos sypac w elektryce... MF miał np EHR na podzespolach bosch, a tu jakis jaeger" :blink: . A ta renia z karczmisk juz wisi dwa tyg jak nie lepiej poza tym nie usmiecha mi sie jechac w drugi koniec polski ogladac ciagnika, nectra tez jeszcze stoi wczarżach za bydgo, widziałem ją tez na zdjeciach ładna, ale tak to dziekje bardzo :P


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

ta z karczmisk poszla w niedziele za 35

miala nabite lekko ponad 10tys wymieniona pompa paliwowa i olejowa

silnik w super stanie, dymka nie puszczala, bardzo moi sie podobala i pewnie juz by stala na podworku, no ale trudno... :(


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

no a ja spozniłem sie 25 minut dwa tyg temu poszła mi kolo nosa 110.54 z 98 roku na pełnym manualu z resorowana kabina obciazniki kpl zaczepow klima tylko opony przydarte no ale oryginalne data na oponach 97r i przebieg 8tys i bardzo zadbana w srodku. ale sciagneli ja z naczepy o 9 gosc przedemna był 9.30 a ja chwile po 10.. mozna sie wkurzyc ;[


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emsi1903    0

U mnie użytkowany jest Renault 120.54 TZ z 95 r. Na zegarze ma ponad 9900 mth. Został kupiony z uszkodzonym systemem EHR. Był gościu z komputerem i najprowdopodobniej uszkodzony jest panel sterowania. Póki co steruje podnośnikiem na takiej sasadzie jak przy błotniku. Tylko góra-dół. Jeśli chodzi o rewers to jest problem przy uruchamianiu wstecznego. Czasem wchodzi ładnie a czasem ma humory i trzeba parę razy przerzucić. Pojawia się też zgrzyt jakby zębatka nie zaskoczyła. Półbiegi chodzą bez problemu. Miał ktoś podobne problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

o taką wypowiedz mi chodziło ;)


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

no to w przyszłym tygodniu sie pochwale na galerii moją renią 120.54 :D bo przyjedzie mój zakup prawdopodobnie we wtorek razem z prasą :) zoabczymy jak bedzie chodzic


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benu69    0

mam problem z ehr i skrzynia troszke szarpie.. kto potrafi skalibrowac skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj