konrad00017

Rozpoczęcie pracy na własnym nowym gospodarstwie

Polecane posty

konrad00017    17

witam jestem przyszłym rolnikiem mam ok 15ha ziemi jak myślicie czy nowe gospodarstwo z takim wyposażeniem zamknie się w kwocie 500000 zł?

chciałbym mieć:

claas axos 340 cx

renault ceres 95+FL

ursus c-360

pługi jednobelkowe agromasz 4 skiby

agregat uprawowo siewny agromasz 3m

siewnik zbożowy famarol 3m

tależówka bomet 2,5m

siewnik do nawozów lejek

rozrzótnik warfama n227

sokólka z 562

owijarka samozaładowcza sipma

fortschritt e 514

przyczepa sanok

kosiarka rotacyjna jakieś 2,8m

krowy mleczne jakieś 20-25 sztuk

przerobienie chlewni na stanowiskowe

budowa nowej stodoły(stara po dziadku długo nie potrzyma)

 

proszę o wyrażenie swoich zdań

 

15 ha mam tylko swojego ale po drugich dziadkach też coś będe miał ok 8 ha no i oczywiście dzierżawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Ale w sensie że masz zamiar kupować wszystkie te maszyny co wymieniłeś ??:blink: Jeżeli tak to niewiem czy ci 500tys. wystarczy :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAFAELOS    3

troszkę mało tej kasy i na twoim miejscu trochę bym się zastanowił czy warto wkładać tyle bo trochę to potrwa zanim się zwróci :blink: no chyba że wygrałeś w lotto i nie masz co z wygraną zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

a masz w ogole jakis sprzet? i zapomniałes opryskiwacza dopisac ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes009    3

ja osobiście nie widzę sensu trzech ciągników na te 23h. i dobrze się zastanów czy musisz mieć wszystko naraz?

myślę że te 2-3 sezony można sobie podarować kombajn , korzystając z usług,a jak będziesz widział że to ma dalszy sens to wtedy w niego zainwestujesz.

Edytowano przez Ramzes009

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

A skąd niby weźmiesz tyle kasy? Masz tyle? Czy myślisz, że ci taki kredyt dadzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Jeżeli kolego chcesz trzymać bydło na takim areale to kombajn możesz sobie podarować, ciągniki wystarczą 2. Jeden około 100koni a drugi mniejszy, potrzebne będą ci rzeczy do uprawy kukurydzy, siewnik i jakaś sieczkarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad00017    17

do siania i koszenia kukurydzy skorzystam z usług kombajn i jeden traktor mogę sobie odpuścić.a kolega pasiu zapomniał chyba że mlody rolnik ze skończoną szkołą rolniczą dostaje 50 000 zł , a gdzie jeszcze zwrot 50% wartości nowego sprzętu no i wtedy do tego dochodzi niewielki kredyt najwyżej 200 000 zł i to nie na raz

 

a apropo sprzętu to mam mf 255 rozrzutnik 3,5 t starego KOS-a , kultywator, zgrabiarke 5 , opryskiwacz, pługi 2 i to wsio

czyli jednym słowem nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Fajnie to sobie wymyśliłeś. Nie ma czegoś takiego, że młody rolnik dostaje ot tak 50 tys. Po pierwsze można dostać 75 tys. ale trzeba spełnić kilka warunków. Mówiąć o zwrocie 50% myślisz chyba o Modernizacji której już nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. TO nie jest takie proste jak ci się wydaje tym bardziej przy takim areale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie widzicie, że chłopak ma naście lat i bójna wyobraźnię. Postów tego typu na forum jest masa. Potem przyjdzie się zderzyć z rzeczywistością i marzenia prysna jak bańka mydlana.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad00017    17

wiec pasiu skoro to nie jest takie proste to niby jakie warunki trzeba spełnić. trzeba mieć ukończoną szkołę rolniczą i gospodarstwo przepisane na siebie. jak powiedział hubertuss może jestem młody ale mniej więcej wiem co i jak. hubertussie to nie pryśnie jak bańka. kto powiedział że to wszystko będzie od zaraz myślisz że ja niewiem ile trwa utworzenie gospodarstwa ile trzeba pieniędzy w to wlożyć. mylisz się wiem ile na to potrzeba a kredyty też są dla ludzi byle by nie brać nic ponad wlasne sily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Człowieku masz internet weź sobie wpisz w google młody rolnik i będziesz wiedział. Na tym forum jest temat o MR który ma 200 stron więc miłej lektury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj