Skocz do zawartości
lukano

Termostat w Ursusie C360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

pablo25    0

Nie mam katalogu i tulejki plastikowej też nie mam! A ma ktoś w C 360 tulejkę plastikową w którą wkłada się termostat?

Rafal29    9

W 360 nie ma plastiku bo jast inny rodzaj termostatu,a w 330 ten plastik służy tylko do dociśnięcia termostatu do obudowy i nie ma nic wspólnego z przepływem.

pablo25    0

czyli po wyjęciu termostatu przy drożnej chłodnicy i sprawnej pompie wodnej nie ma świrowania układu tylko zawsze jest duży obieg.

A jeżeli termostat się otworzy to jest taki sam układ jakby go tam nie było.

Wiadomość z agroFakt.pl

rafff24    26

w mojej 360 jak kupiliśmy to był termostat otwarty na stałe, był zepsuty, po założeniu nowego zniknął problem wyrzucania wody z chłodnicy, nawet w orce, wcześniej trzeba było pilnować, bo wiadome przy ubytku wody się przegrzewał, woda w układzie z termostatem krąży spokojniej i przynajmniej w tym przypadku jej nie wyrzuca i się paradoksalnie nie przegrzewa, przynajmniej w moim

pablo25    0

No na pewno ciecz która przepływa przez otwarty termostat ma jakiś opór przepływu.

A korek do chłodnicy masz oryginalny ze sprężyną?

antonio86    38

Ja właśnie robie kapitralke i zakładam termostat,ostatnio przejechałem ponad 20km po asfalcie i żebym nawet temperatura na zielone pole nie weszła??

niedogrzany silnik to większe spalanie,termostat zwróci sie po kilkudziesięciu mth , na wodzie można wymieniac co 3 lata , a na płynie co 10!!!!

pablo25    0

To jest oczywiste, że dzięki termostatowi zmniejszymy zużycie paliwa. Wydaje się mi ze te problemy z przegrzewaniem się silnika to nie wina termostatu, tylko zakamienionego układu chłodzenia lub zużytej pompy wodnej! Oczywiście jeżeli silnik jest w dobrym stanie i nie ma przedmuchów do ukł. chłodzenia

elektrotech    3

dokładnie- warto kupić jakiś specyfik do chłodnicy -który w jakimś tam stopniu odkamieni chłodnicę

kielbasa    1

Hmm, tylko że ten specyfik jeżeli jest zbyt agresywny może uszkodzić układ chłodzenia. Domowy sposób - 1-2L octu, reszta wody. Zagrzać silnik i pojeździć tak trochę. Jedna wada to smród. Ale jest pewność, że nic się nie stanie. Chyba, że był przegrzany, albo oringi na tulejach mają ponad 20 lat.

Hmm ja od kamieniałem układ chłodzenia w c330 specjalnym preparatem i mi nic nie rozszczelniło ale rozmawiałem ze sprzedawcą i mówił że po właśnie takim zabiegu często ujawniają się nie szczelności np na chłodnicy.

elektrotech    3

no tak ale wymiana tańsza niź remont silnika-przegrzanie coś za coś.. chłodnica tez nie mało kosztuje ale i łatwiej ja wymienić niz robota z silnikiem

dex1988    7

witam

Mam takie niecodzienne pytanie: do jakiej temperatury powinna się nagrzewać woda w c360? W czasie ciężkiej pracy (orka, kultywator) i w lekkiej robocie (transportu). Chodzi mi w szczególności o te kolory na wskaźniku.

pasiu66    17

Najlepiej jak jest cały czas na zielonym i tak powinno być- to jest optymalna temperatura pracy silnika.

seweryn20    582

Normalna,odpowiednia temperatura pracy silnika to zielone pole. Tyle że w 60-ce wskaznikowi do precyzji pomiaru strasznie daleko.

bobytempelton    158

Do wszystkich którzy wyrzucili termostaty lub mają niesprawne w byle jakim silniku spalinowym:

1.Silnik spalinowy jest silnikiem cieplnym przy uszkodzonym termostacie część energii cieplnej ucieka przez chłodnice zmniejszając sprawność.

2.Materiały użyte do wykonania współpracujących ze sobą części dobierane są tak aby w normalnej temp. pracy silnika (oczywiście z termostatem tj.80-380 stopni C)był jak najmniejszy współczynnik tarcia czyli zużycie.(sami wiecie że jak jest zimny silnik to dziwnie chodzi)

3.W przypadku rzędowych silników wyrzucenie termostatu powoduje że ciecz chłodząca nie przepływa najczęściej do miejsc najbardziej oddalonych od pompy wodnej, bo po co ma płynąć skoro lżej jest jej zawrócić przez kanały bliższe pompie wodnej i zostać wypchnietą do chłodnicy. Powoduje duże różnice temperatur(daleko od pompy niekiedy 140st.c, bliżej pompy 60st.c)co dalej idzie różnice rozszeżalności cieplnej,koszenie bloku i głowic ,spluwanie uszczelek ,pękanie głowic i bloków.

4.Wymuszony obieg najczęściej wody wywołuje zużycie poprzez kawitację(głębokie wżery w tulejach bloku)

Jak widzicie same plusy, jest jeszcze kilka ale poszukacie w internecie.Radzę zakładać termostaty, i zalewać układ płynem, oczywiście nie zalewać płynem silników które nie widziały dawno nowych tulei, breków,i uszczelek.

thug    196

Nie będę zakładał nowego tematu tylko napisze tu

W ursusie C-360 miałem tak, że się grzał wymieniliśmy chłodnice na nową i się dalej grzeje <_< Nawet jak ze zgrabiarką jeździłem to mi się zagrzał :)

Co może być przyczyną ?

Termostatu nie mam

a ja obstawiam u Ciebie że przyczyną jest to ze nie masz termostatu a nie brak łopatek w pompie wodnej kup termostat i przwierć w nim niewielka dziurkę wiertłem 4 u mnie sie sprawdza a ciagnik wczesniej sie przegrzewał jezeli nie masz termostatu to musisz mieć coś wstawione zamiast niego jakś blacha z dziurą czy cos .

seweryn20    582

Boby brawo. W końcu ktoś kto rozumie istotę działania i roli w silniku termostatu. Większość chyba uważa że to niepotrzebne urządzenie, a ja myślę że nie potrafią sobie poradzić z taką pierdołą jak układ chłodzenia więc jedyne co im przychodzi do głowy to posłuchać się starej historyjki i ... wyrzucić termostat. Żałosne.

Ursusc385    515

a ja obstawiam u Ciebie że przyczyną jest to ze nie masz termostatu a nie brak łopatek w pompie wodnej kup termostat i przwierć w nim niewielka dziurkę wiertłem 4 u mnie sie sprawdza a ciagnik wczesniej sie przegrzewał jezeli nie masz termostatu to musisz mieć coś wstawione zamiast niego jakś blacha z dziurą czy cos .

Po wymianie pompy wodnej i wstawieniu wiatraka od zetora, ciągnik już sie nie grzeje ;)

antonio86    38

macie racje ,ze niewielu wie jak ważny jest termostat -jak nie miałem termostatu to zawsze pierwsza psuła sie ostatnia głowica!

Tak samo niewielu docenia czysty, sprawny filtr powietrza -niemówiąc już o oleju w nim!

bobytempelton    158

Boby brawo. W końcu ktoś kto rozumie istotę działania i roli w silniku termostatu. Większość chyba uważa że to niepotrzebne urządzenie, a ja myślę że nie potrafią sobie poradzić z taką pierdołą jak układ chłodzenia więc jedyne co im przychodzi do głowy to posłuchać się starej historyjki i ... wyrzucić termostat. Żałosne.

I jeszcze mówią że jak wyrzucili termostat to od razu kilka koników przybyło :lol:

djthomas    0

U mnie w c-360 nie było termostatu tylko był kawał blachy z otworami w niej wymieniłem i ciągnik całkiem inny szybko się nagrzewa i w ogóle nie dymi a przed założeniem nie nagrzewał sie i bardzo dymił

damian00    0

Witam

Ja chciałem się zapytać czemu do 330M jest jeden rodzaj termostatu bodajże taki:

http://hurtowniarolnicza.pl/termostat_c-330__ts-8,0,3907.html

A do 360 są 2 rodzaje termostatu:

1- http://hurtowniarolnicza.pl/termostat_c-360_n_t__tv-4,0,5824.html

2- http://hurtowniarolnicza.pl/termostat_c-360_s_t,0,5823.html

Czym się one różnią w działaniu bo z wyglądu to widzę:)???

I który się sprawdza, bo rok temu zmieniałem termostaty w 330M i 360. (który lepszy do 360 z linków podanych wyżej)

W 330M działa porządnie, łapie optymalna temperaturę i nic się nie grzeje, nawet w lecie kiedy bywały upały powyżej 30 stopni.

I teraz gdy jest zimno także, zresztą w 330M mam oryginalną zasłonę chłodnicy, więc choćby był nie dogrzany w zimę to

zasuwam chłodnicę.

I zauważyłem że w 330M pieronem po zapaleniu unosi się wskazówka od temperatury.

Natomiast w 360 to długo trzeba czekać żeby zaczęła się unosić i nie pokazuję tak dokładnie jak w 330M.

seweryn20    582

Termostat z miechem to stary typ z alkohlem w srodku. Niezbyt dokładny i kompletnie nietrwały. Po krótkim użytkowaniu miech pęka i po termostacie. Drubi to woskowy. Trwały i dokładniejszy.

Ogólnie 60-ka ciężko się grzeje. Jak ma robote lekką to w ogóle nie osiągnie właściwej temperatury. Ja miałem żaluzje i regulowałem przepływ powietrza przez chłodnice. Według mnie lepiej chodziła jak miała gorący silnik.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrekkkk
      Czy można założyć do świec żarowych jakiś czujnik, czy oznacza że świece są dostatecznie rozgrzane do uruchomienia silnika?
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam problem z odpaleniem szescdziesiatki.Otoz gdy mialem stary rozrusznik wraz z bendixem odpalał normalnie,lecz gdy rozrusznik sie spalil i zalozylismy nowy rozrusznik i nowy bendix pojawil sie problem.Otoz gdy proboje ja odpalic slychac jakby chodzil tylko sam rozrusznik,szczegolnie tak sie dzieje gdy jest zimno(w lato nie bylo takiego problemu,gorzej jest teraz w zime).Dodam ze zeby na wiencu sa wszystkie w porzadku.
      W czym moze byc problem.Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi.Pozdrawiam
    • Przez mafia5855
      Moja chłodnica strasznie się grzeje przy cięższych pracach polowych. Na dole chłodnicy znajduje się już rdza ok7cm². Czy mam ją wymienić czy może jakieś płyny pomogą bo zależy mi na jak najtańszych kosztach. Z góry dziękuję.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.
    • Przez Sqowron
      Hejka jaki luz na zaworach ustawić w c 360 ? Z tego co wiem to ssące 0,18 - 0,22  a wydechowe 0,28 - 0,32 ale w praktyce może być chyba trochę luźniej nie? np ssący 0,25 a wydechowy 0,35 ?? Dobrze mówię? A teraz pytanie jak je ustawiać chyba na przemian tylko który z którym 1-4 2-3 ? Czy jak bo nie mam pewności ?