Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Budowa

Na jakiej podstawie stwierdzasz te fakty? Tyle gospodarstw produkuje w cyklu zamkniętym i jakoś idą do przodu. A skoro produkujemy przy tej cenie poniżej opłacalności to skąd bierzemy na dokładanie?

Wiadomość z agroFakt.pl

krzychu94    1

"przy tej cenie" nie wiem co przez to rozumiesz i nie wiem jaka jest u Ciebie cena, ale w mojej okolicy długi czas była cena po 3,50. Więc opłacalności to raczej nie ma.    

Antoni84    0

z budową to nie ma co się rozpędzać bo ASF powoli wchodzi na tereny zachodnie przy bierności naszego państwa

jak ktoś się znajdzie w czerwonej strefie z nową chlewnią na kredyt to współczuje....

snickers    3

Witam, gdzie kupujecie ruszta betonowe, jakie ceny negocjujecie, przy jakiej ilości i długości ruszt? Lepiej długie ruszta i mniej podciągów, czy krótsze i więcej belek? Posiada może ktoś ruszta z Żuromina- jakieś opinie.

waldek91    1

Możliwe to żeby chlewnia na 700 sztuk tuczników kosztowała 450 tysięcy złotych? Dodam, że chlewnia na rusztach,ale bez dodatkowych zbiorników na gnojowice. Tylko te kanały gnojowe pod rusztami. Jeśli chodzi o wentylacje to kurtyna. Co o tym sądzicie? Nie wiem czy to cena netto czy brutto.

wojtal24    191

a co sasiad postawił i go  liczysz ile wydal sam ruszt 700szt wg normy na jedna szt powyżej 110kg to 1m2 rusztu to już masz 700m2 rusztu po 100zł to jest 70000zł do tego wanny pod rusztami podciagi a sciany dach wentylacja ogrzewanie karmiki czy tubomaty a może zywienie na mokro myśle że dach tez jest drogi i do tego izolacja

ZETOR TEAM

Elrond    3

Standardowo koszt zwykłej tuczarni liczy się ok 1000 zł na jednego tucznika, ale idąc po kosztach można taniej, jednak w użytkowaniu wyjdzie drożej.

Przykładem są te kurtyny ( pół ściany odpada i koszt mały, wentylacja to samo) na które obecnie szał opada i ludzie widzą że w stanach się sprawdzają ale nie u nas przy -20 tracimy sporo zaczynając od przyrostu a kończąc na zdrowotności stada.

Matys1990    20

1000 zl to juz z warchlakiem dunskim. Konkurencja jest i kazdy chce cos sprzedac i schodza z ceny. 800 zl wychodzi na sztuke znajomy ostatnio komore stawil na 150 sztuk i wyszlo ponizej 800 zl gdzie sciany plytkami wylozone, kokce po 30 sztuk, wygrodzenia i woda to plastik i kwasowka, bez grama ocynku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez abuk14
      Jak myślicie co jest lepsze do chlewni na tuczniki?? Mi się wydaje, że głęboka ściółka byłaby najlepsza w tym wypadku. Sam już nie wiem.
    • Przez abuk14
      Mam pytanie. Czym zadajecie pasze świniom do automatów paszowych ( chodzi mi o rodzaj jakiegos np. przenośnika ślimakowego ) ??
    • Przez freestep
      Witam, pytanie do ludzi co juz budowali. Jakie firmy wam budowały chlewnie ? Jakie macie opinie ? (nie interesuje mnie wasze zdanie czy lepiej stawiac samemu)
    • Przez ShunDevil
      Witam chciałbym się zapytać ile by kosztowało tak na oko budowa chlewni na rusztach na 70 loch w cyklu zamkniętym(od poczatku do końca)
      Dla :
      200 warchlaków
      70 loch 
      500 tucznikow

• Przez ShunDevil
      Witam chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje chlewnia na rusztach.Chodzi mi głowie o taką chlewnie gdzie będzie około 70sztuk macior i 500 sztuk tuczu końcowego. Czy istnieje taka możliwość od narodzin prosiakow do końca tluczu.