super

ziemniak

Polecane posty

zonk28    1

Saszeta u nas nowy ziemniak 3.00 zł.Z ta cena to się chyba pomyliłeś :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dzisiaj to po 2.6 we wrocławiu na targpiaście. Widziałeś kiedy tamto napisałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

14 maja.U nas 3.00 zł jest już z 2 tyg , więc dlatego mnie to zadziwiło :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

biorąc pod uwagę jak cena z ziemniakiem odzie w dół to w szczycie sezonu te 20gr może być ciężko osiągnąć ;)

Jedyna nadzieja w tym panowie, że specjalizacja może nas uratować, jak ktoś ma gdzie przechować w odpowiednich warunkach a nie piwnica/kopiec itp to w zimie i na wiosnę się odkuje.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

patrzyłem na notowania z 4 ostatnich lat i wcale nie jest gorzej. Spadki i ceny są podobne do tej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

niby tak ale jednak jeszcze się nie zdarzyło aby w którymś roku aż tak została zwiększona powierzchnia upraw. Obym się mylił:)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Spadek cen na młode nie jest spowodowany zwiększeniem powierzchni upraw a importem który zalewa nasz rynek...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

nie bylem na gieldzie ale podobno w Łodzi sa juz po 1,70 - 2,00 zł/kg


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Jak czesto to zalezy od tego jakie masz ziemnie oraz jaką dawke wody dajesz. Natomiast od kiedy,hmm?nie ma na to rególy np ja zaczałem w tym roku lanie przed pąkiem,a 2 lata temu zaczynalem przed wschodami.na to niem ma regoly,leje sie jak jest potrzeba


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZ18    1

a jak zaczne lac jak bedza juz male ziemniaczki da to cos czy lepiej teraz lac i czy im sie nic nie stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ja deszczuje jak jest sucho,nie patrze czy ziemniak ma 10cm czy 30. jesli ziemniak przez cały okres wegetacji bedzie miał optymalne warunki to predzej uzyskasz duzy plon


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Kiedyś na szkoleniu jakie organizowała u nas jakaś instytucja rolnicza tylko nie pamiętam czy to był ODR czy coś innego, koleś twierdził, że ziemniak aby optymalnie się rozwijał musi mieś glebę o wilgotności 70% +/- 4%, nawadnianie należy wykonywać gdy wilgotność spada poniżej 60%. Dodatkowo ziemniak w czasie gdy wykształcają się bulwy pobiera 3l wody z mkw. Także zobacz jak to jest u Ciebie i dostosuj nawadnianie do warunków.

My podlewamy obecnie 9mm na mkw raz w tygodniu resztę ma brać z ziemi, bo po co koszta podnosić niepotrzebnie :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Cena dzisiaj 2.00-2.30 zł za kg , Kraków za młode. Głównie Orlik mniej Lorda......Denara nie spotkałem.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

koledzy i sprawdzila sie cena ziemniaka w krakowie sa po 10groszy lepiej ich nie kopac tylko zostawic i zaorac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

koledzy a powiedzcie szczerze czyja to jest wina że są ziemniaki poniżej 10 gr jak nie wasza sadzcie najlepiej po 40 ha to bedzie cena jakby każdy wsadził po 3 ha to by ziemniak był 1 zł kg a tak to sami sie w d...e bijecie. pozdrawiam producentów ziemniaka i życze im żeby odwiedzili w maju żwirownie z przyczepami ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jak nie masz gdzie sprzedać, to teraz już nic nie poradzisz :) trzeba było myśleć wiosną. Ja żwirowni odwiedzał nie będę ;) obecnie moja cena to 40-50gr. jakoś nie narzekam.

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

ziomalek, bez nerwacji, że Ty odwiedzisz żwirownię nie znaczy że wszyscy to zrobią. U mnie Irga po 4,5 - 5 zł za worek, nie jest źle. Taki rok, może za rok będzie lepiej. Grunt to stali odbiorcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Ja to mam to szczescie że ziemniaka swojego sprzedałem, ale miałem jeszcze okazje sprzedać 15 ton i kupiłem od gościa po 1 zł za worek taka cene mi sam zaoferował z odbiorem z domu od niego. Ma do sprzedania jeszcze 400 ton. To przecież aż sie płakać chce ładując 15 ton za 1000zł. ale do kogo ty to człowieku mówisz że ktoś ci 50 gr zapłaci!!!!!! chyba za worek hehehehhehe

Edytowano przez ziomalek0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

nie 'zapłaci', a 'płaci' ;)

pomyliły Ci się czasy. nie czas przyszły a teraźniejszy :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

kolega ziomałek ma racje jak jest dużo towaru na rynku i sprzedaż przewyższa podaż to cena leci na dół ostro ja tam sadze tylko 20 arów unas w okolicy tak wszyscy sadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

ja sprzedałem wczoraj gościowi 50 woreczków 15kilogramowych Lorda po 6PLN/woreczek

 

poniżej 0,40 za kg nie sprzedaję


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

kurde chłopaki, jak słyszę po ile jesteście zmuszeni oddawać ziemniaki, to włosy na głowie wypadają. Ja miałem tylko 2ha, w okolicy coraz mniej tej rośliny, także i ze sprzedażą jest nie najgorzej. Obecnie po 50kg, większość sprzedaje w domu, czasem dowiozę jak nie daleko. Sprzedałem już prawię połowe. Jeszcze 2 tyg. temu sprzedawałem po 60gr., ale nagonka z promocjami w super "markietach" zrobiła swoje, to trochę obniżyłem. Odpad tzn. drobne i z uszkodzeniami mech. po 25gr/kg i sprzedałem tego już kilka ton. Plon średni jak na ten rok, ale też nie było intensywnego nawożenia:30t/ha. Głupie jest to, że ktoś z powierzchni kilkakrotnie większej od mojej, weźmie tyle samo kasy za towar, co ja... :/ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj