super

ziemniak

Polecane posty

Lukasz1987    61

@Camry cena powala i może przyprawić o zawał serca :huh: ile to już tajemnica, bo cena poszła znacząco w dół w zględem katalogowej ze względu na dobre układy z dealerem i sporą ilością sprzętu

pizduś

teraz to tylko czekam na fizia, będziesz pan zadowolony i znów nadejdzie ciepły front :P

JJ jak sam napisałeś

T-rex nie czepiaj się gówna bo śmierdzi

czyli zapach choinek odpada idź do sąsiada niech ci załaduje do hali kilka ton parkietu i będzie git B)

Jak chcesz sadzić to nie ma sprawy ale u Ojca bo do Ciebie za ch*ja nie pojadę


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

a jak sobie radzicie Panowie z placami glin, jakaś specjalna uprawa, aby nie było takich pecyn podczas kopania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Sąsiad zakupił nową odmiane Jutrzenka......wie ktoś co to za wynalazek? jakieś opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

jak tam u Was ziemniaki pod agrowłókniną?? U mnie Bellarosa ok. 15 cm, Lord trochę mniejszy. Deszczyk padał przez ostatnie dwa dni, więc wilgoci nie brakuje i rosną w oczach. Myślę dokarmić je pod koniec tygodnia dolistnie, tylko mam dylemat jaki skład wybrać, niby teraz powinien iść fosfor, ale potas z kolei wpływa na efektywność fotosyntezy, która pod włókniną jest trochę ograniczona, dlatego chyba użyję Agroleaf-a 20-20-20. Może macie jakieś propozycje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

kristalon Yara zielony 18-18-18.

stosowałem ale na późny zbiór i polecam.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

No co niektórym to Sralnia uderzyła do głowy. Zasadzili ziemniorów bo była cena. A w tym roku niestety też będzie, bo ma być susza. Tylko jest jeden problem 3/4 Polski to przestępcy!!! Wsadzić wszystkich!. Chodzi mi tu o Agencję N. (no nie będę tu nazywał po imieniu) z Leszna. Całe szczęście nie sieje/sadzę ich nowych GMO. A za to sobie słono liczą. Także jak zasadziłeś Vinetę i chwalisz się plonem 50t/ha, to się chwal, ludzie g.... wkońcu wyczują. Pzdr.

 

Dodam, że 50t/ha przy odpowiedniej odmianie (dopasowanej do gleby) - to no problem. Mukowiscydoza, Stwardnienie rozsiane, nowe choroby, które jeszcze nawet nie zostały "odkryte".... Eagly Eye, Matrix (Pzdr. ;)).

 

OT - %

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

jak tam u Was ziemniaki pod agrowłókniną?? U mnie Bellarosa ok. 15 cm, Lord trochę mniejszy. Deszczyk padał przez ostatnie dwa dni, więc wilgoci nie brakuje i rosną w oczach. Myślę dokarmić je pod koniec tygodnia dolistnie, tylko mam dylemat jaki skład wybrać, niby teraz powinien iść fosfor, ale potas z kolei wpływa na efektywność fotosyntezy, która pod włókniną jest trochę ograniczona, dlatego chyba użyję Agroleaf-a 20-20-20. Może macie jakieś propozycje??

popadalo wiec masz fajnie bo u mnie robi sie popiol na polu wiec prawdopodobnie jutro zaczne deszczowanie

hmm u mnie ziemniaki pod wlokniona ok10cm(lord,denar) a pod folia ok15cm (lord),przejezdzalem dzisiaj przez Warte a tam folia juz sciagnieta a ziemniaki duzo wieksze od moich

 

mysle ze po 15 maja beda mieli mlego ziemniaka

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

Oni tam zawsze mają najwcześniej. Pewnie są ciepłe ziemie pod Wartą.

U mnie popadało w poniedziałkową noc i dwa dni ziemniaki miały wilgoć. Spod włókniny ponad 15cm mają niektóre.

Edytowano przez hubert1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

przymrozki zapowiadają. U mnie jutro do -2 a w niedzielę -4 :blink:. Pyry jeszcze pod ziemią ale sucho że opryskać nie można ;[ . A chciałem sencor z commandem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

u was w okolicy rolnicy maja jakies sposoby na zmniejszenie skutków przymrozków?

np.deszczowanie,palenie czegos co daje duzo dymu?

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

najczęściej opryskiwacz w czasie przymrozku. Ale to jak ma nie dużo. Ewentualnie obredlić. Sam kiedyś siano paliłem ale nie podziałało. A dymu przez dwa dni było bo belki okrągłe się tliły i nie szło ugasić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

wielokrtonie palilismy opony :D dym jak cholera. w ten sposob chronilismy ponad 2ha w 4 osoby. daje rade, ale przypał troche z tym dymem....


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jak będzie koło 0 stopni to może ci coś pomoże (chociaż 2 lata temu było 0 stopni i ziemniaki w polu bez włókniny i palenia wytrzymały ) to palenie ale jak przyjdzie -2 albo więcej to lepiej się w nocy wyspać bo żadne palenie ani deszczowanie nie pomoże, pod włókniną przetrzymają ale i tak ta część krzaka która dotyka włókniny zmarznie.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikxmax    0

Jak tam u was z ziemniaki pod przykryciem .Moje troche przymarzły ale jak odkryłem to nie jest wcale żle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

moje tez ostro dostaly po d*p** i beda opoznione kilkanascie dni ewentualnie pare tygodni :unsure:

skrajne redliny to masakra(miejscami na lodydze 1 lub 2 liscie) a srodkowe zaczynaja tworzyc paki

 

 

a jak u ciebie?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikxmax    0

u mnie to samo jeden tunel ładny a drugi schnie albo 1 liscie na łodycze na koniec maja ziemniaka nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

skad dokladnie jestes?

pod warta ziemniaki wygladaja na mniej zmarzniete niz te w mojej okolicy


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaptOOrniC    2

Zaprzeczę , jechałem wczoraj trasą Wrocław - Warszawa , to się trochę przyjrzałem , szału nie ma , jedynie te co pod włóknina były to są ładne, reszta dopiero wychodzi z rządek (pod Wrocławiem zdecydowanie ładniejsze), widać było ,że też odczuwają majowe przymrozki .


Sprzedam Ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

A u nas już gość kopał z foliowego tunelu :D (posadził tak jak normalnie sie sadzi pomidorki czy ogórki) i słyszałem że drugi też już kopał ale z pola normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnichuf    0

Panowie to co napisaliście wyżej to jest poprostu śmieszne. Myslicie że każdy producent ma stałego odbiorce o czym wy mówicie???. Nawet jak masz jedna restauracje to co z tego. Przy kopaniu młodego ziemniaka to trzeba nawet czasem sprzedać kilkadziesiąt ton a wy mówicie o jakis sklepikach. Ja wiem że jak jest 1 ha ziemniaka to cos mozna zakombinować ale jak jest wiecej to nie ma szans tylko giełda a jak nawet handlarz do domu przyjedzie to da ci taka cene jak jest na giełdzie albo i niższą i nie masz nic do gadania jak sie podniesiesz to cie wysmieje i pojedzie do sasiada ktory odda towar za rozsądną cene. Wasze wypowiedzi wyglądają tak jak byście nie znali realiów polskiego rynku hurtowego.

i tu bym się zgodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Przez takie myślenie mamy takie ceny. Jak każdy by trzymał cenę na godnym poziomie to nie byłoby tego problemu, że towar będzie po 20gr. Czasami jeżdżę na targ z ziemniakiem i nie jest to może wielki rynek, ale te kilkadziesiąt samochodów jest i cena jest mniejwięcej ustalona na jednym poziomie, przez co każdy zarobi godne pieniądze.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj