super

ziemniak

Polecane posty

Lukasz1987    61

pisał, że jeździł do zamartego a nie do dealera, albo tak jeździł, żeby profesjonalnie wyglądało :lol: bo coś jakoś szybko ucichł jak z nim na temat przechowywalni i technologii uprawy chciałem porozmawiać ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Do kolegi @Kuba1993

Ja robie tak że jak zaczną ziemniaki wytykać z ziemi to sypie nawóz ok 250kg saletry na hektar i wtedy radle/formuje. I zaraz potem pryskam. Od 2 sezonów stosuje Mistral i też ci go polecam według mnie lepsze sa efekty niż po Afalonie. No i oczywiście jeśli jest sporo jednoliścienych (proso, perz itp.) to jade jeszcze Agilem. POzdrawiam.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A co w tym dziwnego jak będzie chciał to sobie może nawet z zagranicy sprowadzić, przecież mamy wolny rynek.

Takie pytania zadajesz jakbyś się dzisiaj urodził albo kolejnego posta sobie nabić...

 

Nie wiesz co miałem na myśli a się czepiasz.. <_<


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

To trzeba było jaśniej napisać ;) dla nas to oczywiste że ganiamy po kilkaset km po dobre odmiany bo ziemniak to nie zboże że każdy je uprawia i każda odmiana jest w promieniu kilkudziesięciu km :(


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Łukasz1987 nie jeżdże do Zamarte tylko kupuje od dealera w Wolbromiu.Zaopatruje się tam praktycznie co roku.Nad morze nie uśmiecha mi się jezdzić...........Rozumiesz? czy po syberyjsku mam powiedzieć , bo ty coś ciężko kapujący jestes widze , tobie jak się czegoś nie powie tak jak pisze w encyklopedi to się czepiasz!!!!!!1ciekawe jak twoja zonka z toba wytrzymuje bo jakby moja miała takie podejście do życia i charakter jak ty to odpowiednio bym się nią zajął :D Szczęście od Boga że jest normalna kobietą myślącą normalnie o zyciu i patrzącą trzeżwo na świat .Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

To po co piszesz, że jeździłeś, a teraz że tylko do dealera :blink: pisz z sensem to nie będzie niedomówień. O Moją Kobietę się nie martw ;) Nie chcę z encyklopedii tylko żeby dało się do należycie odczytać

Widzę, że nie odpowiesz mi na pytania jakie ci zadałem na temat przechowywalni no ale cóż zapewne napisałem to po syberyjsku i nie potrafisz tego odczytać :lol:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja musze sobie pare worków kupić w Zamartem :rolleyes: z 15 kilometrów drogi. Astre załaduje full. Co polecicie do jedzenia żeby smaczne było :rolleyes: Wiadomo że każdy inny gust ma ale denar mi nie schodzi a niegdyś znany i bardzo wydajny ibis był dobry ale na frytki dzieki długiej bulwie a do jedzenia to też nie zbyt na obiad pod postacią gotowaną :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

A co ci mam napisac gdzie przechowuje się ???????w odpowiednich pomieszczeniach termoizolacyjnych (szczelnych) z odpowiednim odpowietrzeniem .......tak by była oki temp , coś jak duże garaże jak nie wiesz :D i w piwnicach pod garażami .Cos jeszcze? może coś o temperaturze wewnatrz? może ile tych ziemniaków tam wchodzi? może w czym je przechowuje? może jakie sa wymiary skrzyń w których je przechowuje? może jak układam te skrzynie? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Jak tam, zaczęliście już sadzić? U mnie pada drugi dzień

u mnie pod wloknina dopiero wschodza a w niedzile widzialek krzaczki ok 3-5cm wysokie

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
A co ci mam napisac gdzie przechowuje się ???????w odpowiednich pomieszczeniach termoizolacyjnych (szczelnych) z odpowiednim odpowietrzeniem .......tak by była oki temp , coś jak duże garaże jak nie wiesz :D i w piwnicach pod garażami .Cos jeszcze?

Tak odpowiedź na zadane pytania jakie to odpowiednie powietrze :lol: bo widzę, że kompletnie nie wiesz o co chodzi


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

oj nie wiem :lol: :lol: :lol: pocieszny jesteś , zapewne zaraz mam Cię uświadomić o etapach przechowywania ziemniaka , schładzaniach i do temperatury w jakiej sie przechowuje :blink: no dla mnie to czarna magia :lol: ale niech zgadne przechowuje się od :rolleyes: 2-5 stopni :unsure: trafiłem?

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem na tym zakończę to bo widzę, że nie jesteś w stanie udzielić mi odpowiedzi na moje pytania. A niby taki profesjonalista :o

Co ciekawe, na forum spotkałem 4 osoby mające profesjonalnie przygotowane przechowywalnie do warzyw w formie komór z kontrolowaną atmosferą, chłodni i przechowywalni jedynie z izolacją i wszystkie chętnie wymieniały się doświadczeniami, spostrzeżeniami oraz zdobytym doświadczeniem tylko ty jak się o coś bardziej złożonego to piszesz durnoty myśląc że w ten sposób jesteś mądry tylko że inteligentna osoba durnot nie piszę i umie odpowiedzieć na pytanie ;)

 

ostrożnie z takimi stwierdzeniami typu "idioci"

Edytowano przez milanreal1

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

Panowie i panie co do cen ziemniaka to zakładając że aura będzie sprzyjać, to ziemniak będzie za grosze.Znajomy który rozwozi pasze mówił, że zakłady tytoniowe zabrały bardzo dużą ilość kontraktów na tytoń i wszyscy ci rolnicy sadzą ziemniaki.Tak jest przynajmniej w Małopolsce.My sadzimy tylko na własne potrzeby około 20 arów.Co do kolegi znk28 to cóż sam już nie wiem co o Nim myśleć.Tak się składa, że pracuje w jednym z krakowskich szpitali i wiem jak działają stołówki, a raczej ich brak bo są polikwidowane a w ich miejsca szanowni dyrektorzy wprowadzili catering(może kolega zonk o takiej formie żywienia nie tylko chorych słyszał).Tak działają 90% szpitali krakowskich a ze jedzenie nie do zjedzenia to cóż dyrekcje to obchodzi przecież oni tego nie jedzą.Tak wiec po po szpitalowi ziemniaki jak nie ma stołówki.Chyba ze kolega dostarcza cateringowi ziemniaki ale ich jakość jest jak wyżej opisałem.Pozdrawiam wszystkich farmerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Łukasz ty zato jestes najmądrzejszy , myślisz że zabłysniesz tutaj jak wyłożysz tak jak profesorzy uczą na uczelni a niestety real a nauka to dwie inne zeczy.A Idioto to sobie swojemu tatulkowi powiedz lub żonusi.Żegnam !!! PROFESORA NAUK ŚCISŁYCH :D :D :lol: :lol: Maxxxi77 ceny ziemniaka w małopolsce a na śląsku są inne , więc pomyśl logicznie gdzie lepiej jeżdzić z ziemniakiem czy na sląsk czy do małopolski.........Ludzie z śląska do Krakowa na Rybitwy po ziemniaka przyjeżdżają ponieważ jest najtańszy a sprzedaja na śląsku .Więc?

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ty się od ?mojego Ojca odpier**l ;[ a że na proste pytanie nie potrafisz odpowiedzieć to ...

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

Skoro tak to ok ja myślałem ze upłynniasz w Małopolsce ale fakt na Śląsk mamy nie daleko.Na rybitwy nie jeżdżę więc nie wiem kto tam przyjeżdża.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Maxi77 Rybitwy sa koło giełdy samochodowej , więc jak kiedyś w niedziele bedziesz to wpadnij , zobaczysz ceny warzyw i nie tylko , porównasz z cenami z sklepu i placu imbramowskiego ......... :rolleyes: zobaczysz rożnice.Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

U nas wariaty sadzą na potęgę :lol: brat zadowolony bo usługowo już 60ha posadził, przynajmniej zakup sadzarki się zwraca B) Jednak jest jedno a nawet kilka ALE :D

-jak już uprawiają to wychodzi skałą bo mają 2-3 przejazdy uprawowym bo się napatrzyli jak u nas równa ziemia ( 1,5t na metr robi swoje) to oni też muszą do tego glebogryzarka w sadzarce bo bez niego nikt nie bierze usługi :blink:

-nawożenie takie, że człowiek się zastanawia po co w ogóle je siać

-jakość sadzeniaków przeraża

-odmiany jaka popadnie byle ziemniak

-jak im człowiek chce doradzić to oni i tak wiedzą więcej :o

Z tego co brat zauważył jak już sadzą na 75cm to w okolicy poza nami tylko jeden ma redliniarkę 75cm czyli dodatkowy zarobek :D Także naszym zdaniem cena będzie niska w wakacje jak wszyscy zaczną kopać oraz do połowy jesieni przy jesiennych zbiorach brak obiektów przechowalniczych powoduje, że jak ludzie nie narobią zapasów to w zimie i na wiosnę będzie dobrze :)

 

Lukasz1987 co to za sadzarkę kupił Twój brat,może jakiś link do podobnej aby zabaczyc jak wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czerwony szkop przynajmniej tak ją nazywają jak u nich byłem ale marki ani modelu nie podam bo nie potrzebne mi to do niczego i nie wnikałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Grimme GL34T pseudonim "czerwony szkop" ;) początkowo był "niemiecki żyd" ze względu na cenę ale były glosy sprzeciwu w sąsiedztwie bo co niektórzy Icek się nazywają


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Icek to zajebiaszczy gość mój kolega ma taką ksywe więc sadzarka musi być taka jak on zajebiaszcza :rolleyes:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Fakt bydle ładnie się prezentuje, ale jakby nie patrzeć to czasami 200KM na wałku ma z nią co robić jak mocno zwięzła gleba się pojawi na usłudze ;) bo ludzie zrobią bronami dwa razy głębokość 4-8cm i myślą że glebogryzarka zrobi resztę, jak co niektórzy usłyszeli że może zrobić do 28cm to od razu na maxa w dół, najlepiej jak brat się zapytał jednego "po co, jak orzesz na 20" :lol: Tylko że Grimme to drogi znaczek <_<


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Fakt bydle ładnie się prezentuje, ale jakby nie patrzeć to czasami 200KM na wałku ma z nią co robić jak mocno zwięzła gleba się pojawi na usłudze ;) bo ludzie zrobią bronami dwa razy głębokość 4-8cm i myślą że glebogryzarka zrobi resztę, jak co niektórzy usłyszeli że może zrobić do 28cm to od razu na maxa w dół, najlepiej jak brat się zapytał jednego "po co, jak orzesz na 20" :lol: Tylko że Grimme to drogi znaczek <_<

 

faktycznie ładnie się prezentuje,ale podejrzewam że i cena robi nie złe wrażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak czytam co pizduś wypisuje i chyba i ja sobie ziemniaki posadzę B) mam halę która jest szczelna bo woda się nie leje :D w tesco nakupiłem w promocji choinek zapachowych także powietrze jest odpowiednie :lol:

T-rex nie czepiaj się gówna bo śmierdzi, pizduś już wykazał się wiedzą jak mu to świnia ponad 1kg dziennie rośnie, chyba skórę oliwą smaruje, żeby nie popękała :D , małolat ustawił sobie datę jakoś taką aby była, że niby poważny i gra cwaniaka z miodem w uszach, ciekawe czy wie, że zgodnie z prawem zdobycie jego danych to jeden telefon B) skoro wygrał przetarg to wszyscy składający maja prawo poznać kto wygrał i za ile, także jak będziemy jechać na Drezno-Wrocław to pizdusia odwiedzimy zobaczymy czy taki kozak :lol:

Posadzisz mi parę ha? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj