yacenty

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Część Garminów mierzy z dokładnością 3,6m, natomiast inne z dokładnością do 10 metrów przy GPS oraz 3-5 metrów przy DGPS. Najnowsze urządzenia korzystające jednocześnie z GPS oraz GLONASS mają dokładność rzędu 2 metrów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Sprawdzałem sobie dokładność na dość starej samochodowej nawigacji Larka (wolny ptak -_- ) i przy 9 satelitach wyszło 1m. Ciekaw jaką dokładność miałbym w telefonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Może jutro odpalę sobie ten programik na SGS-ie więc sprawdzę jak jest z tą dokładnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a delta area działa na androidzie ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Tu nie chodzi o ten program tylko o łapanie fixa przez antene w telefonie .

Sam program pewnie jest dobry tylko wszystko zależy od jakości anteny i modułu GPS w telefonie tak mi się wydaje .

Jest duża mnogość telefonów z Andkiem i każdemu inaczej dokładność wskazuje.

 

Na weekend mam mieć Galaxy Note który ma podobno super antenę GPS .Zobaczymy jak działa :)

Edytowano przez Vril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja myślałem o tablecie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Kilka dni temu kupiłem palmtopa z WM za 250 zł, kupiłem program Grunt za 75 zł i śmiga jak należy. Co do dokładności tego programu nie mogę jeszcze nic powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Mam pytanie do yacentego oraz do kolegów którzy używali

 

Gps Area Calculation by Jal -ten płatny ora GPS area calculator -free

 

Czy tą aplikację się jakoś ustawia ?

 

Mam tunel foliowy 210 m2 a więc 7 x 30m i puki co i ta aplikacja i ta za free pokazuje około 300m2 -chyba za dużo ?

 

Czy te aplikacje się jakoś ustawia czy może te błędy są spowodowane tym że obszar jest zbyt mały ?

 

Druga sprawa to taka że idąc linią prostą taka prosta ona nie jest tylko jak po paru piwach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

są programy do poprawy pracy GPS na androida np Fasterfix, ale głownie zależy to od telefonu, np taki SGS+ ma fatalną dokładność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ok ale chyba większość tych aplikacji służy do szybszego łapania fixa czyli połączenia z satelitą .Jak raz złapie to trzyma .

U mnie nie zrywa połączenia tylko raz rysuje prosto a raz zygzakiem tak jak by łapał różną dokładność wskazania .

Raz jest 5m raz 10m .

 

Może mam rom do bani który źle współdziała z modułem GPS słuchawki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jakiś czas temu robiłem kalibrację GPS-a ze zmianami ustawień telefon łączył się kilkanaście razy z satelitami, coś tam dobierał pobierał, ale rewelacji nie było :) Dokładność na poziomie 3 metrów przy 9-11 satelitach

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Yacenty proszę o wypowiedź i pomoc :)

Ponawiam pytanie :

 

Czy tą aplikację się jakoś ustawia ?

 

Mam tunel foliowy 210 m2 a więc 7 x 30m i puki co i ta aplikacja i ta za free pokazuje około 300m2 -chyba za dużo ?

 

Czy te aplikacje się jakoś ustawia czy może te błędy są spowodowane tym że obszar jest zbyt mały ?

Edytowano przez Vril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzyb430    4

Ponawiam pytanie Vril. Pytanie do Was chcę sobie kupić jakiś telefon z androidem jaki polecicie żeby ten program na tym śmigał nie chodzi tu o jakąś kosmiczną dokładność tylko o to, że ludzi na usługach często kłamią i nie wiadomo czy brać za godzinę czy od hektara. Czyli zainstalować mam sobie program:

najlepiej GPS Area Calculator - by JAL tak ?

Albo ewentualnie: GPS Area Calculator FREE ?

 

Albo jakiś inny dokładniejszy program. Czyli mam kupić jakiegoś smartphone i skalibrować GPS jakimś programem? Jakim programem mam to zrobić podajcie coś albo linki najlepiej. I dodatkowo czy znacie jakieś programy przydatne w rolnictwie np program do pomiaru wydajności pracy w który wpisujemy np. szerokość maszyny jaką pracujemy albo program podający aktualną prędkość czy np. przebytą odległość jaką przejadę ciągnikiem. Wiadomo maszyny są stare ale to informacje zarabiają a nie w rzeczywistości one bo starym sprzętem też można dobrze ogarnąć. Pozdrawiam użytkowników forum i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Nie ma "dokładniejszych" programów mierzących powierzchnię. Problem jest w technologii GPS i tego nie da się skalibrować. Jeśli chcesz się o tym przekonać wypróbuj sobie na jakimś telefonie dowolny program rejestrujący ścieżki, np. Endomondo czy Sports Tracker. Szybko zobaczysz, że nawet najlepszy program nie da Ci wiarygodnego argumentu w dyskusji na temat areału. A przynajmniej ja takowych nie widzę nawet wykorzystując zewnętrzny gps posiadający wsparcie dla darmowych sygnałów korekcyjnych (Egnos).

Osobiście mogę polecić pewną pośrednią metodę. Program Oruxmaps na Androida. Ma logger i tę świetną cechę, że można mu podłożyć ortofotomapę Geoportalu poprzez WMS-a. Jak coś robisz po prostu rejestrujesz ścieżkę. Możesz obejrzeć sobie na smartfonie gdzie jeździłeś, odpalasz sobie Geoportal na kompie i masz ten sam podkład na którym zwykle dość dokładnie da się wyłapać miedze lub granice między działkami. Masz narzędzie do pomiaru powierzchni. Naprawdę dobrze się sprawdza. Mierzysz to co zrobiłeś i jak Cię ktoś wyrolował to możesz sobie z nim potem podyskutować :)

 

Metody bazujące na przejechanej odległości (popularne w kombajnach czy ciągnikach) też dają tylko orientacyjne wyniki. I mówię tu o mechanizmach wykrywających pozycję "praca" (np. opuszczenie hedera czy tylnego podnośnika w ciągniku). Pewnie nie masz czegoś takiego więc jak chciałbyś to kontrolować? Nawet mając jakiś sprytny guziczek raz zapomnisz go wcisnąć i cały pomiar do śmieci.

 

Zresztą. Przyczep sobie cokolwiek na szybie. Byle robiło profesjonalne wrażenie i klient miał świadomość, że "coś" masz. Rób wrażenie, że to "wie" gdzie jesteś a w "internecie" są superdokładne zdjęcia z których agencja mu mierzy pola. Psychologia. Nieważne, że gps jest jest niedokładny. Jak gość będzie miał świadomość, że masz jakąś lepszą metodę niż "na oko" raczej nie będzie kręcił i przypomni sobie dokładnie od czego bierze dopłaty :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Całkiem niedawno pojawił w sklepie Play iMapMobile czyli Geoportal dla Androida, czyli pomiary geodezyjne dla ubogich ;) 2-3 metry dokładności, ale orientacja gdzie mamy pole już jakaś jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Koledzy, a jakie macie ciekawe aplikacje przydatne w rolnictwie, które mógłbym sobie zainstalować na tablecie (z modułem GPS). :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Żaden prędkościomierz GPS nie będzie dokładny. Porównywałem kilka z prędkościami samochodów (dla pewności w 3 różnych markach aut) za każdym razem było opóźnienie. Te 5 do 10 km/h będzie błędu. W sklepie androida jest kilka np. Speedometer, ale to bajery tylko. Przy pracach polowych mało użyteczne. Ale można dla zabawy mieć. Tu jest https://play.google.com/store/apps/details?id=de.meditgbr.android.tacho&hl=pl . Jeśli chodzi o ciekawe apki rolnicze to trafiłem na eFarmer http://play.google.com/store/apps/details?id=com.kmware.efarmer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5rbXdhcmUuZWZhcm1lciJd . Jest to ciekawe narzędzie do dokumentowania działań na poszczególnych działkach rolnych ino nie po naszemu niestety. Muszę sobie jakoś to przetłumaczyć i myślę że bedzie gitara. Fajnie jak by ktoś umiał stworzyć nakładkę PL do eFarmera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Mylisz się.

Akurat pomiar prędkości przeciętnym GPS-em jest dość dokładny (choć to pojęcie względne). Zobacz sobie specyfikację pierwszego lepszego odbiornika, podawane są dokładności rzędu 0,05-0,1m/s. Dla mnie nieźle*. Akurat w tej kwestii jest dużo lepiej niż z dokładnością wyznaczania pozycji. Po prostu prędkość wyznaczana jest na podstawie kolejnych odczytów pozycji, które, choć mogą być obarczone dość dużym błędem w stosunku do pozycji rzeczywistej, to jednak błąd ten w tak krótkim odcinku czasu jest dla każdego odczytu bardzo podobny i stąd na różnicę między odczytami ma niewielki wpływ. Z tej samej zależności wynika też, że pomiary powierzchni wykonane GPS-em w krótkim czasie mogą wyjść całkiem przyzwoicie.

 

I do postu wyżej - w zasadzie każdy program będzie tak samo dokładny ponieważ prędkość jest liczona i wysyłana bezpośrednio z odbiornika (zwykle protokołem NMEA). Nie wydaje mi się aby był sens robić to inaczej dopóki nie wchodzimy w techniki RTK ale to już inna bajka.

 

Przykład z samochodem jest słaby. To właśnie samochody oszukują (a motocykle jeszcze bardziej :) ) I jest w tym określony cel producentów - licznik nigdy nie może pokazać mniejszej prędkości niż rzeczywista bo w razie wypadku producent mógłby zostać pociągnięty do odpowiedzialności prawnej. Dlatego zawsze, w każdym samochodzie wskazania na desce zawyżają. Trochę ma to związek z dokładnością pomiaru ale głównie chodzi o koła - różne wielkości felg ale też różne profile opon przy tej samej feldze. Suma summarum rzeczywista średnica koła może się różnić (nawet przez stopień napompowania ;) ) a ponieważ mierzymy tak naprawdę prędkość obrotową koła, przy "większym" kole samochód szybciej jedzie choć licznik wskazuje to samo. I właśnie głównie przed tym chroni ta "nadwyżka" w prędkościomierzu.

 

* Jest tylko jedno małe "ale" - prawdopodobnie nie jest brany pod uwagę odczyt wysokości, z którym ogólnie jest trudniej niż z pozycją. Więc wszystko zapewne jest fajnie dopóki poruszamy się po płaskim terenie. Ale tę wątpliwość może rozwikłać tylko producent lub autor algorytmu wyznaczania prędkości w odbiorniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

jakie prędkościomierze są bezpłatne to znaczy takie które nie łączą sie z internetem w telefonie i można je pobrać za free?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

są za free, a jeśli trafisz na jakąś płatna, to dopóki nie wpiszesz karty kredytowej nic nie zapłacisz. Jak będziesz pobierał, to lepiej korzystaj z WiFi, chyba, że masz duży pakiet internetowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Wczoraj porównałem pomiary Garminem GPS60 i Sony Xperia S z aplikacją OruxMaps. Różnice wyniosły 3-4 ary na polu około 1,5ha. Mierzyłem 3 pola o podobnej powierzchni ale różnym kształcie.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
    • Przez yacenty
      @kristofus prośba o pomoc - jak krok po kroku ustawić QGIS do pobrania map z geodezji a następnie wyznaczenia graniczników, tak aby można je było wyznaczyć na tablecie albo na dedykowanym garminie.
      Na dzień dzisiejszy mam kompa na windowsie 10 - della 10calowy tablet.
      Do tego F9P, pojedynczy moduł i do niego abonament RTN, więc mam dokładność do 2.5cm.
      Jak teraz krok po kroku skonkuforwac QGIS zeby pobrac mapy od geodetów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj