Skocz do zawartości
yacenty

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni

Polecane posty

yacenty    569

kupiłem sobie z marketu androidowego aplikację do pomiarów GPS na telefonie.

obszedłem pole 2.6ha - telefonik pokazał 2.52.

W ten weekend spróbuję pochodzić troszkę więcej. Zobaczymy jak będzie z dokładnością

b0gdan    85

jak nazywa się ten program? Bo jak jakis czas temu zainstalowałem "Distanceand area mea...." ale nie testowałem programiku, był za ferr w markecie

yacenty    569

GPS Area Calculator - by JAL

oprócz tego mam darmową wersję AreaCalculator Free - ale to mi jakoś nie przypadło do gustu.

Zastanawiam się czy jest sens kupować dedykowany odbiornik GPS coś pokroju garmina 60/76 (62/78) czy telefon z androidem i odpowiednim programem wystarczy

b0gdan    85

Dokładność pomiaru który ppodałeś wydaje się być wystarczająca, ciekawe jaka była by z tego Garmina?

Jaka pogodę miałeś podczas pomiaru?

yacenty    569

bardzo ładne niebo, niemal bez chmur, za to bardzo wietrznie - bawiłem się w niedziele w południe - pogoda na Dolnym Śląsku była super.

spróbuję jakoś to obrobić i pokazać online jak wyszedł wynik

b0gdan    85

czyli warunki pogodowe, przeszkodą dla dokładności pomiaru nie były :) Powtórzyć jeszcze 2 razy i mamy porządny wynik, z którym agencja nam nie straszna:)

yacenty    569

agencji ja się nie boję, gorzej z usługobiorcami, którzy to w wielu miejscach wiedzą lepiej ile mają ich kawałki ziemii

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Garmin w podstawie ma słabszy program. Wiem, że studenci geodezji często kupują podstawę i robią podmianę oprogramowania do wyższej wersji.

MichalR    33

Najważniejsze jest dobrze skonfigurować garmina do pomiaru pól, bo przy fabrycznych ustawieniach może być mało dokładny, ja też jestem ciekaw na czym polega ta podmiana softu.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wygra się soft od wyższego modelu, bo hardware jest wspólny przynajmniej tak mówił mi znajomy, który miał z tym styczność przez kilka lat. Wyższe modele mają dokładniejsze algorytmy.

janczar810    249

Testowałem dzis programik GPS Area Calculator FREE i musze przyznać iz mnie pozytywnie zaskoczył jak na darmową wersje faktycznie przy małych odległościch rzędu 6-10m jest błąd ok 50% (przy bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych) ale przy pomiarze powierzchni o pow. zmierzoną tzn. kraczką 30arów programik pokazał mi 0.31ha czyli nie jest tak ŻLE :D i chyba dla domowego użytku wystarczająca jest wersja FREE

Bynajmniej jest takie moje odczucie :)

pozdrawaim i zachecam do sprawdzenia programu na Androidzie

celtis    7

ja ostatnio testowałem GPS Area Calculator FREE i błąd pomiaru to za dużo o 2a na 60a

ogrodnikm    7

Sądzę ze warto cena do 50 zł jeśli masz słabego gps w telefonie to proponowałbym dokupić dodatkowa antenę

Vril    1

Czy jest może podobna aplikacja na iPhone ?

yacenty    569

nie jestem pewien - wydaje mi się, że tak

nie posiadam iPhona więc nie zwracałem uwagi na produkty na tą platformę

cezar903    1

Jak macie tela z androidem to przez niego wchodzicie na stronke i ściągacie? Te androidy są w samsungach(obecnie nie jestem zorientowany w telefonach na rynku)i jeszcze jedno czy za te inne aplikacje płaci się dużo? Z góry dziękuje. :)

akaku    69

Ciekawy temacik. Mam Samsunga I5700 Galaxy i musze sobie poszukac takiego programiku i zainstalowac ;)

Murek    0

Bo zamiast aplikacji na phona można sobie kupić urządzenie do pomiaru pola chyba bardziej prezycyjne od tych wynalazków na Androida.

Znalazłem Garmi GPS Map

Urządzenia do pomiaru powierzchni pola, pomiar działek o nieregularnych kształtach, możliwość wgrania map morskich i lądowych.

Ale powiem, nie testowałem i nie polecam ale może ktoś już to ma?

yacenty    569

o garminach mamy wiele tematów.

po co ci kolejne urządzenie jeśli może na telefonie dałoby rade zrobić coś podobnego? powtarzam MOŻE, może jednak niezbędne okaże się zakup dedykowanego urządzenia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TopAgroPlus
      Temat postu odnosi się do nawigacji rolniczej. Zastanawiam się nad zakupem nawigacji rolniczej do prowadzenia równoległego gdyż podczas wykonywania siewu nawozu przed siewem nie ma scieżek agrotechnicznych jak i przy oprysku przed wschodowym co powoduje większy nakład nawozu/oprysku i niedokładność wykonywanych zabiegów.Czy ktoś by mógł wypowiedzieć się na ten temat czym się kierować przy wyborze takiej rzeczy.Potrzebuję coś w miarę dokładnego.Gospodarstwo liczy ok.90 ha oprsykiwacz to Unia Pilmet z elektryką Müllera a siewnik do nawozu to Unia Mx 850 wersja bez komputera.Ciągnik który z tymi maszynami współpracuje to Zetor 5340.Nawigacją która mi się spodobała jest Müller Track Guide II wygląda to ciekawie.Może ktoś miał lub ma do czynienia i się wypowie i opisze działanie jakie gniazda trzeba czy trzeba gniazdo ISOBUS i jak się obsługuję.Może ktoś będzie miał inne propozycje to chętnie wysłucham.Proszę o treściwe i tematyczne odpowiedzi.
    • Przez deer
      Zastanawiam się nad kupnem zestawu do prowadzenia równoległego ręcznego.

Wybieram pomiedzy tymi zestawami:
      -TRIMBLE EZ guide 500 http://www.precyzyjnerolnictwo.com/index.php?section=18 około 11000zł
      -TEEJET CL 230 http://home.agrojet.pl/porady/uprawy-polowe-1/nawigacja-gps-na-polu/centerline-230 z lepszą anteną ok 7000zł
      -MULLER Track guide http://www.ekotronic.pl/files/file/Mueller/Track%20Guide.pdf około 8000zł
      -TOPCON system 110 http://agrogps.webd.pl/rolnictwo_precyzyjne_agrisystem_systemy_i_doradztwo_dla_rolnictwa_czytaj_wiecej.php?article_id=102 z jakąs porządniejszą anteną ok 11000zł

Wszystkie ceny netto.
      Może ktoś zna ceny innych zestawów ? Mile widziane jakieś przemyslenia spotrzeżenia, a najbardziej doświadczenia .
    • Przez xXPioter99Xx
      Witam wszystkich. Ostatnio zagłębiłem się trochę w temat nawigacji GPS . Chciałbym nabyć najprostszy "zestaw" który bedzie sam kierował Ciągnikiem podczas:
      -Siewu zbóż i rzepaku
      -Uprawy przedsiewnej 
      -Rozsiewania nawozu i młócenia (o ile taki zestaw może być przenośny)  
      Czy to według was ma sens czy lepiej sobie darować?
      Jeśli ma to jakimi modelami się zainteresować? 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam  
    • Przez yacenty
      Ktoś z was ma jakies doswiadczenie z taka oto zabawka?
      TeeJet CenterLine 220

link do ulotki polsko języcznej: http://www.agrojet.pl/produkty/ulotkaCL220a.pdf
      urzadzonko ponoc u osadkowskich kosztuje 6tys zł i ma byc dobre do jazdy równoległej,
      Przy takich kosztach to ja mowie TAK, warunek tylko jeden musi trzymac sciezke - tak do 10-20cm - jest to możliwe?

Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez RobMaximus
      Cześć wam,
      zakupiliśmy u nas na gospodarstwo GPS firmz Trimble CFX-750, wszystko było by super jak by była instrukcja po Polsku. Niestety takiej nie dostałem.
      GPS był kupiony od przedstawiciela, czyli jest nowy i nie używany, mimo tego nie ma instrukcji po Polsku tylko jest po Angielsku.
      Sam sprzęt ma język Polski.

Może ktoś z was może mi pomóc i wyśle mi tą instrukcję obsługi w PDF na r.bielaszewski@wp.pl albo wysle mi linka gdzie mogę taką ściągnąć ponnieważ nie mogłem takiej znaleść.

Pozdrawiam