kaczorek

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

Polecane posty

komodo    277

Stosuje ktos preparat z polmassu Milk red power lub MIlk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, stosuję go od 10 lat, jestem z niego zadowolony. Próbowałem kiedyś przejść na Sano, ale byczki nie chciały pić, więc nadal pozostaję przy LNB. Przy okazji, stosuje ktoś Kromilk Nutreny, tzn CJ i Mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

u nas mleko nutreny jedno z tańszych i szału nie było chyba coś w tym jest teraz jedziemy na sprayfo czerwonym  i jakoś to idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacoob    0

witam czy któryś z kolegów stosował może preparat dolfos dolmilk md 2? jest w miarę tani więc szukam jakiś opinii na temat tego preparatu 

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak tani to śmieci w środku a nie mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie które mleko lepsze z de heusa czy z sano ja stosuje z de heusa  a ze sano czytłem opis duże przyrosy czy to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja lecę na sano Milli i Sanolac w końcowym okresie odchowu tj od 4 tyg. Ekonomilk z deheusa też całkiem dobry, ale wolę milli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Ja używałem z sano i teraz kupilem z de heusa. Wg mnie oba ok, biegunek brak, cielęta dobrze piją,de heus jednak lepiej się rozpuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co myślicie i mleku spożywczym proszkowanym odtluszczonym lub pelnoporcjowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zachwalać sobie to mogą. Podaj producenta tych preparatów i skład to zobaczymy czy warto się zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1983    4

witam stosował ktos mleka firmy ewrol tyle co na pisane na ich stronie mamma len bialko ogolne 21% energia metaboliczna 16 MJ/kg laktoza 32%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już Ci pisałem co musisz znać. To za mało informacji, żeby coś stwierdzić. Zapytaj w ewrolu o wszystko i tyle. Włókno, popiół, jakie oleje użyte i czy są jakieś probiotyki przeciwbiegunkowe, bo i kto dla nich produkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1983    4

dziś przyszło mleko z firmy ewrol sklad bialko surowe 21% oleje i tłuszcze surowe 12% wlokno surowe 2.9% wapń 1.0% fosfor 0.49% sód 0.45% zawirra aminokwasy witaminy i prowitaminy probiotyki. Serwatka makuch z extrudowanego siemenia lnianego mleko procesowe, olej palmowo kokosowy, maka sojowa, maslan weglan wapnia drożdże. Co możecie powiedzieć O tym składzie mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tragedia kolego. 3% włókna to dla 1,5 msc cielaka. Jaka zawartość popiołu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym nie stosował, ale jak kupiłeś to na II okres odchowu możesz próbować. Przed milsan jest jeszcze sanolac i milli. Sano ma swoją markę i produkty a ewrol to tylko nazwa. Dochodzi kwestia użytych surowców jak i same przestrzeganie norm. Są tak łagodne, że 2,9% włókna czy 3,9% to i tak mieści się w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj