kaczorek

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

Polecane posty

Gość   
Gość

@Nintendo w jakim wieku cielęta? Ja proponuję już bardziej to co ja uzywam, ale z mniejszą iloscią białka, za to zajedobrymi komponentami mlecznymi, a nie jakąś mąką zamiast białka 😳

firma Agronetzwerk, Luxmilk Specjal, popytaj o cenę. raczej bedzie konkurencyjna.do wszystkich joser i sprayfo a skład z gornej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mozesz probować ze sprayfo niebieskim, ale ja bym tego cielakom nie dała 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
13 minut temu, Paulina1985 napisał:

Mozesz probować ze sprayfo niebieskim, ale ja bym tego cielakom nie dała 🤷‍♀️

Niestety handlowcy w mojej okolicy nie mają mleka które wyminilas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zobacz sobie na składy preparatów. jesli coś ma w sobie gluten pszenny to źle wrózy, bedzie słabiej przyswajalne i mogą być biegunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
50 minut temu, Paulina1985 napisał:

Zobacz sobie na składy preparatów. jesli coś ma w sobie gluten pszenny to źle wrózy, bedzie słabiej przyswajalne i mogą być biegunki.

A polmass Red? Czy lepszy będzie ten spayfo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem jaki sklad ma ten Polmass czerwony 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
43 minuty temu, Paulina1985 napisał:

Nie wiem jaki sklad ma ten Polmass czerwony 🤷‍♀️

Ktoś tu wystawiał wcześniej. 

😊

Screenshot_20190619_120213_com.android.gallery3d.jpg.1587e2e5d20b22f97585d805ebaa6d17.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nubirek    0

Witam, czy ktoś stosuje preparaty mlekozastępcze schaumanna?  podobno cenowo górna półka, ale warto i się opłaci. Chciałbym usłyszeć opinie od kogoś kto stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Niby tak, ale gdyby nie cena, to każdy dawałby mleko od swoich krów. Biorąc pod uwagę czasy, może będzie warto. U mnie zawsze szło sano, nigdy nie mieliśmy widocznych problemów, ale sugestie @Paulina1985 skłaniają do eksperymentów 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@lusjan no cena jest ważna, tylko właśnie chodziło mi o to, ze często skład słaby, a cena nie wiadomo skąd wysoka, głownie przez samą firmę produkującą napędzana.  

Może skusisz się wziąć na eksperyment SOYMAXA, bobo milk premium HF 23 ? 🤪 Jak moje bedzie za drogie w tych cieżkich czasach to pewnie zejdę z ilosci białka(26) na rzecz Agronetzwerk Profi 24 lub Specjal. Ale kusi ten SOYMAX 🤣

P.S. Dobrze wiedzieć, że czasem ktos czyta moje wypociny i produkowanie się o preparatach 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Na razie to skusiłem się na pizzę na wieczór 😂 I wziąłem na próbę mleko z dolfosu, ale to nadal nie ten skład. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    48

Hej, jest tu ktoś mający większe doświadczenie w odpajaniu byczków? Skupiję małe ilości byczków I odhowuję je równolegle przy moim stadzie podstawowym Lm. niestety, mamki Lm nie przyjmą dodatkowego potomstwa. jakieś sprawdzone preparaty mlekozastępcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, lusjan napisał:

Na razie to skusiłem się na pizzę na wieczór 😂 I wziąłem na próbę mleko z dolfosu, ale to nadal nie ten skład. 

A dlaczego nie wezmiesz czegos na probe o dobrym skladzie? 🤔🤔 tak pytam z ciekawości :)

A co do pizzy to ja bede miala jutro na obiad Giuseeeppeeeeeee mrozonkę z dodatkami 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Nie lubię być pionierem w okolicy, na innych gospodarstwach mają pełno ludzi do roboty i liczę, że to u nich będą testy, a nie u gościa, którzy musi sam obskoczyć wszystko. 

Jak długo poicie z wiaderka ze smoczkiem? Na szkoleniu gość twierdził, że mleko cielę ma pić tak przez cały okres odpajania... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

prawda, nie klamał :) bo mleko ma trafiac do trawieńca, a nie do żwacza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Paulina1985 co byś polecila za preparat mlekozastepczy dla kupnych cielakow , 2 tyg byczkow hf z podlasia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

poleciłabym pierwsze dwa odpojenia elektrolitami, a potem np. z Agronetzwerk preparat  Specjal z 22% białka, fajne ma parametry i przystępną cenę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

To muszę tego mleka poszukać w mojej okolicy, u mnie w pierwszym dniu dostawka 3 razy dziennie po litrze elektrolit A później milsan z sano i szalu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

szukaj takiego, ktore ma w skladzie nanpierwszym miejscu odtluszczone mleko w proszku, wlókno 0,00% . Na koncu skladu moze miec ewentualnie gluten pszenny (NA kOŃCU)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

Paulina wprowadziłem można powiedzieć że przez ciebie tego agronewtzerka i na razie nawet nawet przed szedł ge Heus kaliber no zobaczymy co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Ja teraz  ta partię cielat skończę tym milsanem i następna będzie zmiana, krystian1982 tego agronewtzerka kupujesz przez Internet czy gdzieś blisko masz punkt sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj