kaczorek

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

A ja  Polecam  Milli  Sanoloc Rot  i  Milsan z Sano  odpajam tym dziesiątki  cieląt  i   nie narzekam  wszystkie cielaki kupuje. Do puki  nie odpajałem na Sano  to był problemy  z picie  a odkąd  daje  na start  Milli  to niema problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

U mnie milsan 135,  sanolac rot 150 za worek. A tak na marginesie stosował ktoś już Latteccino z sano? To totalna nowość, znajomy to kupuje po 90 za worek, dodaje się to do krowiego mleka jako uzupełnienie, ma węglowodany, witaminy i masę innych ''dopalaczy'' dla cieląt, narazie jest zadowolony z efektu, cielaki z tego co widziałem ma ładne takie gładziutkie i z lśniącą sierścią, sam chętnie to wypróbuję jak tylko mućka się ocieli, póki co w moim punkcie zaopatrzeniowym jeszcze tego nie mają :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Milli 185 zł/worek  25kg  Sanolok po 150  Milsan  145  Latteccino po 70zł w promocji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

Ja stosuje golden spezial (180 zł/ worek) i supramil (150 zł/worek) z josery i mogę te preparaty szczerze polecić, bardzo chętnie piją cielęta, jakość super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    49

U mnie najlepiej sprawdził się Josera Calf Care FE-Trank, sierść stała się miękka, cielaki za nim szaleją. DO tego dawka Em-ów i i taka miksturka podawana 2 razy dziennie. Nigdy też nie podawałem takiej dawki jaka widniała na opakowaniu bo chyba bym zbankrutował, a cielaki miały szare odchody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moje na supramil zareagowały taką sraką, że aż wychudłu. Kiedyś Josera była lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Dajcie spokój z jasera. W ciągu pół roku dwa razy reklamowalem mleko. Drugiej reklamacji firma odmówiła. A ja przeszedłem na mleko konkurencji.
Bo kupując mleko za 180 zł spodziewam się że każda nowa partia jest taka sama jak poprzednia w przypadku jasery tak niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ja też daje z LNB i jestem zadowolony :)

 

podawanie mleka jak najdłużej daje dobre efekty, ja podaje 8-10tyg i później staram się jeszcze podawać serwatke :)

Edytowano przez mat22889

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja kupiłem Sanolac Rot i cielaki piją bez problemu, teściowa zawsze brała u nas od początku Milsan to część cielaków na początku niechętnie piło. U nas Sanolac 150zł a Milsan 143 więc różnica niezaduża a Mili akurat nie mieli. Do tego dostają Vital Musli, tak jak koledzy polecali na forum to cielaki jak głupie jedzą, ale na razie po troszku dostają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

milli jest najlepsze ja daje na start zawsze milli potem sanoloc rot potem Milsan no i vital musli do woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ile litrów gotowego mleka jest z jednego worka sanolac rot ?

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystkie preparaty są robione chyba na 200 l, ale zależy jeszcze czy odchów normalny czy skrócony. Jak w worku jest 25 kg to i dawka jest wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Moje na supramil zareagowały taką sraką, że aż wychudłu. Kiedyś Josera była lepsza.

Preparaty z Josera stosowałem z powodzeniem kilka lat aż do zmiany opakowania wtedy zmienili skład i zaczęły się straszne biegunki u cieląt. Teraz wiem że jest jeszcze gorzej z ich preparatami.

 

Co do LNB cielęta na ich preparaty również reagowały dosyć często biegunkami. Ostatnio ich przedstawiciel zapewniał mnie że zmienili skład i skończył się ten problem ale raczej już im nie zaufam.

 

Z powodzeniem od dłuższego czasu stosuję preparaty De Heus. Koniec problemów z biegunkami dobre przyrosty i preparat jest chętnie pobierany przez cielęta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Zależy który preparat Kaliber Milk ok 130 Econo Milk ok 120 West Milk ok 95. Moim zdaniem dobre ceny jak za produkt . Laktoa na poziomie 45 %, białko 20,5 % i włókno ok 0,4  dla mnie świadczy że preparat jest z udziałem dużej ilości mleka w proszku a nie komponentów zastępczych często sztucznych chemicznie wytworzonych.

Co do dawkowania musiałbym sprawdzić ile g mieści moja miarka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbori1    0

jeśli chodzi o podstawowe składniki LNB LONOMILK białko 22,0%, tłuszcz 12%, laktoza 20%, 

Mogłoby być trochę więcej laktozy. Wg specjalistów preparat mlekozastępczy powinien zawierać co najmniej 20% białka, tłuszcz 10-30%, laktoza od 30%,

Białko zwierzęce co najmniej 90%, włókno do 1,6 %.

 

Oczywiście za chwile ktoś powie, że inne mleko należy dać cielakowi, który ma 1 miesiąc a inne takiemu który ma 3 miesiące. Oczywiście, ale to wszystko działa na takiej samej zasadzie jak z żywieniem człowieka. Im bardziej restrykcyjnie dbasz o dietę tym bardziej szczegółowo można podejść do tego tematu. 

 

Jeśli chodzi też o preparat mlekozastępczy nie można się kierować tylko zawartością powyższych składników. Dlaczego? Ponieważ pierwszorzędna rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę jest sposób pobierania tego produktu przez cielaki. Po prostu musi im smakować.

 

Na koniec muszę stwierdzić, że ciężko będzie wybrać dobry preparat mlekozastępczy z tego względu, że mała ilość hodowców kupuje po jednym worku od każdego producenta i porównuje. Dlatego zawsze polecane są produkty, które sami kupujemy nie do końca mając porównanie z innymi.  Ja obecnie korzystam z LNB, ale wciąż poszukuję innego, lepszego, w dobrej cenie. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

osobiście po wpadce z Josera przetestowałem wiele preparatów (ok 10) i sam doszedłem do wniosków które w później potwierdził mi żywieniowiec że jedną z ważniejszych kwestii jest stosunek białka i laktozy jeżeli mamy niską zawartość laktozy a wysoką białka powinno już nam się kojarzyć że produkt w większości składa się z syntetycznych składników lub pochodzenia roślinnego i wtedy zaczynały się u mnie biegunki słabe przyrosty cieląt 

Co do LNB to nie będę po raz kolejny krytykował ich produktów ale ich preparaty mlekozastępcze skutkowały wyłącznie biegunkami a tłumaczenia firmy zawsze był jakiś wirus w oborze, choroba lub chyba ich ulubione wytłumaczenie BVD a po zmianie preparatu wszystko ustąpiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj