kaczorek

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

Polecane posty

Gość   
Gość

Kilka stron wcześniej zamieściłem artykuł z topagraru na temat preparatów mlekozastępczych. Dowiesz się ma co zwracać uwagę. Lepsze od sanolaca będzie milli, ale cena wyższa. To chyba Ty pisałaś, że chcesz podawać takim 1,5-2 msc. Takich właściwie już nie powinno poić się mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna13    0

Teoretycznie tak , nie powinno ale mamy takie zalecenia od Pana od żywienia, mamy troszkę dłużej potrzymać cielaki na mleku 

 

Jeżeli chodzi o mleko to mam do wyboru tylko takie dwa na chwilę obecną 

 

Nie zajmuje się krowami osobiście (fizycznie)- zajmuje się zakupami i płace wszystko co trzeba zapłacić 

mam jednak mały wpływ na to jaki produkt zamówię i chciałabym korzystać z tego przywileju i wybrać coś dobrego. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sam wybrałbym Sanolaca z tych dwóch. Produkt sprawdzony a firma chyba trzyma standard. o tym pierwszym nie słyszałem nawet na tym forum a przeglądam ten temat i inne od dość dawna. Sanolac ma więcej włókna niż podałaś, ale nie koniecznie musisz się tym sugerować. jak przeczytałaś artykuł to wiesz, że prawo paszowe jest bardzo luźne i czy preparat będzie miał 0,2% czy 0,4 % to i tak będzie mieścił się w normie. U moich cieląt nie było po nim problemów w przeciwieństwie do sprayfo czerwonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek24    0

witam.mam pytanie odnośnie mleka zastępczego.słyszeliście kiedyś o firmie Eurolpol.Jestem ciekaw waszej opinii?Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewers66110    10

Polecam VitaLac z Polmassu z dodatkiem siemia lnianego oraz EkoLac z Polmassu ale już bez siemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niech ktoś przedstawi mi chociaż 2 zalety stosowania siemienia najmłodszym cielętom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

no właśnie tez się nad tym zastanawiam. ogólnie daję sanolac przez cały odchów cieląt ale kiedyś dla większych wziąłem na próbe milsan z siemieniem to niechętnie to piły i żadnych zmian na plus niezauważyłem, ogólnie to siemię to raczej taki tani wypełniacz dla producentów preparatów. co innego czyste siemię zagotować i podac taki kleik cielakowi jak ma problemy z trawieniem to tak ale w mleku to bezsens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro2605    1

Ja stosuję preparaty mlekozastępcze sprayfo..... Polecam wszystkim,bardzo dobre przyrosty !.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216

Mam do odpojenia byczki , troche tam poczytałem na AF , chciałbym sie dowiedziec jakie mleko dawać , wiek byczkow od 1tyg do 2tyg.I mleko zastepcze by dostawały z 2 miesiące ,do tego siano i CeJotka .Wracając do mleka, to tak sobie mysle może pierwszy miesiac dawac te lepsze  typu Jersey lub Sanolac a pożniej te tansze , co o tym myslicie ? A i  kiedyś rozmawiałem z wet i mowił ze mleko dla cielaka to trucizna ze lepiej mleko rozcieczac bardziej wodzie . To prawda ? I jakie jeszcze godne polecania uzywacie mleka ?

Edytowano przez DANDYS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

mleko to trucizna? kurde nie wiem co ten twój wet bierze ale niech lepiej na odwyk się uda :D  polecam sanolac rot sam stosuję i jak narazie wszystko super, co do zmiany mleka na tańsze to nie warto bo każda zmiana pokarmu u małych cielat to biegunka murowana więc co przyoszczędzisz na mleku to wpakujesz w leki no i nie wiadomo czy ci przeżyje ciele więc nie ma co kusić losu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

mleko krowie to najlepsze czym można poić małego cielaka. takiego weterynarza dawno bym kijem pognał.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216

czyli dobrze mówią nadaje sie do szczepienia psów :D ,40 sztuk mleka starczy na 20 byczków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stosuje ktoś w tej chwili Optimil od Josery. Póki odpajałem cielęta na Milli nie miałem żadnych problemów. Niedawno kupiłem worek tego dziadostwa i z cielaków 2-3 tyg odpojonych mlekiem krowim w kilka dni została skóra i kości. Nie trawią tego dobrze, raz wygnoi się dobrze a za kilka godzin leje wodą. Z jednym jest najgorzej. Dostawał 4 dni elektrolity zamiast mleka i jeszcze z siebie wyrzucał. Takiego dziadostwa dawno nie miałem. Wróciłem dzisiaj do milli i zobaczę. Sano trochę zmądrzało i zeszło z ceny, bo preparaty są tańsze o 10 zł na worku.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro2605    1

U nas w okolicy Milli kosztuje 180 zł a Milsan 135.... a ja jeszcze raz zachęcam do preparatów mlekozastępczych Sprayfo z throuw Nutrition...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbori1    0

Ja kupuję dla cieląt 3 tygodniowych preparat mlekozastępczy z LNB LONOMILK. Po pierwsze dlatego, że bardzo dobrze cielaki piją, a po drugie ma dobrą rozpuszczalność. Cena 100/110 zł za 20 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy preparat jest dobrze pobierany przes cielęta. Za 100/110 zł nie może być dobry. Jakość kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbori1    0

Nie zgadzam się z tym, że każdy preparat jest dobrze pobierany. Miałem np. z dolfos i nie byłem zadowolony i cielaki też nie. Porównując cenę do jakości jest dobry. Oczywiście można kupić droższe, ale należy się zastanowić czy warto dać więcej pieniędzy za mleko, które ma niewiele większe ilości  makroelementów i mikroelementów. W jakiej cenie i jakie kupujesz preparaty mlekozastępcze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Tu nie chodzi o makro i mikro, bo to jest w każdym mleku ale o zawartość laktozy, białka, tłuszczu itd. zresztą parę stron wcześniej w tym temacie jest artykuł o tym jakie powinno być mleko oraz inne cenne uwagi na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbori1    0

no właśnie makroskładniki i mikroskładniki to jest między innymi białko, tłuszcze, witaminy. Także chyba jednak o to chodzi.  :) i na podstawie ilości wczeniej wymienionych można dobrać odpowiedni preparat.


I przy okazji podajcie nazwy swoich preparatów mlekozastępczych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dajana28    0

chciałam zapytać odnośnie dawkowania - na opakowaniu napisane jest 110-125 g/ litr wody odpajać 2-3 razy dziennie po 2,5-3 litrów/ szt./ dzień .

czy to oznacza że np. na 4 cielaki przypada :

120g x 2,5 = 300 g mlekopanu / 2,5 litra wody

300 g x 4 cielaki = 1200 g ?

 

i np. jeśli odpajam 2 razy dziennie to znaczy że rano 1200 g i wieczorem 1200 g ?

bo już się zgubiłam .. czy te 110 - 125 g jest na litr i to na 2 razy dzielić jak 2 pojenia? bo na 10 litrowe wiaderko wychodzi małe wiadereczko mlekopanu ... proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nigdy nie sugeruję się tym co podaje producent, no mając do odpojenia z 10 cieląt przy 25 krowach nie zarobiłbym na preparat. Ja daję najczęściej 100 g na.litr, więc proporcjonalnie na 3 l wody dajesz 300 g preparatu. Często cielaki nie przetrawią dawki podanej przez producenta. Preparat preparatem, ale najlepiej i najtaniej będzie szybkie przyzwyczajanie do starteru i paszy treściwej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Marcinbrz1985
      Cześć. Mam pewnie głupie pytanie. Mamy jedną "dżersejkę". To nasza pierwsza krowa, więc doświadczenie mamy niewielkie, jedyne to, co kiedyś pomagaliśmy rodzicom. Jest to jałówka, obecnie zacielona 6 miesiąc. Pytanie jest takie, ile jej dawać jeść, bo tu z małżonką mamy mały spór Póki co karmimy ją 3 razy dziennie. Rano i wieczór dostaje po około 5 kg siana, w południe ponad pół wiaderka mieszanki (śruta z owsa, krojone buraki pastewne, marchew, do tego kreda, agrosoda i witaminy). Nie za mało to dla takiej sztuki? Mi się wydaje nieco za chuda, chociaż weterynarz twierdzi, że jest ok. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez Aniaanka23
      Cześć wszystkim
      mam pytanie bo już nie wiem co robić z moimi krowami 
      krowy jedzą tmr, a od pewnego czasu prawie wszystkie w oborze urwaly mleko, jedna po wycieleniu to samo, doje ją 1 dziennie. 
      Nie wiem już co robić.. jest maskara 
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj