Polecane posty

pawel1234    2

witam

Jestem nowym posiadaczem takiego mf i mam problem z wskaznikiem poziomu paliwa nie wiem co jest zepsute bo cały czas wskazuje pół baku i jesli sie doleje np 5l to wskaznik wskazuje pełen bak po jakims czasie spadnie znaów na pół baku co moze byc zepsute?? Czy to jest pływak tylko czy cos jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskun    2

Przyłączę się do tematu bo mam podobny problem w MF 6180 wskaźnik od poziomu paliwa skacze. Czasami jest dobrze a czasem skacze od zera do pełnego zbiornika. Nie ruszam tego bo nie wiem gdzie szukać pływaka lub jakiegoś innego czujnika i na którym zbiorniku bo są jakieś kabelki przy wlewie z tyłu i są jakieś kabelki pod stopką do kabiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1234    2

A moze bede ktos wiedział czy to jest dormalne ze w moim MF 6170 jak zaczne opuszczac przedni tuz to spada pod wpływem swego ciężaru(długo to trwa), a nie za pomoca docisku bo chyba te tłoki sa dwustronne??? A ja bede potrzebował do kiszonki w tym momecie docisk musi byc ,bo np mam zrobiony tuz w ursusie 914 to jak mam zaczepiony spych i zacznę z puszczać to jak dam docisk to az przednie koła moze podnieś. A moze cos jest zepsutego w mf prosze o rady.

Z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskun    2

Po pierwsze zobacz czy do przedniego tuza masz podłączone 2 przewody do jednego siłownika jeśli jest tylko jeden to masz siłowniki jednostronnego działania. Tak jest u mnie podnosi do góry natomiast na dół idzie pod własnym ciężarem.Jeśli masz 2 przewody a mimo tego idzie wolno to z tyłu ciągnika po prawej stronie od wyjść hydraulicznych jest takie pokrętło małe od szybkości przepływu oleju. Takie z oznaczeniem + z jednej strony z drugiej -. Przekręć tym pokrętłem i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1234    2

no wlasnie mam jeden przewód ale do tego włącznika tuza po prawej stronie obok silnika idą 2 przewody od ciagnika dopiero z tego wlącznika idzie tylko 1 przwód do tuz, moze jest cos zle podłaczone ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1234    2

A mam takie pytanie dotyczące skrzyni w moim mf 6170 słyszałem ze duzo osób mowi ze ma 4 biegi pod obciążeniem, wiec mam pytanie o co z tymi "biegami pod obciążeniem" i jakie to sa biegi w moim mfie. (mam skrzynie 32/32)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Bo w mfach są dwie skrzynie 32x32. Jedna to, że na pierwszej gałce masz biegi 1-4 i przełącznik żółw zając a na drugiej grupy biegów A i B i wsteczne, i wszystko przerzucane ze sprzęgłem. 4 biegi pod obciążeniem ma skrzynia dynashift, są one w gałce przy kierownicy, i po prostu na tej gałce co normalnie było A i B jest tylko przód i tył;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1234    2

witam ponownie :) Znów mam problem wiec kolejny raz proszę o pomoc:

1Mam problem z wymianą filtra paliwa w mf 6170 bo jak zacząłem odkręcać to zaraz paliwo mi zaczęło cieknąc po ręce wiec mam pytanie czy cos ja zle robie czy to jest dormalne ze paliwo cieknie podczas wymiany filtra?????

2Zacząłem sie bawić z przednimi reflektorami na dachu bo 2 swiatła nie swieciły ale reszta była ok i po chywili cos zle zrobiłem i mi bezpiecznik siadł( słyszałem)i tez wszystkie przednie reflektory na dachu mi siadły a teraz nie wiem gdzie jest skrzynka z wszystkimi bezpiecznikami??? Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

bezpieczniki sa w kolumnie kierowniczej po bokach sa podluzne panele ktore sie zdejmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

Bo w mfach są dwie skrzynie 32x32. Jedna to, że na pierwszej gałce masz biegi 1-4 i przełącznik żółw zając a na drugiej grupy biegów A i B i wsteczne, i wszystko przerzucane ze sprzęgłem. 4 biegi pod obciążeniem ma skrzynia dynashift, są one w gałce przy kierownicy, i po prostu na tej gałce co normalnie było A i B jest tylko przód i tył;)

 

a przypadkiem wszystkie modele tej serii nie mialy skrzyni Dynashift?? i chyba w kazdym wtedy jest dzwignia polbiegow przy kierownicy, a skrzynie roznily sie tylko tym, ze byl rewers mechaniczny po prawej stronie siedzenia lub elektrohydrauliczny przy kierownicy. z takimi przynajmniej ja sie spotkalem. byc moze byla skrzynia Powershift, ale ja takiej nie widzialem w tych modelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elektrohydrauliczny jest również montowany w serii 6100, tylko że trzeba używać go ze sprzęgłem. Wszystko zależało od wersji mogłeś mieć model 6140 dyna shift 32/32 albo 6160 Speed shift 16/16 z z rewersem mechanicznym albo Elektrohydrau...


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1234    2

Mam pytanie czy mf serii 61XX jest tak samo jak w starszych seriach np 31XX ze nie mozna w czsie jazdy zmieniać biegow z A na B ???

Z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jeśli jest to skrzynia 32x32 , ale nie dynashift to nie można zmieniać, zresztą masz półbieg i możesz nim operować w czasie jazdy to po co chcesz jeszcze grupy zmieniać? Ale ogólnie dużo modeli serii 61XX jest wyposażona w skrzynię dynashift, wtedy masz 32x32 i to na jednym biegu masz 4 półbiegi bez sprzęgła i nimi sobie operujesz kiedy chcesz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Dokładnie, zmieniane są gałką przy kierownicy bez sprzęgła. Były one montowane w ciągnikach od 93 roku, jednak nie oznacza to że każdy wyprodukowany był wyposażony w tą skrzynię, bo montowane były wszystkie 3 rodzaje skrzyn;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Widzę, że kolega ma 3085 czym się różni od 3080? Tym, że ma sprężarkę?? Jak się ciągnik sprawuje i który rocznik jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj