Piotrek693

Roundup w burakach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1piotr1    14

ja osobiście stosuje torero 500 SC 1,5 l/ha +toil 1l/ha ..3 razy trochę drogo wychodzi ale chwasty położy , na moich glinach to najgorzej z przytulią ;[ , a odnośnie tego roundupu .. to dajecie go jak otoczka w burakach zaczyna pękać , bo widzę ,że każdy ze stosujących ma inna metodę i co pozniej po roundupie jak buraki powschodzą ... i co z zachwaszczeniem wtórnym skoro nie ma nagromadzonego środka w glebie tak jak to jest np gdy stosuje się 3 razy torero czy betanal ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

W tym roku dostaliśmy jeszcze jako spółka 5 plantatorów nowe części do gammy tzn redlice koszyki a przede wszystkim tarcze 28 otworów , miały siać co 26cm , w rzeczywistości co ok 22-24 cm , wysiew zmieścił się 1jednostce(100tys) na ha, poprzednie lata wynajmowaliśmy siewnik który był ustawiony na ok 24-25cm to z ha zostało ciutkę nasionek z jednostki. Ale pod kombajn musi być tak zasiane bo będzie źle scinał liście ,poza tym buraki są większe równiejsze itd. @camry wspomniał o rekordzie w mojej miejscowości jest plantator który ma ok 50 ha buraków co rok kopie holmerem w którym jest licznik powierzchni, rekord na niektórych dolinkach pól wyniósł zbiornik=18-22tony na 20 arów czyli w niektórych miejscach dobijał do 100t/ha , lecz pola były pagórkowate a na górkach plon spadał do zbiornika z40 arów czyli 50ton i wyszło średnio ok 70t/ha


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jakoś nie wytrzymałem dzisiaj opryskałem 2L/ha glifosat 360SL +siarczan amonu. Dziesięć dni po siewie każda otoczka pęknięta kły do 5mm. Miejscami gdzie było mokro zielono od chwastów. W tym roku mam nadziubdziane wśród pszenic wiec wiatr uniemożliwia zabiegi, a po niedzieli nic nie wiadomo. Później planuję Sarbeet Duo 160 EC + Goltix 700, a następnie coś z etofumesatem i lenacylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

Wiem że to w złym temacie ale powiedzcie ile jednostek na ha siejecie

 

w moim przypadku 1 jednostka na 80 arów ,odległośc co 18 cm.w rzędzie ,45 cm. rozstaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

No to panowie jak efekty glifosatu? kto pryskał? ja ostatecznie nie pryskałem glifosatem przed wschodami strasznie piętrowo wschodziły i bałem się poprostu oraz złożyło się mi na to kilka prywatnych spraw nie było czasu, pryskałem herbicydem 1 dawką zobaczymy, po wczorajczym deszczyku nagle zrobiło się zielono zobaczymy może chwasty wciągną środek a jak nie to jedziemy znowu


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Buraki mam zasiane 6 kwietnia (uprawa na głębokość siewu około 2cm) 16 kwietnia 2L Rundup. Co robić 28 kwietnia widać już rządki buraków, owies szpilkuje, a poza ty zero chwastów :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja wczoraj pryskałem 2 raz od dwuliściennych, czekam z niecierpliwością aż, buraki wypuszczą listki i jade z agil"em bo strasznie zielono miejscami od jednoliściennych, w tym roku poszerzyłem opryskiwacz, a buraki mam zasiane na polu co ma 1120m długości, nie ma bata żeby mi nie brakło oprysku, niemogę wogóle wyczuć tego opryskiwacza chyba pozatykam te końcówki ;[


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Ja wczoraj polecialem z drugim zabiegiem, na 1 zabieg dalem 0.8 betanal elite+2kg sumitron 70wg+pyramin, 2 zabieg kemiron 0.2l +kemifam+2kg sumitron. Ogolnie to mialem duzo rzepaku a niechcialem uzywac safari bo ono chamuje buraki, wczoraj dobijalem resztki rzepaku,komosy i przytuli. Miejscami mam perz kiedy mozna dac ten Agil i ile on wychodzi cenowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biesy    0

Wyczytałem na Buracylu że nie siać zboża ozimego tam gdzie był stosowany. Jak z tym jest? Okropnie mi pasuje pszenica ozima po burakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Agil w burakach można stosować gdy buraki wypuszczą parę liści właściwych a najlepiej 4listki ,bo zawsze znajdą się jakieś niedorozwiniątka, w zeszłym roku dawałem 0.8 litra i było nieźle tylko nie wolno mieszać go z odżywkami,mocznikiem i lontrelem,o ile pamiętam płaciłem za litr 70parę albo 90parę zł, znalazłem ofertę ale coś tu nie pasi za tanio

http://allegro.pl/agil-100ec-0-25l-na-chwasty-jednoliscienne-i1578164762.html

a co do buracylu , wydaje mi się że powinien się rozłożyć przez przez kilka miesięcy, w sumie niektórzy z mojej okolicy sieją ozime po burakach i to po buracylu i rośnie, niewiem może ktoś napisze kto stosował,


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biesy    0

Zgadza sie ta cena bo tej aukcji sprzedają 0,25 litra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52
Napisano (edytowany)

Wyczytałem na Buracylu że nie siać zboża ozimego tam gdzie był stosowany. Jak z tym jest? Okropnie mi pasuje pszenica ozima po burakach.

 

stosuję buracyl,venzar już od kilkunastu lat ,zawsze sieję oziminę po burakach i jest oki,nigdy nie miałem problemu aby nie powschodziła ,itp. ,

Edytowano przez Camry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

w tym roku eksperymentalnie na 0.5ha postanowiliśmy zastosować oprysk Roundup( a właściwie zamiennik) i nie wiemy kiedy pryskać... Buraki zasiane w piatek, w sobote wieczorem lekki deszcz, a w niedziele już mocniej popadało. I teraz nie wiemy, czy pryskać dzisiaj, czy odłożyć termin oprysku. Wczoraj i dzisiaj całkiem ładnie słońce świeci. pomoże ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

ale w okolicy sporo pryskają i jeszcze nikomu nie spaliło buraków. To po tych deszczach pryskać teraz czy się wstrzymać ? To jest takie pole eksperymentalne, bo wziąłem w dzierżawe i było strasznie zachwaszczone i zaperzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Musisz zrobić lustrację pola. Dokładnie. Jak jednego buraka znajdziesz to nie ma mowy o oprysku. Z tego co pamiętam to może do tygodnia można bez problemu, a po drugie jest zimno i wątpie żeby buraki wyszły. Z ziemi glifosat nie wchłonie się w roślinę.On tylko działa na zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

czyli rozumiem że należy pryskać jeżeli chwasty wzejdą, bo na "gołą role" nic nie da oprysk ? Jutro bd siał nie daleko to zobacze czy chwast zeszedł bo buraki na pewno nie kiełkują nawet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jas323    3

witam odświeżam temat stosujecie w tym roku glifosat w jakich dawkach i po ilu dniach od siewu buraka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek31    0

u mnie siane 7.04. kupiłem roundup i tż się zastanawiam czy pryskać.burak w fazie kiełkowania ale o wschodach nie ma mowy. chwastów troche już sie pojawia.nie wiem czy ryzykować czy nie? wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

To ja z innej beczki.Mam w planie buraki posiać po świętach , a perz już widzę.Mogę prysnąć glifosatem  przedsiewnie bez obawy,że coś się z burakami złego będzie dziać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Tak możesz użyć glifosatu po siewie ale około 3 dni przed wschodami. 

Obecnie jest zarejestrowanych 18 preparatów na bazie glifosatu, które można zastosować w buraku cukrowym np. 

Roundup 360 SL Figaro 360 SL Dominator HL 480 SL Katamaran 360 SL

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj