Polecane posty

Gość   
Gość

z tego co piszesz załorzył ci sprzegło od 360 ale co zakładał, cały docisk z tarczą bo jeżeli tak to takiej przeróbce nie widze sensu ponieważ nie dość że sprzęgło od 60 jest mniejsze to jeszcze o ile więcej ma mocy zetor a w dodatku masz z napędem jakbyś nie miał to by ciągnął na jedno koło albo na dwa i moze by wytrzymało a jak jest napęd i ciągnie na 4 to sprzęgło przenosi duże obciążenia, w rezultacie tarcza sie przypla na maksymalnie dociśniętym docisku, moim zdaniem tu pomoże tylko wymiana na taki jaki ma być jeżeli masz tura to proponowałbym załorzyć taki jakie jest w 7340 ono ma odaj 320mm średnice ewentualnie od 7341 ze spiekami jest jeszcze twardsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

zmieniana była sama tarcza bez docisku. mam jeszcze jedno pytanie. innego wyjscia nie widze jak kupic oryginalna tarcze do zetora ale teraz czy 7211 i 7245 miały taka sama czy sie taracze rózniły przez to ze "45" ma naped. pozdrawiam


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

dobranocka dawno sie skonczyla wiec bajek nie opowiadajcie. :lol:

1 mechanik mogl zalozyc tarcze jezdna od 60 a nie sprzeglo,kup oryginalna tarcze i po klopocie,sprzeglo od zetora ma tarcze dociskowa a nie sprezyny jak w 60 i nie sadze zeby pasowalo.

2.smierdzi tarcza bo jest przypalona-za duzo jazdy na pol sprzegle i jakosc nie ta co oryginal, poszukaj starej tarczy u mechanika -pare nowych przezyje, a po co zmienial tarcze jak lapka sie urwala, chcial wiecej zarobic lub z nudow,

3.lozysko wyciskowe[ :D ,znacie zasade dzialania ??, ono obraca sie swobodnie na wale i nie ma mozliwosci styku z lapkami sprzegla[ uwaga lozysko wom jest w widelkach i ono moze sie zatrzec]dopiero jak nacisniesz p..dal sprzegla to dochodzi do lapek.

zetorlublin mam nadzieje ze ty jestes z innej malopolski niz ja :D paru ludzi tu sie zna na zetorach "troche" lepiej niz ty.

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

Dowiedziałem sie że ojciec kazał zmienic przy okazji tarcze bo mechanik mówił ze była już przytarta. Na pół sprzęgle nie jeżdżę zbyt dużo-wiadomo jak trzeba pod coś podjechać to może ale to jest chwila. Przed wymianą nawet jak cofało na pół sprzęgle nie było takiego problemu.No fakt nie pozostaje nic innego jak tylko zmienić tarcze więc to nie taki wielki problem ;)


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

znalazł się taki cwaniak krakus co mu było jacus i myśli że wszystkie rozumy pozjadał bo pare ciągników w życiu rozebrał, w cale nie opowiadam jak sprzęgło działa jeżeli ty sie wikipedi naczytałeś to trudno, wyraźnie zaznaczyłem że na takiej tarczy od 60 długo z ciągnikiem z napędem nie pojeździ bo nie ten materiał i średnica a że niewidziałeś załozonego sprzęgłą od 360 w zetorze to ty jeszcze dużo żeczy nie widziałeś, nawet nie wiesz do czego zdolni są polscy mechanicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

z tego co piszesz załorzył ci sprzegło od 360 ale co zakładał, cały docisk z tarczą bo jeżeli tak to takiej przeróbce nie widze sensu ponieważ nie dość że sprzęgło od 60 jest mniejsze to jeszcze o ile więcej ma mocy zetor a w dodatku masz z napędem jakbyś nie miał to by ciągnął na jedno koło :D albo na dwa :blink: i moze by wytrzymało a jak jest napęd i ciągnie na 4 to sprzęgło przenosi duże obciążenia, w rezultacie tarcza sie przypla na maksymalnie dociśniętym docisku, :D

 

fachman cala geba,w wikipedi sam zobacz bo widze ze pojecie masz male[nie wiem nawet czy jest opisana bo nigdy tam nie zagladam] :P ,tarcze od zetora i 60 sa takie same i mozna je zamiennie stosowac, B) pavlotal zobacz czy ci czasami na 3 kola nie ciagnie, w zimie to niebezpieczne bo cie bedzie sciagac na boki :D , niestety taka jest jakosc polskich czesci zamiennych,nawet chelmno robi czasami fuszere


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

dobra chłopy skonczcie klótnie bo to nie ma sensu ;) każdy swoje wie i niech tak zostanie. Zetor ciągnie tak jak powinien czyli to koło co ma lżej to ciągnie(przy włączonym napedzie).na to wygląda ze tarcze sa takie same skoro pasowała ale niestety tarcza sie nie sprawdza i trzeba bedzie załozyc zetorowska.pozdrawiam


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

okaże się mądrościa i odpuszcze mu, każdy wie co wie i tyle, a jeszcze do tego sprzęgłą załórz od 7340 całe i bedziesz mieć spokój

 

niestety nie udało ci się "okazać" mądrością. Błędy Cię zdemaskowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

Dzieki za dobre rady ale raczej nie bede zakładał od 7340 bo nie mam takiej potrzeby ciagnik wiele nie robi z jakimiś wielkimi maszynami tez nie jest zaczepiany, załoze tarcze od Zetora i bedzie ok ;)


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

Witam.Jak może niektórzy wiedzą jestem zmuszony zmienić tarczę sprzęgłową 1 stopnia w moim Zetorze. Dzwoniłem dzisiaj do Kalisza i pytałem się o tarcze, i powiedzieli mi że mają normalną tarczę i tą co napisałem w temacie czyli na to wychodzi że mogą one być stosowane zamiennie. Moje pytanie polega na tym co to jest za tarcza czym różni się od zwykłej czy jej działanie jest takie samo i co to jest ta amortyzacja blink.gif bo jak patrze w katalog części zamiennych to ona wygląda inaczej niż zwykła. Jeśli ktoś wie jaka jest różnica pomiędzy ta tarczą a zwykłą to proszę o pomoc bo muszę widzieć jaką kupić. Pozdrawiam

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jakby to wytłumaczyć, tarcza z amortyzacją po osiową ma sprężyny wokół otworu z frezami na wałek, i amortyzuję szarpnięcia np. gdy za szybko puścimy sprzęgło albo mocno dodamy gazu, zwykła to zwykła, jest na pewno tańsza.

A jaką kupisz to spytaj się posiadaczy zetorów, ja bym brał tą z amortyzacją. Zwróć uwagę na szerokość i grubość pasa ciernego, bo teraz z jakością i wykonaniem to różnie... :( Kolega jak brał tarczę w agromie do U914 to się głowił czy aby ta stara nie będzie lepsza i kupił gdzie indziej.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

ruch obrotowy koła zamachowego w zwykłej jest przenoszony z okładzin tarczy bezpośrednio na piastę frezowaną ,a w amortyzowanej idzie przez ściskane sprężyny . We wszystkich samochodowych jest od dawna to stosowane ;)


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1318

Widziałeś kiedyś może tarcze z samochodu?? To jest własnie taka, np w maluchach takie były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

Ciężko mi będzie porównać te tarcze bo jak będę zamawiał to telefonicznie :unsure: dużej różnicy w cenie nie ma normalna 105zł ta z amortyzacją nie całe 150 więc różnica nie wielka. To skoro tak mówicie to będę brał tą z amortyzacją ;) a niech Zetor ma coś od życia :P


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Nie bierz z amortyzacją!!! Mam takie w 7211 od jesieni 2009. Nie polecam bo tylko gdzieś ulgniesz albo staniesz na polu z opuszczonym pługiem zaraz poczujesz jak się palą przy ruszaniu. Wcześniejszy starych tarcz nigdy nie czułem a wymieniłem przy okazji rozpoławiania.

Edytowano przez zeno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Widocznie masz docisk tarczy słaby a co tu ma amortyzacja do tego? Ona nie działa w sensie docisku do koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Docisk dobry, w starych tarczach ani razu nie przypaliłem, zresztą mechanik mówił że te tarcze będą miały płynniejszy start i żeby uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

Mi tez tarcz śmierdzi jak ciągnik ma już ciężko i się grzebie ale ja mam od 60 założoną i może dlatego i też z tego powodu ze jest to tarcza od 60 i że śmierdzi chce ja zmienić(poczekam aż ta tarcza padnie i wtedy wymienie ale chce miec juz w zapasie zeby nie sciagac jak sie zapsuje) ale skoro ta z amortyzacją też sie przypala to teraz nie wiem ktora wziac:blink:

Edytowano przez pavlotal

23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

@Pavlotal, mi mechanik powiedział że ta stara tarcza też od c-360 {dziwne bo kupiłem ciągnik rok po sprowadzeniu] i razu mi nie zaśmierdziała, jeden stopień był starty a drugi jeszcze w stanie dobrym {tarcza leży w garażu}. Może też tak być ze 72xx mają taką samą tarcze jak w c-360 bo np pasek klinowy i wiele innych części pasuje z c-360 do zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Widziałeś kiedyś może tarcze z samochodu?? To jest własnie taka, np w maluchach takie były.

 

Właśnie maluch jako jeden z niewielu nie miał tej amortyzacji, dlatego na końcach półosi napędowych są zastosowane przeguby z gumą które mają pochłaniać drgania. To o czym wy piszecie to jest tzw tłumik drgań skrętnych . W nowszych ciągnikach stosuje się tarcze sprzęgłowe z tłumikiem drgań skrętnych.

 

Tarcza od zetora z amortyzacją : http://farmexpert.pl...rodukt6021.aspx

Czy ktoś tu widzi sprężyny o których wy piszecie ?

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman71    0

Witam,

Mam problem ze sprzęgłem w zetorze 5340 wszystkie biegi wchodzą bez problemu dopóki sie nie rozgrzeje, po rozgrzaniu nie można wkleszczyć biegu (po prost zgrzytają). wysprzęglik i pąpe wymieniłem i nadal dzieje się to samo!

proszę o radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek82    0

witam skoro pompkę i wysprzęglik wymieniłeś to oznacza że tarcza pod wpływem ciepła sie bądź wygina lub rozchodzi się na okładzinie jeszcze możesz pokombinować z głębokością wciskania pedału czyli regulacja pompki a jeśli to nie pomoże to trzeba wymienić tarczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman71    0

Olej jest orginalny aral, stan oleju sprawdzany i jest dobrze, rozmawiałem z kolegą i podpowiedział mi, że to może być łożysko we wale korbowym tylko nie wiem czy to napewno to, a jeśli nie to, to coś z tarczą i nie obędzie się bez rozjeżdżania, myślałem że to inna przyczyna i chciałem się zoriętować aby go nie rozpoławiać. Może ktoś miał ten problem i coś mi podpowie! (4 sezony w szedł prasie rolującej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Teoretycznie, to może być to małe łożysko podpierające wałek sprzęgłowy, a osobiście to jeszcze nie miałem styczności z takim przypadkiem. Ewidentnie coś mocno się nagrzewa i zmienia wymiar lub chodzi nas sucho. Przez okienko nie idzie sprawdzić czy ustawienia wszystkich dźwigienek są identyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez Konrad1245
      Witam mam taki problem gdyż ciagnik jest niby na luzie ale gdy puszczam sprzęgło nadal jedzie dodam ze nie mogę wbić zadnego innego biega chyba się zakleszczyły biegi jeśli tak to jak do tego się zabrać żeby je odkleszczyc pomocy 
    • Przez staszek87
      Witam. Mam problem ze skrzynia biegow Range Command. Na plaskim terenie dziala bez zarzutu jak ciagnik stoi z górki ciezko jest wbic jazde do tylu. Skrzynia wyskakuje na N. Kiedy stoi pod górkę zdarza sie choc rzadziej problem z ruszeniem do przodu również po zalaczeniu rewersu i puszczeniu sprzegla wyskakuje na N. Skrzynia sie kalibruje bez problemu. Poziom oleju centymetr od max. Olej na skrzyni wymieniany ok 800mth filtr 200mth temu. Serwis nie wykryl błędów. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez Dominikst
      Witam, posiadam zetora 9540 z 4 biegową skrzynią. Po skończeniu rozrzucania obornika biegiem 1 z przyspieszaczem nie mogę już wyrzucić biegu. Wajcha zaklinowała się na 1 biegu, nie da się zmienić na inny bieg.  Co jest przyczyną? Co mam robić?
      Dodam jeszcze, że za każdym razem, gdy chciałem zredukować z wyższego biegu na 1 to był zgrzyt, musiałem poczekać, aż traktor się zatrzyma.
    • Przez Kobra66
      Witam! Potrzebuję pomocy odnośnie sprzęgła a mianowicie ciągnik kupiony z rozsypanym sprzęgłem czyli nie na chodzie, sprzęgło udało się poskładać ale nie wiem jak mają być powkręcane śrubki regulacyjne w dźwigienkach aby nie były za długie lub za krutkie i jeszcze jedna sprawa jak prawidłowo krok po kroku wyregulować sprzęgło 1i 2 stopień. I czy da się je wyregulować przed spułowieniem czy tylko i wyłącznie po społowieniu ciągnika. Wszystkie informacje będą cenne gdyż nie mam instrukcji obsługi a najlepiej by było jakby było coś z instrukcji napraw. Jeżeli ktoś posiadał by coś takiego to będę wdzięczny, pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj