Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Apista    6

Brak wspomagania, masz na myśli że jest to sprzęgło mechaniczne?

Nie wiem jak tam jest w tym typie zetora ale jeśli jest hydrauliczne jednak to już mogę wskazać co można zrobić.

 

Ale z zetorem to często takie numery są, szczególnie jak ktoś nie posiadał takiego i nie wie co może jemu dolegać. Wystarczy aby się zapowietrzyło a już i sprzęgło było by rozkręcane niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

A wysprzęglik wymieniałeś?


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

Witam.

W poniedziałek sobie kupiłem zetora 5340 95r i okazuje się że nie chcą biegi wchodzić, a sprzęgło za wcześnie bierze.

Czy jest jest coś czymś by sie dało regulować sprzęgło albo gdzie jest zbiorniczek z płynem do sprzęgła?

 

Pilnie prosze o pomoc

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

nie wiem czy sie nie myle ale zbiorniczek to jest ten z prawej strony z płynem hamulcowym.On również jest plynem do wysprzęglika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Ja miałem podobny problem tylko, że w ogóle nie mogłem biegu włożyc a przyczyną tego był wysprzeglik. Koszt ok. 70-90zł

Płyn hamulcowy i do sprzegła znajduje sie po prawej stronie. Pamiętaj abyś zalał go DOT 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ojj wyluzujcie panowie... Po pierwsze primo sprawdź czy jest płyn po drugi sprawdź czy przy naciskaniu sprzęgła chodzi słowniczek i czy nie jest zapocony jeśli tak to do wymiany jest i kupuj tylko czeski oryginał, ale jednak po trzeciej jeśli sie nie rusza to odpowietrz tam na nim jest taki grzybek wciskasz pedał do końca odkręcasz go spuszczasz płyn zakręcasz i puszczasz sprzęgło i tak ze 2-3 razy aż brudny płyn wyleci i pojeżdzisz to zobaczysz przy tym kontroluj płyn w zbiorniczku;) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

dzięki już wszystko posprawdzałem i było ok. Okazało sie ze tam jest coś gorszego(zapomniałem dodać że tylko trójka nie wchodzi) trzeba będzie prawdopodobnie wymienić wodzik z 3 i 2 biegu bo nie wskakuje dobrze 3-ka i jak popuszcze sprzęgło to wybija, poprostu nie idzie pożądnie 3 wrzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

a jak go kupowales to byl w porzadku ?czy tak sie napaliles[widze 16 to chyba ojciec ] na zapewnie atrakcyjna cene-teraz pewnie wiesz czemu-ze bez porzadnego sprawdzenia kupiles.

wydaje mi sie szkrzynia biegow do naprawy i pare zebatek do wymiany,na poczatek :P

jak spisywales umowe to bylo zastrzezenie ze sprzedawca nie odpowiada za wady ukryte,moze sprobuj go oddac ,rozwalona skrzynia biegow zwiastuje nastepne problemy,miej nadzieje ze jestem zlym prorokiem


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

a jak go kupowales to byl w porzadku ?czy tak sie napaliles[widze 16 to chyba ojciec ] na zapewnie atrakcyjna cene-teraz pewnie wiesz czemu-ze bez porzadnego sprawdzenia kupiles.

wydaje mi sie szkrzynia biegow do naprawy i pare zebatek do wymiany,na poczatek :P

jak spisywales umowe to bylo zastrzezenie ze sprzedawca nie odpowiada za wady ukryte,moze sprobuj go oddac ,rozwalona skrzynia biegow zwiastuje nastepne problemy,miej nadzieje ze jestem zlym prorokiem

 

to nie jest żaden problem trójka wchodzi tylko trzeba czasem przesprzęglic. i Gadałem z mechanikiem niby tylko wodzik 3 biegu do wymiany bo jest wyrobiony i nie chce wchodzić. Za traktor dałem 40 tys. i wiedziałem o tym

 

a jak go kupowales to byl w porzadku ?czy tak sie napaliles[widze 16 to chyba ojciec ] na zapewnie atrakcyjna cene-teraz pewnie wiesz czemu-ze bez porzadnego sprawdzenia kupiles.

wydaje mi sie szkrzynia biegow do naprawy i pare zebatek do wymiany,na poczatek :D

jak spisywales umowe to bylo zastrzezenie ze sprzedawca nie odpowiada za wady ukryte,moze sprobuj go oddac ,rozwalona skrzynia biegow zwiastuje nastepne problemy,miej nadzieje ze jestem zlym prorokiem

 

to nie jest żaden problem trójka wchodzi tylko trzeba czasem przesprzęglic. i Gadałem z mechanikiem niby tylko wodzik 3 biegu do wymiany bo jest wyrobiony i nie chce wchodzić. Za traktor dałem 40 tys. i wiedziałem o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam taki problem ze sprzęgłem w Zetorze 5211 : jaeśli wcisnę dżwignie sprzęgła to wraca ona bardzo powoli , albo wcale nie wraca. Nie wiem co może być tego przyczyną. Jeśli wiecie coś na ten temat to proszę o waszą pomoc.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jeśli nie chodzi o pedał, to tej dźwigni nie da się wcisnąć, a jedynie zaciągnąć. Trzeba smarować linkę i resztę mechanizmu. Jeśli w swojej odpowiedzi wstawisz przecinek w odpowiednim miejscu, to odpowiedź będzie inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Zardzewiała ci tuleja przy sprzęgle. Zapewne dłuższy czas nie jeździłeś ciągnikiem. Musisz wlać trochę (10 mm2)oleju do rureczki, która znajduje się przy okienku przez które można np regulować łopatki sprzęgła... i trochę pojeździć żeby się rozeszło. To okienko znajduje się po lewej stronie (mam nadzieje że wiesz o co chodzi)

 

Może Ci sie tak zrobić że wciśniesz sprzęgło i ono już nie wróci:P ...wiec lepiej smaruj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chlop    0

Witam wszystkich. Mam taki problem ze sprzęgłem w Zetorze 5211 : jaeśli wcisnę dżwignie sprzęgła to wraca ona bardzo powoli , albo wcale nie wraca. Nie wiem co może być tego przyczyną. Jeśli wiecie coś na ten temat to proszę o waszą pomoc.

 

Padła pompa pedału sprzęgła lub brak płynu hamulcowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może masz poprostu miękki pedał to by było zapowietrzony może wysprzęglik gdzieś łapie powietrze albo sprzęgło kłania się do regulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Zapewne problem pojawił się wraz z mrozami.U mnie było tak ,że ciężko było wcisnąć sprzęgło.Wymieniliśmy płyn i po sprawie.Tylko ,że sam pedał powinien wracać bez problem bo tam jest sprężyna,może pękła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

naj taniej to wymień cały płyn pewnie ze starości się zawodnił i w wysprzęgliku zamarzła gumka i dlatego może nie odbijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

U mnie pedał po trzech wciśnięciach dopiero ,,bierze" czyli sprzęgło chyba jest zapowietrzone, tak? Mógłby mi ktos powiedziec jak się odpowietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

Jesli jest to temat o sprzegle to moze i ja sie zapytam ale chodzi mi o sprzegło w 7245. podczas sianokosów padło nam sprzegło. mechanik wział zetora ale ze nie było czasu sciagac zetorowskiego sprzegła wstawił sprzegło od 60-siatki. wszytsko działa ok ale jak sie pod cos podjezdza i jest potrzeba trzymania ciagnika na półsprzegle albo jak ostatnio przebijalismy sie przez snieg ciagnik miał ciezko ale szedł lecz w pewnym momencie tez zaczeło smierdziec. Wiecie czym moze to byc spowodowane nie jest problem taki zeby eliminował ciagnik z pracy lecz bardzo denerwujace. pozdrawiam


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz łożysko oporowe ciągle oparte na łopatkach z sprzęgła i tarcza nie przylega w 100%, bo łapki nie mają się juz gdzie cofnąć , bo łożysko je przyciska i przezto ślizga, popuść troche łopatki i problem zniknie, miałem to samo :D

Edytowano przez azifelek115622

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

dodam sprostowanie nie poszło sprzegło jako tarcza tylko własnie łopatka sie urwała. Teraz nie pamietam czy łożysko było wymieniane :unsure: ale dzieki za propozycje na pewno sprobuje


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez Konrad1245
      Witam mam taki problem gdyż ciagnik jest niby na luzie ale gdy puszczam sprzęgło nadal jedzie dodam ze nie mogę wbić zadnego innego biega chyba się zakleszczyły biegi jeśli tak to jak do tego się zabrać żeby je odkleszczyc pomocy 
    • Przez staszek87
      Witam. Mam problem ze skrzynia biegow Range Command. Na plaskim terenie dziala bez zarzutu jak ciagnik stoi z górki ciezko jest wbic jazde do tylu. Skrzynia wyskakuje na N. Kiedy stoi pod górkę zdarza sie choc rzadziej problem z ruszeniem do przodu również po zalaczeniu rewersu i puszczeniu sprzegla wyskakuje na N. Skrzynia sie kalibruje bez problemu. Poziom oleju centymetr od max. Olej na skrzyni wymieniany ok 800mth filtr 200mth temu. Serwis nie wykryl błędów. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez Dominikst
      Witam, posiadam zetora 9540 z 4 biegową skrzynią. Po skończeniu rozrzucania obornika biegiem 1 z przyspieszaczem nie mogę już wyrzucić biegu. Wajcha zaklinowała się na 1 biegu, nie da się zmienić na inny bieg.  Co jest przyczyną? Co mam robić?
      Dodam jeszcze, że za każdym razem, gdy chciałem zredukować z wyższego biegu na 1 to był zgrzyt, musiałem poczekać, aż traktor się zatrzyma.
    • Przez Kobra66
      Witam! Potrzebuję pomocy odnośnie sprzęgła a mianowicie ciągnik kupiony z rozsypanym sprzęgłem czyli nie na chodzie, sprzęgło udało się poskładać ale nie wiem jak mają być powkręcane śrubki regulacyjne w dźwigienkach aby nie były za długie lub za krutkie i jeszcze jedna sprawa jak prawidłowo krok po kroku wyregulować sprzęgło 1i 2 stopień. I czy da się je wyregulować przed spułowieniem czy tylko i wyłącznie po społowieniu ciągnika. Wszystkie informacje będą cenne gdyż nie mam instrukcji obsługi a najlepiej by było jakby było coś z instrukcji napraw. Jeżeli ktoś posiadał by coś takiego to będę wdzięczny, pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj