Polecane posty

Gość mirek37   
Gość mirek37

stan plynu jest w normie. ciezko chodzilo juz przy 10 stopniach na plusie ,sprzedajacy mowil ze pompke wymienil na nowa i wyglada na to ze to prawda, a z wysprzeglika kapie plyn i wogule czystosc plynu pozostawia duzo do zyczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

U mnie w 7745 też ciężko chodziło, teraz mam 7245 to chodzi znacznie lżej, tak sie zastanawiałem czy może do 77xx nie dawali twardzszych sprężyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Może przesmaruj te dwie kalamitki na osi wałka łapki wyciskowej. Inna przyczyna, to rozwarstwiony przewód elastyczny, zamykający światło przewodu przy powstaniu przepływu płynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Miałem to samo też z wysprzęglika kapał plyn, wymieniłem wysprzglik (50zł) i chodzi jak nowe :unsure:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

nie wiedzialem ze sprzeglo zetora ma sprezyny,zawsze myslalem ze tarcze dociskowa.

cos musi byc z mechanizmem przesuwu lozyska wyciskowego.odkrec skrzynke akumulatora i zajrzyj przez okienko co sie dzieje,pewnie zardzewiala tuleja jak dlugo stal u handlarza albo jest nie naoliwiona gabka smarujaca.lub zawadza gdzies o lozysko wom.

a poza tym wymien plyn i kup nowy wysprzeglik,nie baw sie w naprawe bo to szkoda czasu i pieniedzy


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

dzieki za podpowiedzi !!!,jak mruz zelzeje wezme sie za robote.sprzeglo nie jest raczej zastojale bo byl kupiony od rolnika i do konca eksploatowal.napiszcie jeszcze jezeli cos sie przypomni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

wymień albo wyczyść ten wysprzęglik dobrze

i płyn jak jest brudny koniecznie wymień bo będziesz się z tym męczyć - załatwisz sobie nowy wysprzęglik

sprawdź węże czy są całe i nie ciekną

po wymianie wysprzeglika jak się nie poprawi to wtedy rzeczywiście sprawdzać dalej i lepiej od razy niż potem remont robić

ja mam 7340 i robota przy tym sprzęgle to normalka (ja już nie wiem od nowości- 96r wysprzęglik ze dwa razy wymieniałem a pompkę ze 3)

ostatnio wysprzeglik na początku 2009 roku kupiłem za 35zł w agromie


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

wymień albo wyczyść ten wysprzęglik dobrze

i płyn jak jest brudny koniecznie wymień bo będziesz się z tym męczyć - załatwisz sobie nowy wysprzęglik

sprawdź węże czy są całe i nie ciekną

po wymianie wysprzeglika jak się nie poprawi to wtedy rzeczywiście sprawdzać dalej i lepiej od razy niż potem remont robić

ja mam 7340 i robota przy tym sprzęgle to normalka (ja już nie wiem od nowości- 96r wysprzęglik ze dwa razy wymieniałem a pompkę ze 3)

ostatnio wysprzeglik na początku 2009 roku kupiłem za 35zł w agromie

7340 to chyba mlodszy model 7745 zturbem, ile ma koni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

zgadza się

różnie podają ale niby jakoś 75KM (na pewno 57kW)

ja zawsze mówię że ma wystarczającą ilość ;)


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

zgadza się

różnie podają ale niby jakoś 75KM (na pewno 57kW)

ja zawsze mówię że ma wystarczającą ilość ;)

 

 

.12-15 km wiecej od 7745 to by sie zgadzalo .powiedz jakie plugi ciaga , czy gleboko orzesz i na jakiej ziemi ,bo niewiem jakie plugi kupic przewaznie do slabej klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

ja sam nigdy nim nie orałem, a ciągnik w zasadzie do orania w ogóle praktycznie nie był używany, tu nie pomogę ale takie tematy na forum są poszukaj

hoduje bydło i to w systemie pastwiskowym tylko i wyłącznie, także on u mnie chodzi z prasą, kosi, transporty siana no i tur- ale dopiero teraz niedawno założony także też doświadczeń z niezbyt wiele

 

kiedyś ojciec zahaczał do niego obrotówkę 3x40 (chyba) i orał pod truskawki kawałek (jakiś niecały ha klasa IV)

i jedyne co było problemem że rwało przód w górę bo obciążenie z przodu było za małe ale szedł bez zastanowienia tak w ogóle

 

ale tak jak już gdzieś pisałem tu na forum - dla mnie ciągnik idealny nie zawodzi pracuje i jest mój:)

(teraz tylko walczę z nim bo krnąbrny nie zapala przy -17, ale mam na niego sposoby ;) )


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

ja szczerze mówiąc nie próbowałem go zapalać na mrozie .ale jakby nagrzać płyn a jak nie da rady to samostart na pewno pomoże.

szkoda ze zetory nie maja świec żarowych,załatwiło to by wiele spraw i czasu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kangurek    0

witam

mam problem z wrzucaniem biegów w ZETORZE 7245, podczas jazdy wchodzą bardzo dobrze ale przy ruszania z postoju nie można wrzucić żadnego biegu i dopiero po ujęciu gazu i wprowadzeniu go na najmniejsze obroty z wielkim zgrzytem wchodzi bieg czekam na porady co z tym zrobić z góry dziękuje

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

możliwe że poszła miseczka na łopatce albo nawet łopatka... pedał sprzęgła nie ma większego luzu niż zwykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

możliwe że poszła miseczka na łopatce albo nawet łopatka... pedał sprzęgła nie ma większego luzu niż zwykle?

zgadzam się z kolegą bo w czasie jazdy to nawet można biegi z mieniać bez sprzłęgła dlatego dajesz rade zmieniać a na postoju nie wrzucisz , więc będzie trzeba rozbierać , tylko uważaj przy zakupie miseczek bo kupiłem nowe do trzydzestki i po 4 naciśnięciach sprzęgła popękały - trzeba było rozebrać i założyć spowrotem stare , nowe te felerne są o wiele lżejsze od starych orginalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz22    1

Przy wymianie łopatek i misek nie trzeba rozpoławiać traktora. Za skrzynką akumulatora jest dziura zatkana dekielkiem lub nie i przez tą właśnie dziure można dokonać zamiany. U mnie w 7211 też tak wymieniałem. W kabinie jak wchodzisz też jest dekiel do tej dziury. Ale najpierw upewnij się czy napewno ów części są popękane. Może wystarczy wyregulować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kangurek    0

ja zmieniałem łopadki,miseczki,łożysko oporowe i widełki i od tego czasu tak się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

masz jakas ksiazke napraw do niego,na jakie odleglosci ustawiles lapki,jak ustawiles lozyska wylaczajace,wom dobrze dziala.

moze wystarczy skrecic cieglo lozyska wylaczajacego-to na wysprzegliku sie ustawia. da sie lapki wymienic bez rozpolawiania??probowalem w tamtym roku[tez mi pekly] ale nie bylo szans.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

skoro wymieniałeś te rzeczy to sprawdz miseczki czy jakaś nie pękła , albo żle wyregulowane sprzęgło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal26    12

Jacus da się bo wymieniłem tak łapkę i miseczkę ale troche ch........ poszło :P najgorzej jest ze spreżyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uZzzoP    0

Po wyregulowaniu sprzęgła w 6011 sprzęgło nie wysprzęgla. Nie można wrzucić biegu ani włączyć wałka i chciał bym dodać że, nie było i nie ma wspomagania sprzęgła. Podczas włączenia WOM pod siedzeniem słychać głośny hałas. Już dwóch mechaników załamało ręce i się poddali niewiedzą co jest grane.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uZzzoP    0

Mam już go 5 lat i wszystko zrypało się 2 tygodnie temu. Ostatni mechanik który, naprawia zetory parę lat rozłożył ręce i nie wiedział co jest grane. Jestem w kropce i nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez Konrad1245
      Witam mam taki problem gdyż ciagnik jest niby na luzie ale gdy puszczam sprzęgło nadal jedzie dodam ze nie mogę wbić zadnego innego biega chyba się zakleszczyły biegi jeśli tak to jak do tego się zabrać żeby je odkleszczyc pomocy 
    • Przez staszek87
      Witam. Mam problem ze skrzynia biegow Range Command. Na plaskim terenie dziala bez zarzutu jak ciagnik stoi z górki ciezko jest wbic jazde do tylu. Skrzynia wyskakuje na N. Kiedy stoi pod górkę zdarza sie choc rzadziej problem z ruszeniem do przodu również po zalaczeniu rewersu i puszczeniu sprzegla wyskakuje na N. Skrzynia sie kalibruje bez problemu. Poziom oleju centymetr od max. Olej na skrzyni wymieniany ok 800mth filtr 200mth temu. Serwis nie wykryl błędów. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez Dominikst
      Witam, posiadam zetora 9540 z 4 biegową skrzynią. Po skończeniu rozrzucania obornika biegiem 1 z przyspieszaczem nie mogę już wyrzucić biegu. Wajcha zaklinowała się na 1 biegu, nie da się zmienić na inny bieg.  Co jest przyczyną? Co mam robić?
      Dodam jeszcze, że za każdym razem, gdy chciałem zredukować z wyższego biegu na 1 to był zgrzyt, musiałem poczekać, aż traktor się zatrzyma.
    • Przez Kobra66
      Witam! Potrzebuję pomocy odnośnie sprzęgła a mianowicie ciągnik kupiony z rozsypanym sprzęgłem czyli nie na chodzie, sprzęgło udało się poskładać ale nie wiem jak mają być powkręcane śrubki regulacyjne w dźwigienkach aby nie były za długie lub za krutkie i jeszcze jedna sprawa jak prawidłowo krok po kroku wyregulować sprzęgło 1i 2 stopień. I czy da się je wyregulować przed spułowieniem czy tylko i wyłącznie po społowieniu ciągnika. Wszystkie informacje będą cenne gdyż nie mam instrukcji obsługi a najlepiej by było jakby było coś z instrukcji napraw. Jeżeli ktoś posiadał by coś takiego to będę wdzięczny, pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj