Polecane posty

JozB    181

Panowie co się może dziać w skrzyni Zetora 7211, bo stamtąd najprawdopodobniej dochodzi charkot co parę chwil, powiedzmy co kilkanaście sekund, i tak przez chwilę, a potem jest normalnie. Biegi wchodzą normalnie. Mam nadzieję chociaż że to nie silnik. Od czego byście zaczęli poszukiwania. Może to być jakiś luz na wałkach czy bardziej objawy wskazują na łożysko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Poziom oleju jest ok, od tego zacząłem. Zauważyłem że na wieńcu zębatym koła zamachowego są delikatne ryski, i właśnie zęby muszą o coś zahaczać i stąd te dzwonienie, jakby jakaś blaszka ocierała. Wie ktoś co to może być?

Edytowano przez JozB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

Witam. Mam problem z Proximą 90 ma tura załozonego i ostatnio podczas jazdy słychac chur chur chur odglos a próbowałem na górce zjechać i na luzie to cicho nic nie słychać podczas jazdy, nawet gdy stoi nie jadę słychać delikatne chur chur taki odgłos idzie a jak wcisne sprzęgło zanika, powiedzcie mogło pujśc łożysko oporowe czy coś innego ma ktoś na to pomysł co się stało PILNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Na pewno słychać chur chur a nie mur mur albo dur dur? WAŻNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Czy w zetorze 7711 kiedy występuje mechaniczne sprzęgło wom w dzwigni istnieje tez mozliwosc rozłaczenia wom poprzez pedał sprzęgła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie, jedynie kiedy masz pneumatyczne mozesz rozłaczyć z pedału sprzęgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy w zetorze 7711 kiedy występuje mechaniczne sprzęgło wom w dzwigni istnieje tez mozliwosc rozłaczenia wom poprzez pedał sprzęgła?

 

Jeżeli masz opcję pneumatycznego sprzęgła to wtedy tak , a nawet można przerobić pod zwykły wyłącznik .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

w  większości 7711 montowano siłowniczek do sterowania powietrzem WOM  ,ale wystarczy zajrzeć pod podłogę i będzie wiadomo czym dysponujemy


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie jest problem ze względu na wyeksploatowane sprzęgło w zetorze 7211 postanowiłem wymienić tarcze 1 i 2 stopnia, łożysko 1 i 2 stopnia, sprężynę tzw. słoneczko i łapki te krótkie od pierwszego stopnia. Łapki ustawiłem w stosunku do łożysk 0,15mm tak jak pokazuje instrukcja, po montażu. Sprzęgło ręczne działa Wom włącza się i wyłącza się idealnie niestety nie mogę wrzucić na włączonym ciągniku biega czyli jest problem z 1 stopniem i pytanie co jest nie tak złe ustawienie łapek? układ odpowietrzony, tarczę 1 stopnia dłuższym końcem założyłem w stronę koła zamachowego.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

sprobuj jeszcze z ustawieniem wysprzeglika pokombinowac, ustaw tak zeby skok byl jak najwiekszy -moze trzeba do srodka nakretke wlozyc,

 

lapki do lozyska to na wom-ie sie da ustawic, jezdne lozysko nie jest w widelkach tylko popychane wiec do lozyska sie nie ustawia tylko do obudowy-w instrukcji napraw jest wszystko dokladnie opisane ale ostateczna regulacje robi sie juz na poskladanym.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

hej już śmiga miałem na pedale sprzęgła wyrobiony bolec na którym mocowana jest szpilka która popycha pompkę, pedał miał luz 1/3 po wymianie sprzęgło działa idealnie.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie działa sprzęgło wom, 3 razy rozpolawiany składany według instrukcji wymieniona tarcza choć stara była tej samej grubości nowe lapki bolce też a to jak nie działało tak nie działa, tracilo się powoli podciagalem linkę i na chwilę było dobre, nie pisac że wymienić linkę bo mam też pneumatyczne i tak samo nie działa a tam nie ma się co wyrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a luzy sprawdź jeden zaciąga ręczny WOM a drugi patrzy w okienko czy i ile łapki się zginają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet jak podciagne te łożysko blisko lapek prawie że na styk to lapki się uginaja ten docisk się minimalnie odsuwa a i tak nie wysprzegla, porownywane z 6340 to tam te lapki przesunie ledwo 3 mm i wom staje, dziś próbowałem wysprzeglic poprzez władanie nakrętek między docisk a pokrywe sprzęgła (tak robiliśmy przy ustawianiu tarczy i była luźna) dałem milimetr grubsze nakrętki żeby bardziej ją zluzowalo ale to nic nie daje, wysprzegla tak samo źle jak poprzez dzwignie i siłownik pneumatyczny, tak jakby tarcza była przyklejona ale to niemożliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

ciezka sprawa-chyba jednak cos z ustawieniem lozyska wyciskowego, dokrec tak lozysko zeby zaczelo szumiec-to na wolnych obrotach jak lezysz pod ciagnikiem wyraznie slychac i minimalnie cofnij a potem zobacz czy cos to dalo.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niby nic skomplikowanego a czasem człowiek nie wie co zrobić. Dzwignia co Wchodzi do srodka blokowala się o srube 

post-17359-0-90115600-1501413597_thumb.jpg

Edytowano przez MarcinNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Witam.
Co prawda napisałem temat w odpowiednim dziale dla mego modelu zetora, ale myślę że sprzęgło nie różni się zbytnio, a tutaj jest raczej więcej doświadczonych użytkowników, także prosiłbym o przeczytanie:

Posiadam Zetora Proximę 65 z ładowaczem. Ciągnik ma przepracowane zaledwie 1100 mth i sprzęgło zaczyna ciągnąć. trudno jest włączyć bieg, a przy jego włączeniu czuć lekkie szarpnięcie. Na jedynce polowej na prostej powierzchni jedzie nadal mimo wciśniętego sprzęgła.
Pompka i wyprzęgnik działają poprawnie, łożysko oporowe jest tuż przed łopatkami i naciskanie pedału sprzęgła od początku zaczyna pchać łopatki.
Ciągnik nie szarpie przy ruszaniu, sprzęgło nie śmierdzi ani nie ślizga się.
Także wydaje się być wszystko w porządku ze sprzęgłem i nie rozumiem co jest tego przyczyną. Szkoda mi rozpoławiać ciągnik. A i tak czy wymiana tarczy czy docisku coś zmieni? Może podkręcić łopatki, ale chyba łożysko i tak ustawia się automatycznie poprzez wysprzęgnik? Macie jakieś pomysły, porady?
Witam.
Co prawda napisałem temat w odpowiednim dziale dla mego modelu zetora, ale myślę że sprzęgło nie różni się zbytnio, a tutaj jest raczej więcej doświadczonych użytkowników, także prosiłbym o przeczytanie:

Posiadam Zetora Proximę 65 z ładowaczem. Ciągnik ma przepracowane zaledwie 1100 mth i sprzęgło zaczyna ciągnąć. trudno jest włączyć bieg, a przy jego włączeniu czuć lekkie szarpnięcie. Na jedynce polowej na prostej powierzchni jedzie nadal mimo wciśniętego sprzęgła.
Pompka i wyprzęgnik działają poprawnie, łożysko oporowe jest tuż przed łopatkami i naciskanie pedału sprzęgła od początku zaczyna pchać łopatki.
Ciągnik nie szarpie przy ruszaniu, sprzęgło nie śmierdzi ani nie ślizga się.
Także wydaje się być wszystko w porządku ze sprzęgłem i nie rozumiem co jest tego przyczyną. Szkoda mi rozpoławiać ciągnik. A i tak czy wymiana tarczy czy docisku coś zmieni? Może podkręcić łopatki, ale chyba łożysko i tak ustawia się automatycznie poprzez wysprzęgnik? Macie jakieś pomysły, porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Jest. Sprzęgło bierze wysoko więc zdawało by się powinno dobrze wysprzęglać. Gdzieś tu na forum przeczytałem o takim przypadku, że tarcza była zapieczona na frezie i może dlatego opiera się jedną stroną o ściankę i ciągnie? Co myślicie o takiej teorii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

miałem tak na tarczy od WOM-u bardzo ciężko chodziła na frezie ,ale to z racji dość sporadycznego używania . Czy może tak być na jezdnym ?  Nie rozbierzesz to się nie dowiesz ,niestety


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcino84    4

jest taki temat w zetorze 7211 sprzegło od nowosci, na terenowych rusza normalnie a na szosowych ma problem z ruszeniem jakby sie zastanawiał po czym normalnie rusza jak sie rozgrzeje to wydaje sie gorzej ruszać. Pedał sprzegła bierze bardzo wysok. Lekko wcisnac i juz wysprzeglone. Co to moze być?

Edytowano przez marcino84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Mi to wygląda na łopatki oparte o łożysko oporowe i slizga się sprzęgło. Wystarczy pewnie wyregulowac. 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez Konrad1245
      Witam mam taki problem gdyż ciagnik jest niby na luzie ale gdy puszczam sprzęgło nadal jedzie dodam ze nie mogę wbić zadnego innego biega chyba się zakleszczyły biegi jeśli tak to jak do tego się zabrać żeby je odkleszczyc pomocy 
    • Przez staszek87
      Witam. Mam problem ze skrzynia biegow Range Command. Na plaskim terenie dziala bez zarzutu jak ciagnik stoi z górki ciezko jest wbic jazde do tylu. Skrzynia wyskakuje na N. Kiedy stoi pod górkę zdarza sie choc rzadziej problem z ruszeniem do przodu również po zalaczeniu rewersu i puszczeniu sprzegla wyskakuje na N. Skrzynia sie kalibruje bez problemu. Poziom oleju centymetr od max. Olej na skrzyni wymieniany ok 800mth filtr 200mth temu. Serwis nie wykryl błędów. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez Dominikst
      Witam, posiadam zetora 9540 z 4 biegową skrzynią. Po skończeniu rozrzucania obornika biegiem 1 z przyspieszaczem nie mogę już wyrzucić biegu. Wajcha zaklinowała się na 1 biegu, nie da się zmienić na inny bieg.  Co jest przyczyną? Co mam robić?
      Dodam jeszcze, że za każdym razem, gdy chciałem zredukować z wyższego biegu na 1 to był zgrzyt, musiałem poczekać, aż traktor się zatrzyma.
    • Przez Kobra66
      Witam! Potrzebuję pomocy odnośnie sprzęgła a mianowicie ciągnik kupiony z rozsypanym sprzęgłem czyli nie na chodzie, sprzęgło udało się poskładać ale nie wiem jak mają być powkręcane śrubki regulacyjne w dźwigienkach aby nie były za długie lub za krutkie i jeszcze jedna sprawa jak prawidłowo krok po kroku wyregulować sprzęgło 1i 2 stopień. I czy da się je wyregulować przed spułowieniem czy tylko i wyłącznie po społowieniu ciągnika. Wszystkie informacje będą cenne gdyż nie mam instrukcji obsługi a najlepiej by było jakby było coś z instrukcji napraw. Jeżeli ktoś posiadał by coś takiego to będę wdzięczny, pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj