Polecane posty

center    11

Udało się! działa pedał twardy! pompkę wywaliłem na nową oryginał i wężyk. A węzyk był lekko przetarty do zbrojenia w miejscu gdzie przechodzi przez obudowę kabiny. Może to mi szwankowało. Dziękuję wszystkim za pomoc:D pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

@Cezary4514

Sprawdziłem w instrukcji obsługi Zetora i wg. tej fotki poskładane jest dobrze (przynajmniej wg. kolejności) nazywa się to uszczelka zaworu :)


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

Dzeki kolego. Mam takie pytanko, czy łożysko oporowe powinno sie całe chować do obudowy po puszczeniu sprzegła?

Edytowano przez Cezary4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupiłem zetora 6245 i w nim cięzko hodzi pedał sprzegła [jak w ursusie c360] w poruwnaniu do zetora 5211 nasmaowałem wszystkie elementy srzegła wczym tkwi problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter161    3

przybyslawice5211 Kolego w moim zetorku tez chodziło ciężko wymieniłem wysprzęglik i pompkę bo w nich był płyn hamulcowy ale taki gęsty jak olej. Bo ten płyn był od nowości . Może u ciebie też to pomoże.

Edytowano przez piter161

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter161    3

Ale ja jeszcze wymieniłem pompkę od sprzęgła i wysprzęglik. Koszt około 120 zł jak się nie mylę :D. I poprawa od razu leciutko sprzęgło chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianjsql    0

Jak mam się dostać do pompki sprzęgła zetora 7211? Nie mogę odkręcić pedału sprzęgła bo nakrętki się kręcą od środka, czy muszę zdjąć całą czerwoną obudowę?

0951f559f3fc5119.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

zdejmujesz ta osłone co jest na niej naklejka schemat biegów i masz dostep aha i ja jeszcze miałem deske z zegarami odkrecona. Tylko dziwi mnie jedna rzecz, po drugiej stronie nie ma nakretek, pedał trzymaja same śruby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Jak mam się dostać do pompki sprzęgła zetora 7211? Nie mogę odkręcić pedału sprzęgła bo nakrętki się kręcą od środka, czy muszę zdjąć całą czerwoną obudowę?

0951f559f3fc5119.jpg

 

 

Witam

Nic Ci nie da odkręcenie tego panelu.

Najlepiej ,najwygodniej i najszybciej jest odkręcić blachę na zewnątrz ciągnika z przodu kabiny(4 śruby M8) i wyciągnąć ją i jest elegancki dostęp. Odkręcasz węże i dwie śruby M8 które trzymają pompkę i wyciągasz ją.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Wygłuszenie jest na tyle elastyczne ,że się splaszczy przy wyciaganiu i nie trzeba ściągać maski,tylko otworzyć górę na zawiasach.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

w zetorze 7711 wszystkie biegi na postoju wchodzą jak trzeba i podczas jazdy na wższe biegi też dobrze się włącza ale jak już zredukować naprzykład z 3 na 2 to masakra.Czy wszystkie zetory tak mają czy coś można jeszcze wyregulować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Wszystkie tak mają bo redukuje się na podwójnym sprzęgle z przegazówką pomiędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tycha    2

Gdzie można kupić orginalny komplet sprzegła do Zetora 7745 w internecie? Prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam,

pojawił mi się problem ze sprzęgłem w zetorze 5211 tzn. kiedy zaciągam 2 stopień sprzęgła to pedał sprzęgła w nodze staj się miękki , wie ktos jaka jest tego przyczyna. Czy powinienem wymienić wysprzęglik?.

Pdopowie ktoś coś?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek78    0

koledzy mam problem ze sprzeglem 5 minutowym w 7211 a mianowicie przy wlaczonej sprezarce ciezko zaciagnac dzwignie od sprzegla nie zapala sie lampka na pulpicie oraz nie mozna wlaczyc przekaznika wajcha miedzy nogami bo bardzo czeszczy.Przekaznik wlaczam przy wylaczonym silniku PILNE pomoze ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Po założeniu w zetorze 7211 nowej tarczy sprzęgłowej i po wyregulowaniu kiedy opuszczę dźwignię sprzęgła łozysko oporowe cały czas się kręci, a jeżeli ustawię luz między łożyskiem oporowym a łapkami to sprzęgło nie rozłącza wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

W czym moze byc problem u mnie zetorze praktycznie nie mzona jezdzic na polsprzegle jest to bardzo denerwujace przy cofaniu pod przyczepe gdyz wsteczny jest dosc szybki przy ruszaniu to samo albo nie rusza albo rusza od razu nie ma takiego płynnego ruszania. Przy duzym ładunku podczas jazdy nie da sie łagonie zmieniac biego bo szarpie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590

WItam !

 

W moim 7745 też jest coś nie tak ze sprzęgłem, trzeba zaznaczyć że Zetor podobno stał parę lat bez używania.

 

Ogólnie sprzęgło wciska się i odchodzi ciężko, była taka sytuacja że przy wciśnięciu sprzęgła do końca na biegu ciągnik dalej jechał, zrobiło się niebezpiecznie, bo można było wjechać w budynek :unsure:

Od tego wszystkiego jak jadę czwórką dajmy na to i chcę z rozpędem wrzucić piątkę robi się opóźnienie przez te wolno działające sprzęgło

 

Od czego zacząć poszukiwania usterki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jak stał nieużywany to zardzewiał pewnie siłownik-wysprzęglnik może tez niedomagać pompka , narazie wymień płyn i odpowietrz układ z hamulcami pewnie to samo potem próba w terenie z dala od budynków :P jak nie pomoże to musisz wymienic na nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek256    0

Witam

Na poczatku sie przywitam bo jestem nowy na forum, Wiec siemano wszystkim!

 

Szybko opisze mój problem, traktor to zetor 5211 z 86r, po rozpółowieniu, rozłeżeniu i złożeniu sprzęgła, okazuje się ze traktor ma cały czas spięte sprzegło, podczas wciskania pedału widać że wysprzeglik pracuje i wypycha dzwignie, lecz dalej jedzie na wcisniętym. Pytanie czy ktos mógłby na swoim modelu zmieżyc na jaką dłaugość od położenia neutralnego po max wcisnięty pedał sprzęgła wysówa się wysprzeglik ? To by mi pomogło szybko zdjagnozowac czy po prostu jest cos nie halo z pompa lub wysprzęglikiem, i np czy za mało się nie wysuwa i dlatego nie rozpina docisku od tarczy.

 

Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź i pomoc

 

Pozdro dla wszystkich czytających :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Witam

Nie wiem jaki jest skok wysprzęglika, ale na początek sprawdź czy łapki są wyregulowane wg. instrukcji.

Możesz też odpowietrzyć wysprzęglik . Jest jescze jedna opcja podłóż nakretkę M6 pod cięgło a gniazdo wysprzęglika aby lepiej dociskał.

Jest jeszcze opcja ,że odwrotnie założyliście tarczę sprzęgłową.

http://www.fmix.pl/album/100849/sprzeglo-zetor-5211-7745/1


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek256    0

Łapki ustawiłem wstępnie na 25 i 37 mm, temat z tarczą sprzęgłową przerabiałem i już rozjeżdżałem ciągnik bo na początku w ogóle nie było sprzegła, teraz jak jest odwrócona o 180 stopni to nie rozpina, podejrzewam że coś bedzie nie tak z pompą albo wysprzeglikiem, idę zaraz zmienić przewód do pompy i zobacze co się bedzie działo.

 

A poza tym jak powinna byc prawidłowo zamontowana tarcza sprzegłowa ? bo juz mi się trochę pomieszało, tarcza ma na srodku wielowyopust, i z jednej strony stożek z wielowypustem jest dłuższy a z drugiej krótszy, ja zamontowałem krótszym w stronę silnika, czy to jest prawidłowo ?

 

wszystkie sugestie mile widziane

 

Dzieki za zainteresowanie

 

Pozdrawiam :)

Edytowano przez Kamilek256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez Konrad1245
      Witam mam taki problem gdyż ciagnik jest niby na luzie ale gdy puszczam sprzęgło nadal jedzie dodam ze nie mogę wbić zadnego innego biega chyba się zakleszczyły biegi jeśli tak to jak do tego się zabrać żeby je odkleszczyc pomocy 
    • Przez staszek87
      Witam. Mam problem ze skrzynia biegow Range Command. Na plaskim terenie dziala bez zarzutu jak ciagnik stoi z górki ciezko jest wbic jazde do tylu. Skrzynia wyskakuje na N. Kiedy stoi pod górkę zdarza sie choc rzadziej problem z ruszeniem do przodu również po zalaczeniu rewersu i puszczeniu sprzegla wyskakuje na N. Skrzynia sie kalibruje bez problemu. Poziom oleju centymetr od max. Olej na skrzyni wymieniany ok 800mth filtr 200mth temu. Serwis nie wykryl błędów. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez Dominikst
      Witam, posiadam zetora 9540 z 4 biegową skrzynią. Po skończeniu rozrzucania obornika biegiem 1 z przyspieszaczem nie mogę już wyrzucić biegu. Wajcha zaklinowała się na 1 biegu, nie da się zmienić na inny bieg.  Co jest przyczyną? Co mam robić?
      Dodam jeszcze, że za każdym razem, gdy chciałem zredukować z wyższego biegu na 1 to był zgrzyt, musiałem poczekać, aż traktor się zatrzyma.
    • Przez Kobra66
      Witam! Potrzebuję pomocy odnośnie sprzęgła a mianowicie ciągnik kupiony z rozsypanym sprzęgłem czyli nie na chodzie, sprzęgło udało się poskładać ale nie wiem jak mają być powkręcane śrubki regulacyjne w dźwigienkach aby nie były za długie lub za krutkie i jeszcze jedna sprawa jak prawidłowo krok po kroku wyregulować sprzęgło 1i 2 stopień. I czy da się je wyregulować przed spułowieniem czy tylko i wyłącznie po społowieniu ciągnika. Wszystkie informacje będą cenne gdyż nie mam instrukcji obsługi a najlepiej by było jakby było coś z instrukcji napraw. Jeżeli ktoś posiadał by coś takiego to będę wdzięczny, pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj