Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lamboEVO100    513

Ze 2 miesiące temu regulowałem sprzęgło drugiego stopnia  w 7711 bo słabo brało, łapki były sporo odsunięte i trochę już zdarte . Ustawiłem możliwie jak najbliżej łożyska, bo dopiero wtedy mogłem włączyć wałek pod obciążaniem . Chodziło dobrze do zeszłego tygodnia, kiedy to od razu sprzęgło nic nie brało, dźwignia chodziła lekko. Dzisiaj zajrzałem, łapki były odsunięte od łożyska z 7-8 mm ( zużyły się ?), to je podkręciłem znowu prawie na łożysko, złożyłem włączyłem wałek i było Ok ale jak już chciałem wyłączyć to już sprzęgło nie działało ale już nie maiłem czasu zajrzeć do środka. 

Miał ktoś taki przypadek ? Ciągnik codziennie potrzebny... 

 

 

EDIT

Już mam, najpierw napisałem, później zacząłem szukać. To trzeba znowu rozpoławiać... 

Edytowano przez lamboEVO100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolejny problem oram oram i nagle stop sprzeglo zaczelo sie slizgac.. czeka rozpolawianie

Edit. Opisze ktos o co chodzi z hamulcem sprzegla i opis regulacji z instrukcji bym prosil bo w mojej jest rozmazane

Edytowano przez MarcinNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopytko686    0

witam

mam problem w zetorze 7245, mianowicie szarpie podczas ruszania, poza tym wszystkie biegi wchodza lekko, nic nie zgrzyta, łapki regulowałem i za wiele nie pomogło... jakieś sugestie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1996    2

witam

mam problem w zetorze 7745 po zaciągnięciu sprzęgła wom i wciśnięciu sprzęgła jazdy zaczyna coś zgrzytać (śrutować) co to morze być proszę o szybką odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Np. łożysko oporowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a długo go masz :huh:  , może źle łapki są ustawione (te od WOM) i czepiają o obudowę łożyska oporowego sprzęgła jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1996    2

Mam go 3 miesiące  jutro go rozjeżdżam  i zobaczę co w trawie piszczy. ale dzięki za podpowiedzi.

Edytowano przez ursus1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jak nie masz instrukcji to mogę ci przesłać skan gdzie są podane wymiary jak ustawić łapki (na rozpołowionym )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to nieźle,  jutro ci wyśle skan instrukcji jak na złożonym ustawic łapki , ja wymieniałem łożyska na wałkach od strony skrzyni bo miały luz tylko nie pamiętam dobrze ale do tego chyba zdejmowałem pokrywę skrzyni :huh: , a tarcze mam sprzęgłową z chełmna ale do zetora z ... 7 lat jak nie lepiej i trzyma się dobrze :rolleyes: (kiedyś  były jakies od 360 to 2 lata max -_- <_< )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1996    2

Ja już  kompletne sprzęgło miałem założone z luka ale tylko zapomnieli wymienić to łożysko w kole zamachowym no i oczywiście jak było zatarte łożysko to wałek sprzęgłowy do wymiany a taki wałeczek tylko 400 zł oryginalny bo podróbka 150 zł  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Witam! Mam mały problem ze sprzęgłem w zetorze 5340. A konkretnie dość ciężko wciska się pedał sprzęgła. Przesmarował już ale nic to nie dało. Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie da sie tak będzie i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak się nie da ? Ma chodzić lekko , niech ktoś kto się zna obejrzy i zlokalizuje w czym problem . Może któraś pompka , może trzeba rozpołowić , a może wystarczy tylko wyregulować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Mam problem z moim 7245. Założone kompletne nowe sprzęgło, łopatki wyregulowane. Tylko podczas ruszania strasznie szarpie ciągnikiem. Im wyższy bieg tym bardziej szarpie w momencie styku tarczy z kołem zamachowym. Ktoś pomoże lub wie w czym rzecz? Płyn zmieniony na nowy. Zaobserwowałem jeszcze coś dziwnego. Gdy zaciągnę dźwignie od sprzęgła WOM, załącze wałek i chcę wcisnąć pedał sprzęgła nogą jest on miękki. Wtedy trzeba wcisnąć drugi raz pedał sprzęgła i robi się znowu twardy.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do miękkiego pedału to tzw. wysprzęglik do wymiany , ale niech ktoś jeszcze potwierdzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Ale pedał robi się miękki tylko wtedy jak zaciągam dźwignie od włączania sprzęgła WOMu...


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozumiem , miałem tak w 5211 , po wymianie wysprzęglika problem ustąpił . Tylko właśnie przedwczoraj podczas wywózki obornika znów trochę był miękki , ale myślę że jak go trochę podkręcę to wróci do normy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

Ale pedał robi się miękki tylko wtedy jak zaciągam dźwignie od włączania sprzęgła WOMu..

jezeli tak sie dzieje to sa przytarte dzwignie na wałku pod kabina tam gdzie dochodzi linka od sprzegła wom trzeba czyns zalewac az pusci rozruszac to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wydaje Mi się żeby efektem takich objawów były "przytarte dźwignie" .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez Konrad1245
      Witam mam taki problem gdyż ciagnik jest niby na luzie ale gdy puszczam sprzęgło nadal jedzie dodam ze nie mogę wbić zadnego innego biega chyba się zakleszczyły biegi jeśli tak to jak do tego się zabrać żeby je odkleszczyc pomocy 
    • Przez staszek87
      Witam. Mam problem ze skrzynia biegow Range Command. Na plaskim terenie dziala bez zarzutu jak ciagnik stoi z górki ciezko jest wbic jazde do tylu. Skrzynia wyskakuje na N. Kiedy stoi pod górkę zdarza sie choc rzadziej problem z ruszeniem do przodu również po zalaczeniu rewersu i puszczeniu sprzegla wyskakuje na N. Skrzynia sie kalibruje bez problemu. Poziom oleju centymetr od max. Olej na skrzyni wymieniany ok 800mth filtr 200mth temu. Serwis nie wykryl błędów. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez Dominikst
      Witam, posiadam zetora 9540 z 4 biegową skrzynią. Po skończeniu rozrzucania obornika biegiem 1 z przyspieszaczem nie mogę już wyrzucić biegu. Wajcha zaklinowała się na 1 biegu, nie da się zmienić na inny bieg.  Co jest przyczyną? Co mam robić?
      Dodam jeszcze, że za każdym razem, gdy chciałem zredukować z wyższego biegu na 1 to był zgrzyt, musiałem poczekać, aż traktor się zatrzyma.
    • Przez Kobra66
      Witam! Potrzebuję pomocy odnośnie sprzęgła a mianowicie ciągnik kupiony z rozsypanym sprzęgłem czyli nie na chodzie, sprzęgło udało się poskładać ale nie wiem jak mają być powkręcane śrubki regulacyjne w dźwigienkach aby nie były za długie lub za krutkie i jeszcze jedna sprawa jak prawidłowo krok po kroku wyregulować sprzęgło 1i 2 stopień. I czy da się je wyregulować przed spułowieniem czy tylko i wyłącznie po społowieniu ciągnika. Wszystkie informacje będą cenne gdyż nie mam instrukcji obsługi a najlepiej by było jakby było coś z instrukcji napraw. Jeżeli ktoś posiadał by coś takiego to będę wdzięczny, pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj