Polecane posty

ZETTI77    1

Myślałem podobnie ale jak się pytałem kilku ludzi to się ze mną kłócili że mi się łożysko zatrze a w instrukcji pisze wyrażnie że łożysko jest całyczas przy łapkach.Dzieki za konkretną odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Witam,

Mądry polak po szkodzie, po rozpołowieniu nie sprawdziłem sobie jak wyglądało ustawienie łożysk wyłączających sprzęgła. Wymieniłem oba, sprzęgła uszczelniacze z resztą też, poskładałem (chyba) dobrze i zastanawia mnie kwestia taka: Czy włożone do oporu łożyska wyłączające powinny razem tworzyć mniej więcej jedną płaszczyznę(jedno wchodzi w drugie) ? Oczywiście łożysko od wom ma założone sprężyny, a łożysko od jazdy tak sobie poprostu siedzi? Nic go nie odciąga od dźwigienek do tyłu ciągnika? Utworzyły mi one jedną płaszczyznę a przecież dźwignie wom/jazdy są różnej wysokości, jak to wyreguluje potem? Czy czegoś nie założyłem? Sprawdzałem też na starych łożyskach i jest to samo...

 

Pozdrawiam i dziękuje za jakikolwiek odzew gdyż troche porwałem się z motyką na księżyc :ph34r:

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

kolego za pomocą łapek.trzy dłuższe są od biegów a trzy krótkie od wom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Po przymiarce (zjechaniu) brakuje regulacji na dźwigniach, tylko że nie podłączałem dźwigni z wysprzęglikiem. Łożyska są maksymalnie cofnięte w tył do skrzyni, czy tak to ma wyglądać czy połączyć dźwignie i wysunąć pedałem sprzęgła łożysko żeby doszło do dźwigienek.

Czy jak ustawie dźwignie na wartości podane w instrukcji (25 i 37mm) to potem nie trzeba ruszać nakrętek dźwigienek? Tylko doregulować śrubą rzymską łożysko WOM?

 

 

kolego za pomocą łapek.trzy dłuższe są od biegów a trzy krótkie od wom.

A nie odwrotnie ? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

jak ustawiles wg wymiarow lapki to juz nic nie kombinuj,ustaw lozysko womu na styk[zeby nie tarlo] a jezdne to ustaw na wysprzegliku -na tym dlugim precie- jak najbardziej w lini prostej z popychaczem i po robocie . pewnie bedzie zgrzytalo -ten typ juz tak ma.

temat w tym roku byl juz opisany nieraz wiec poszukaj jak chcesz wiecej informacji.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Czyli ustawiam łapki na rozłączonym ciągniku wg instrukcji i po złożeniu łapek już nie ruszam tylko ustawiam cięgna wom na styk i wystrzelił w linii prostej plus ciegno hamulca skrzyni.

Proszę o potwierdzenie moich przypuszczen ;-)

I pod jakim hasłem szukać informacji na ten temat?

Dzięki :-)

Edytowano przez Hinco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jak masz instrukcję to się nią kieruj -_- ustawiłeś łapki wg instrukcji to dobrze doreguluj tylko wysprzeglnik jak powciskasz już pedał pare razy (utawienie wysprzęglnika masz w instrukci tego pręta co go trzyma on jest od hamulca w skrzyni jak dobrze usawisz to nic nie będzie zgrzytać ;) ) a potem wyreguluj dźwignię od II stopnia tak jak jacus mówi na styk ale bezdotykania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Dzięki Panowie za pomoc :)

Zobaczymy co z tego wyjdzie za jakiś czas jak resztę ogarne, mam nadzieje że wszystko jest ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja kiedyś sąsiadowi robiłem załe sprzęgło bo mu łapki rwało .wym mu wszystko co można i problem znikł a już 10 lat minęło i nie pamiętam jak dokładnie regulowałem to sprzęgło wiem że sćiągałem skrzynke akumulatora łapki ustawiałem przez okienko bo on ma hydrauliczne sprzęgło i jak masz za duży odstęp łapek to nie wysprzęglisz do końca .i nic mu nie zgrzytało przy zmianie biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Ale wysprzęglik będzie utrzymywał łożysko od jazdy na styk z łapkami, nic tego łozyska nie odciąga, przynajmniej ja tak złożyłem :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

mam problem ze sprzęgłem w zetorze 5211. wymienione zostały pompka, wysprzęglik oraz przewód je łączący. było również regulowane na łopatkach jak również odpowietrzone. problem polega na tym że gdy chce włączyć bieg to strasznie zgrzyta dopiero po jakims czasie wchodzi bez problemu i gdy podczas jazdy wciśnie się sprzęgło to ciągnik zatrzyma sie dopiero po kilku sekundach (ok 5-10 sekund różnie).Płyn był również wymieniany. Już nie wiem co robić.

pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

Sądząc po podanych przez ciebie obiawach Tarcze sprzęgła poszły się pier... ( są do wymiany)... Podobne obiawy miałem z tym że w c 330 i były to tarcze, które okazało się były odwrotnie założone;)

Edytowano przez Mrmagyster

welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Czy napewno dobrze wyregulowłeś na łopatkach miałem podobnie i okazało się że były nierówno, sprawdz też luz na pompce czy tłoczek cofa się do końca i trzpień powinien mieć luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadam1302    4

witam

tutaj rozpoczyna sie mija historia

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/37979-wszystko-o-sprzegle-w-zetorze/page__st__220?do=findComment&comment=806235

i ten problem został rozwiązany bo z tatą rozpołowiliśmy zetora i okazało sie że popychacz sprzęgła jezdnego jakimś cudem spadł i nie popychał tej tulejki co jest na niej łożysko tylko samo łożysko w skutek czego łożysko mało sie nie rozleciało. zostały wymienione łapki od sprzęgła jezdnego nowa tylejka i łożysko jezdne oraz łożysko od womu i nowe łapki . dzisiaj wyjechałem na uprawe i sprzegło działa ale słabo żeby dobrze wysprzęglało trzeba wciskac do podłogi pedał i i tak w większości przypadku to nie pomaga ponieważ biegi charczą . do tego doszlismy że sprzęgło jest za głąboki łapki zostały ustawione tak jak w instrukcji napraw . Nie mam zielonego pojęcia już co zrobic prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Ok. Nic się nie stało tylko jak na przyszłość będziesz zakładał temat to w tytule napisz w czym problem bo nawet jeśli napiszesz tak jak było "problem w Zetorze 7011" to mniej osób udzieli ci pomocy niż jeśli w temacie będzie zawarta informacja czego on dotyczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

Witam,u mnie jest tak przetoczone koło zamachowe i docisk,założona nowa tarcza I-go stopnia i żeby łapki prawidłowo ustawić nakrętki regulacyjne trzeba było wkręcić do końca czy tak powinno być i jak później(po nieznacznym zużyciu tarczy) to doregulować?Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Jeżeli łapki nie opierają o obudowę sprzęgła to jeszcze może tak być. Dlatego zawsze jak przetaczamy koło zamachowe wymieniamy docisk na nowy,wtedy zyskujemy regulację.Warto też wymienić łapki jak są zjechane.

 

Miałem taki przypadek ale przy c 360 że po wymianie tarcz docisku łapek ,nie dało się wyregulować sprzęgła wg książkowych wymiarów nakrętki były dociągnięte do oporu co powodowało dociskanie sprzęgła i poślizg tarczy. Dopiero wymiana kapeluszy na zetorowskie pod łapkami dało się wyregulować sprzęgło.Jeżeli nie ma innej możliwości musimy wyregulować po swojemu aby na rozłączonym sprzęgle łapki miały troche luzu i nie ściskały sprzęgła.

Dodaję rysunek poglądowy t989992_p2240623.jpg

Edytowano przez Radekk

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman71    0

Witam,

Mam problem ze sprzęgłem w zetorze 5340 wszystkie biegi wchodzą bez problemu dopóki sie nie rozgrzeje, po rozgrzaniu nie można wkleszczyć biegu (po prost zgrzytają). Wysprzęglik i pąpe wymieniłem i nadal dzieje się to samo. Małe łożysko w wale korbowym jest dobre, łapki I i II stopnia są wyregulowane dobrze i nie wiem czy jest taka możliwość żeby tarcz dotykała obudową tam gdzie są frezy do śrub którymi jest przykręcone koło zamachowe i po rozgrzaniu tak jakby na polowych biegach ciągła czy też puchnie tarcz. Co by to mogło być?

Proszę o radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karollle1    0

Witam wszystkich na forum. nie jestem pewien czy w dobrym miejscu zadaje pytanie, jeśli nie to proszę o przeniesienie.mianowicie mam zetora 5211 i wczoraj przestało działać sprzęgło wom! linka podćiągnięta na max i ostatnim razem działało bez zarzutu.sprawdzałem pancerz linki jest ok.mam pytanie czy sprzęgło wom ma osobną tarcze? i jeśli tak to czy da się bez rozpoławiania ciągnika sprawdzić jej zużycie? a jeśli tarcza jest jedna to dodam że sprzęgło było robione 2lata temu. ciągnik z 1985r od nowośći w jednych rękach 3850mth od nowości ze sprzęgłem wom nie było problemu. bardzo prosze o pomoc, bo w okolicy o dobrego mechanika trudno. z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex3234    0

Witam,

Panowie potrzebuję pilnej pomocy!!!

Więc tak, zapowietrzyło mi sie sprzęgło w zetorze 7211 niestety pech chciał że podczas odpowietrzania śrubka, za pomocą której odpowietrzamy urwała mi się tak, że teraz nie ma innej możliwośći jej wykręcenia jak tylko ją rozwiercić, i tu nasuwa się moję pytanie.

Czy są jeszcze jakiekolwiek inne możliwości odpowietrzenia sprzęgła w zetorku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Wydaje mi się, że inaczej nie odpowietrzysz. A nie masz jakiś "wykrętaków" aby je wkręcić i wykręcić resztę odpowietrznika? Wtedy mógłbyś odpowietrzyć i dobrać jakiś odpowietrznik, a jak nie to chociaż jakąś śrubę wkręcić "na sztywno"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez Konrad1245
      Witam mam taki problem gdyż ciagnik jest niby na luzie ale gdy puszczam sprzęgło nadal jedzie dodam ze nie mogę wbić zadnego innego biega chyba się zakleszczyły biegi jeśli tak to jak do tego się zabrać żeby je odkleszczyc pomocy 
    • Przez staszek87
      Witam. Mam problem ze skrzynia biegow Range Command. Na plaskim terenie dziala bez zarzutu jak ciagnik stoi z górki ciezko jest wbic jazde do tylu. Skrzynia wyskakuje na N. Kiedy stoi pod górkę zdarza sie choc rzadziej problem z ruszeniem do przodu również po zalaczeniu rewersu i puszczeniu sprzegla wyskakuje na N. Skrzynia sie kalibruje bez problemu. Poziom oleju centymetr od max. Olej na skrzyni wymieniany ok 800mth filtr 200mth temu. Serwis nie wykryl błędów. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez Dominikst
      Witam, posiadam zetora 9540 z 4 biegową skrzynią. Po skończeniu rozrzucania obornika biegiem 1 z przyspieszaczem nie mogę już wyrzucić biegu. Wajcha zaklinowała się na 1 biegu, nie da się zmienić na inny bieg.  Co jest przyczyną? Co mam robić?
      Dodam jeszcze, że za każdym razem, gdy chciałem zredukować z wyższego biegu na 1 to był zgrzyt, musiałem poczekać, aż traktor się zatrzyma.
    • Przez Kobra66
      Witam! Potrzebuję pomocy odnośnie sprzęgła a mianowicie ciągnik kupiony z rozsypanym sprzęgłem czyli nie na chodzie, sprzęgło udało się poskładać ale nie wiem jak mają być powkręcane śrubki regulacyjne w dźwigienkach aby nie były za długie lub za krutkie i jeszcze jedna sprawa jak prawidłowo krok po kroku wyregulować sprzęgło 1i 2 stopień. I czy da się je wyregulować przed spułowieniem czy tylko i wyłącznie po społowieniu ciągnika. Wszystkie informacje będą cenne gdyż nie mam instrukcji obsługi a najlepiej by było jakby było coś z instrukcji napraw. Jeżeli ktoś posiadał by coś takiego to będę wdzięczny, pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj