Zaloguj się, aby obserwować  
mat500

Używany Kverneland vs nowy Polski

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mat500    0

Witam! Mam dylemat, chcę zakupić pług 4 skibowy lub szerszą 3 do Case 856 XL mam na ten cel max 10 tyś. Zastanawiałeś się czy bardziej opłaca mi się inwestować w używanego kvernelanda czy zakupić nowy pług 4 skibowy z zabezpieczeniami produkcji polskiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ja mam pług ibis xxl4 vario bardzo dobry ;). ja ci radze unie group jeżeli chodzi o pługi i maszyny uprawowe to bardzo dobra firma wcale nie gorsz od kvernelanda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Kup se staltecha jedno belkowego U170 ja mam z przestawnym kontem i na zabezpieczeniach śrubowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Nie radze kupować polskich pługów ze względu na słaby materiał i kiepskie wykonanie (aby sztuka).Mówię to jako użytkownik kvernelanda z lat 90 i polskiego dziadostwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat500    0

Ibis dobra firma sąsiad ma i chwali cena tylko trochę wysoka. Staltech ciekawa opcja przemyśle :D Należało by tu dodać, że mam 10 h ornych, więc dużo pracy nie będzie, tym bardziej nie chciałbym przepłacać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Ciezki wybór,ale sam mam agragat podorywkowy uni grup elementy sa dosc dobre tylko powłoka lakiernicza mogłaby byc lepsza <_< ,mam tez pług kverneland z 96 roku i ten pług tez ładnie kryje elementy robocze sa dobre lekko chodzi ładnie kryje resztki pozniwne :D U wujka robilem pronarem 82a z pługiem tur 4x35 i tez chodzi dosc lekko i ładnie krył,Teraz jakbym miał znow kupywac pług to pewnie wybrałbym własnie nowy pług z unia,Kupujac nowy pług masz pewnosc ze jest nie wybity, nie pogiety,nie spawany itp,a kupujac xxx letniego kvernelanda nie wiesz ile on juz ha zaorał ,na jakich polach pracował,Wiec kup nowy pług,powinienes byc zadowolny.Chetnie sam bym teraz sprzedał swojego kvernelanda i kupił nowego z unia

A moze bys chciał mojego kvernelanda 3 skibowy obrotowy na resorach 3x40,w nowe lemsze zaorały dopiero 12ha,pług ładnie chodzi,nie jest zbyt ciezki,Jak bys był zainteresowany to napisz do mnie na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myślę że troche używany kverneland lepszy. Popatrz jeszcze nad GB. Bardzo dobre pługi. :D

Edytowano przez zetorek1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Zgadzam się z przedmówcą!!! Miałem pługi UG jakieś pięć ostatnio TUR,a i materiał to jedna wielka lipa a nie szwedzka stal tym bardziej wątpię że firma staltech czy inny bomet ma lepszy materiał. Z tego co widzę na przykładach znajomych to dwóch tylko zostało przy UG ale tylko ze względu na to że zaciągnęli kredyty na traktory i narazie muszą się pomęczyć tymi pługami. Zmieniłem UG na Lemkena a jego na Kverniego na resorach i nie chcę już orać żadnym innym sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

kverneland...kup za nieco ponad 7tys do remontu ,kup nowe elementy robocze i w 10 tys bedziesz miał nowy pług....ja tak zrobiłem B)

Edytowano przez DanielFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik    0

Osobiście posiadam pług UG 4 skibowy Tur vario i moge szczerze powiedzieć że nie jestem z niego do końca zadowolony jeśli chodzi o krycie to i owszem spełnia bardzo dobrze swoją role, materiał też nie najgorszy choć elementy robocze powinny być nieco twardsze jednak podczas pracy stwarza on znaczne opory poprostu ciężko chodzi ciągnik ma co z nim robić chociaz spełnia warunek zapotrzebowania na moc. Kolejna rzecz to zabezpieczenia resorowe moim zdaniem te montowane seryjnie sa zbyt słabe uwidacznie sie to zwłaszcza poczas orki na ciężkich glinach przydałyby się dodatkowe pióra. Nie wiem czy kverneland będzie lepszy bo takim nie pracowałem jednak z opinii jakie słyszałem to użytkownicy tych pługów zachwalali sobie z nim prace.

Edytowano przez mezik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja ci radze unie group jeżeli chodzi o pługi i maszyny uprawowe to bardzo dobra firma wcale nie gorsz od kvernelanda.

 

Fakt Kverni jest drogi, mimo to traci na jakości, ale żeby do niego Unię porównywać. biggrin.gif

 

Do autora, jeżeli używany na resorze to polecam zainteresować jak mocno wypracowany jest ten resor. Komplet zamienników to pługa 4 sk. to koszt 3 tyś. złotych. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja akurat mam Tura 3+1 na resorze-kompletnie nie mam pojecia o czym piszecie mówiąc że materiał to lipa-mam go juz parę lat i jezeli na moich kamieniach się nie połamał to zaryzykuje twierdzenie że nigdzie w Polsce się nie połamie -co do lakieru to owszem lipa,podobno tez "ciężej" idzie niż inne pługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Ja mam pług ibis xxl4 vario bardzo dobry ;). ja ci radze unie group jeżeli chodzi o pługi i maszyny uprawowe to bardzo dobra firma wcale nie gorsz od kvernelanda.

Pewnie UG nawet jest lepsza od kvernelanda po pierwsze lepsza stal, po drugie lepsze wykonanie, po trzecie jest tańszy a po czwarte ma lepszą dostępność częsci zamiennych


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Kvernelanda AB100 i radze kupić przechodzony pług z tej marki bo będzie lepszy.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Ja mam pług ibis xxl4 vario bardzo dobry ;). ja ci radze unie group jeżeli chodzi o pługi i maszyny uprawowe to bardzo dobra firma wcale nie gorsz od kvernelanda.

 

No wiadomo szwedzka stal polski pot. Tyle że zamiast zabezpieczenia odlatuje cały korpus :lol:


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Zrób tak jak piszą inni. Poszukaj jakiegoś używanego Kvernelanda, który ma prostą ramę i dobre resory za jakieś 5-7 tys. złotych i wyremontuj go(kup nowe odkładnie, lemiesze czy coś tam jeszcze, odmaluj) a będziesz miał prawie nowy zachodni, bardzo dobry pług. Sam tak zrobiłem i nie żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wczoraj urwał się naruszony już wcześniej organicznik obrotu. Szczerze coraz bardziej tracę przekonanie do pługów Kverneland. dry.gif Pług orał rocznie około 120-130 ha ma 10 sezonów za sobą, w tym 3 z Packomatem. Nie wiem czy to dużo czy mało, ale nawet nie chcę wiedzieć jakie przebiegi mają pługi ściągane z zagranicy. blink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

witaj ja mam takiego samego case 856 xl turbo i ciagam nim 4 skibowy kvernelanda w tamtym roku dałem za pług jakies 8 tys ..

pług jest dobry lekko sie orze bo ma zabezpieczenia resorowe ale jest jedna wada drogie lemiesze ;/ fakt wymienia sie tylko pazury ktore kosztuja jakies 35 zł a lemiesz 120 zł.. niby lemiesze pasuja od polskiego pługa tzn przymierzałem juz je ale pasuja na 2 dziury a na 3 trzeba by go przewiercac .. druga sprawa to koło ;/ wyrabia sie oska w nim ;/ ja w swoim mam zamiar cała ta oske wyciac i wstawic od polskiego ..

ciagnik smiga z tym pługiem jezdze 4 terenowa i hektar orze na zime jakies 120 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Już nie narzekaj na drogie lemiesze bo cenowo to porównywalne z Unią [max 20% drożej] są części zamienne do pługów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Z zamiennikami radzę uważać , miałem już z trzech firm dłuta do lemieszy i stwierdzam że to ogólnie lipa - jedne popękały przez zimę od stania - mrozu i to w dwóch miejscach - normalnie szok , inne po dwóch trzech hektarach się złamały , teraz mam trzecie na razie trzymają - zobaczymy co dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Już nie narzekaj na drogie lemiesze bo cenowo to porównywalne z Unią [max 20% drożej] są części zamienne do pługów.

 

U mnie jest na odwrót-to lemiesze i dłuta do Kverniego są tańsze niż do Unii-niestety :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zamienniki z Unirolu są dobrej jakości, w tym roku mamy jedną parę ori Kverneland, a pozostałe cztery są z Unirolu. W Kosie mamy jedno dłuto ori UG, a pozostałe osiem z Unirolu. Ciekawe jak wypadną zamienniki na tle ori.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

witaj ja mam takiego samego case 856 xl turbo i ciagam nim 4 skibowy kvernelanda w tamtym roku dałem za pług jakies 8 tys ..

pług jest dobry lekko sie orze bo ma zabezpieczenia resorowe ale jest jedna wada drogie lemiesze ;/ fakt wymienia sie tylko pazury ktore kosztuja jakies 35 zł a lemiesz 120 zł.. niby lemiesze pasuja od polskiego pługa tzn przymierzałem juz je ale pasuja na 2 dziury a na 3 trzeba by go przewiercac .. druga sprawa to koło ;/ wyrabia sie oska w nim ;/ ja w swoim mam zamiar cała ta oske wyciac i wstawic od polskiego ..

ciagnik smiga z tym pługiem jezdze 4 terenowa i hektar orze na zime jakies 120 min

 

Na wiosnę zamawiałem na Grene i za dłuto Molbro płaciłem 23 zł, więc nie wiem skąd macie takie ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panie Jarku tak, jak zamówisz powyżej 1500 złotych to dowóz gratis, za miano stałego klienta dają odpust, bynajmniej nie zupełny. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj