Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Siewniki poplonów

Polecane posty

Ferdek07    75

Ile kosztuje siewnik do poplonów montowany na kosa, czy można to montowac na inny agregat no i ile taki ze 2,8 m kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Rozsiewacz RNX Agromet Brzeg (jest to mały lejek napędzany elektrycznie) kosztuje 3 200zł netto.

Ceny Alfy będą chyba trochę wyższe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Rozsiewacz Unii montowany standardowo na kosa kosztuje 4200 zł netto. Szerokość 3 metry.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

czy ktoś zna jeszcze jakąś inną firmę produkująca mechaniczne siewniki do poplonów? podobne do Unii.. zawieszane na agregat podorywkowy lub bronę talerzową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja kiedyś myslałem o przerobieniu siewnika zbożowego na siewnik poplonów.kupić jak najtaniej siewnik w miare możliwym stanie i zamontować na bronie...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali    1

POM Brodnica sprzedaje siewniki Vertsem firmy Fiona, są lepsze, ale droższe niż Unii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja mam siewnik nordstena na kongskide agregacie i cena jego w tamtym roku z tego co pamiętam to 6500 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na wystawie widziałem polski siewnik to kosztował ponad 3000 zł ;) . Jak dla mnie to cena z kosmosu, taki siewnik to zwykły plastikowy lejek i silnik elektryczny z talerzem, skąd biorą się takie ceny? Dziwne, że jeszcze rzemieślnicy się za nie nie zabrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Na wystawie widziałem polski siewnik to kosztował ponad 3000 zł :D . Jak dla mnie to cena z kosmosu, taki siewnik to zwykły plastikowy lejek i silnik elektryczny z talerzem, skąd biorą się takie ceny? Dziwne, że jeszcze rzemieślnicy się za nie nie zabrali.

3 - 6 tyś te kilka ha to ręką można posiac ;):(:( , a jak się nie chce, to prawie każdy starszy typ z za sklepu za flache to zrobi są jeszcze tacy ( lub byli jeszcze kilka lat temu) co nawóz ręką siali bo siewnikiem za dużo wychodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Jak ktoś ma czas to i ręką może sobie siać :( Ja tam wole przeznaczyć część pieniędzy z poplonów na siewnik i mieć wszystko zrobione na czas i to za jednym przejazdem :( tak mówiąc paliwo kranem nie leci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0
ja kiedyś myslałem o przerobieniu siewnika zbożowego na siewnik poplonów.kupić jak najtaniej siewnik w miare możliwym stanie i zamontować na bronie...

i ja dokładnie tak samo zrobię. Musze kupić agregat podorywkowy no i wymienić stary siewnik. a wtedy bez nakładów ze starego siewnika zrobię siewnik poplonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali    1

Siewnik poplonów Alfa z Unii ma rzadko rozmieszczone aparaty wysiewające ( co 30cm?), ale ma też takie łopatki na które padają nasiona.Czy pole jest równomiernie zasiane, czy w takie rzadkie rządki? Który napęd siewnika jest lepszy: z wału, czy z koła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
Siewnik poplonów Alfa z Unii ma rzadko rozmieszczone aparaty wysiewające ( co 30cm?), ale ma też takie łopatki na które padają nasiona.Czy pole jest równomiernie zasiane, czy w takie rzadkie rządki? Który napęd siewnika jest lepszy: z wału, czy z koła?

mam paruletni taki siewnik/rolmasz/ i powiem Wam,że jest to dziadostwo nieudolnie skopiowane z jakiejś zach. konstrukcji.

 

1)Ciężki iak cholera,szczególnie pierwsze wersje-z metalową pokrywą

2)beznadziejne mocowanie do agregatu

3)koło zgrzebłowe może się w każdej chwili zerwać z mocującego łańcucha,co jest szczeg. niebezpieczne przy cofaniu!

3)przy podniesionym kole zgrzebłowym może się urwać całe jego mocowanie do siewnika,na skutek wibracji

4)nierówna praca poszczególnych aparatów wysiewających

5)w zestawie z KOS-em słabe przykrywanie nasion-przy ustawieniu fabrycznym- wysiew za talerzami wyrównującymi.

6)Księżycowa cena

7)nie wypowiadam się o póżniejszych seriach-z napędem od wału ,bo takim nie pracowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Ja w tym roku kupilem Alfe 3 metrowa za 5200 brutto zamontowałem ja na KOSa fajna robote robi ładne wschody to ze ma rzadko aparaty wysiewajace to nie jest wada, to jest siewnik rzutowy po to sa te daszki pod aparatami żeby dobrze rozrzucały. wazne jest ustawienie kultywatora zwłaszcza talerzy wyrównujacych jesli beda pracowac zbyt błeboko duzo nasion gorczycy trafi w bruzde po talerzu i powstana takie smugi gdzie bedzie gesciejsza gorczyca a w miescu zrzucania ziemi bedzie jej mniej. w pozniejszym teapie jej rozwoju sladu nie widac ale z poczatku bije po oczach :rolleyes: taka nauczka na przyszłosc zeby talerze spłcic zwłaszcza jak siejemy poplon po orce. zastrzeżenia mam do koła napedowego wychodzi daleko do tyłu i trzeba je dobrze ustawic bo moze ocierac o wał nie tyle samo koło co mechanizm przekazujacy naped. Miałem obawy co do jakosci pracy takiego zestawu ale jednak spełnia swoje zadanie nasiona sa wysiane w glebe troszke wilgotna płyto przysypane fajnie wschodza ustawienie normy wysiaewu tez jest dobre. moze troszke mała skrzynia bo miesci ok 150 kg gorczycy i przy koncu trzeba kontrolowac jej ilosc bo lubi sie przesypywac w jeden naroznik siewnika


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W bardzo prosty sposób można uzupełnić klasyczny lejek o napęd elektryczny. Ja wykorzystałem siewnik z zbiornikiem z tworzywa - jest półprzejrzysty i po dorobieniu 2 kół pasowych napędzany jest przez prądnicę. Widok na załączonym zdjęciu.

Ponadto wykorzystując silnik elektryczny od zamykania reflektorów samochodu Mazda 323 F mam możliwość zdalnego zamykania i otwierania zasuwy wysypowej. Regulacja ilości wysiewu poprzez zmianę wymiennej przesłony z otworem. Zmiany wymaga również mieszadło - na mniejsze. post-1002-1233434138_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jaki siewniczek do poplonow jest lepszy waszym zdaniem z wymienionych: APV speciall, Mandam, Akpil ?????


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Oglądałem alfe na agrotechu w sobote i tam nic niema w zasadzie. Będę robił własnie coś na zasadzie alfy w tym roku i myśle do żniw skończyć. po części zrobię z części z poznaniaka. Koło napędowe też zrobię a przekładnie mam bezstopniową z jakiejś maszyny. Te co są zrobione na zasadzie lejka są złe bo to trzeba włączać i wyłaczać na koncach a tak to jak się agreguje to się sieje i nie muszę mysleć o włączaniu i wyłączaniu.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No tak ale ja np. posieje sobie na jakiej szerokosci mi sie podoba poplon a ty musisz jezdzic za kazdym razem raz przy raz. Dla mnie elektrychny jest owiele lepszy bo ma wlasnie ta mozliwosc rozsiewania na rozna odleglosc. A apropo ALFy z Uni grudziadz to jak leciutko deszcz bedzie padal to juz poplonow nie posiejesz bo sie bedzie zaklejalo ci tam gdzie sa te szczotki i to wlasnie jak masz n aniej nawet plandeke.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

ja kiedyś myslałem o przerobieniu siewnika zbożowego na siewnik poplonów.kupić jak najtaniej siewnik w miare możliwym stanie i zamontować na bronie...

Właśnie przerobiłem i zamontowałem stary konny siewnik na gruberze 2,2m Cały koszt nie licząc własnej pracy wyniósł ok. 200 zł !!!!! :rolleyes:

A oto efekt mojej pracy Foto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyt siewnikami typu "APV" można da radę siać nawoź granulowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez yacenty
      Witam,
      dziś zamówiłem siewnik jak w tytule czyli KUHN-NODET Logiseme M3000, co możecie mi o nim powiedziec? wygladal dosc ladnie wiec sie na niego skusilem, problem tylko taki ze dostalem bardzo uboga instrukcje tylko po francusku a ja ten jezyk kompletnie nie trawie.
      Ktos z nas uzywa takiej maszyny? jakie wrazenia?
       
      Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Zetix
      Witam!!

      Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

       


    • Przez damian564329
      Witam posiada ktoś może tabele do siewnika stegsted 3m25r?
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj