Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
piterq1991

MF 3080-Gdzie i jak mierzyć ciśnienie hydrauliczne?

Polecane posty

piterq1991    3

Witam!

Ostatnio coś słabo zaczęła mi działać hydraulika przy MF 3080. Chciałem pomierzyć ciśnienia aby sprawdzić czy wszystko jest ok. Potrzebuję tylko informacji gdzie mierzy się ciśnienie i jakie ono powinno być.

Wymieniłem filtr i olej na AGROL STOU PLUS 10W30. To dobry olej?

Pozdrawiam

Grabcio    23

Chyba można ciśnieniomierz wsadzić w złącze z tyłu i tam sprawdzić.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

piterq1991    3

No dobrze. Sprawdzę tam i jakie ma być ciśnienie? W ogóle tam nie jest trochę zmniejszone ciśnienie poprzez zawory?

W tym ciągniku są dwa obiegi ciśnienia. Może ktoś dokładniej opisać co i jak?

Sądzę, że innym też się przyda

b0gdan    86

kolega @ppiotr napisał "takie większe" i nazwał tak złącza diagnostyczne które służą do mierzenia ciśnienia w układzie hydraulicznym

sapacz    0

Tak złącza testowe znajdują się koło filtra oleju hydrauliki dolne do obwodu niskiego ciśnienia(przepływu) górne bardziej z lewej do obwodu wysokiego ciśnienia(przepływu). Wortasć pierwszego to 170 bar przy 1000 obr a drugiego to 180 +15 - 5 bar przy 1000obr. temp. oleju do testów to minimum 45 stopni C.

jeżeli masz aparaturę do mierzenia i znasz podstawy działania hydrauliki to napisze ci jak to zrobić jak nie lepiej zlec to komuś bo manometrem z opryskiwacza to nic nie zdziałasz. Miejsc testowych jest o wiele więcej i wyniki z nich wszystkich dają obraz stanu układu hyd.

Pozdro Sapaczowy

Edytowano przez sapacz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez zyzek
      Orientuje się ktoś może, co może być przyczyną tego, że hydraulika zewnętrzna działa tylko po przesunięciu dźwigni na kolor zielony. Na pozycji z kolorem czerwonym nie ma żadnej reakcji.
      Wolny spływ i N działa poprawnie. Nie działa tylko pozycja czerwona.
      Wydaje mi się, że coś musi być nie tak w rozdzielaczu. Czy da się to łatwo naprawić?
    • Przez mrlighter99
      Witam,
      Mam pytanie jakie traktory (oprócz fenda )posiadają osobny zbiornik na olej hydrauliczny. Ponieważ posiadam ursusa i chce kupić ciągnik. Pozdrawiam.
      Proszę o przykłady
    • Przez dzastin
      Witam!
      Mam dylemat odnośnie przyłączenia hydrauliki wapniarki do ciągnika. Potrzebuje podłączyć dwa węże, z którego jeden będzie zasilający a drugi na powrocie. Standardowo podłączyłem je jak pług obrotowy do tych gniazd z lewej strony, zamieniając dwukrotnie pozycją prawy na lewe i lewe na prawe, ale za każdym razem wysadziło mi uszczelniacz przy wapniarce. jako że nie jestem wybitnym specjalistą w tych sprawach , a w książkach serwisowych ciężko cokolwiek znaleźć mam do Was pytanie: czy za powrót oleju nie będzie czasem odpowiadało to gniazdo z prawej strony ciągnika? Będę wdzięczny za jakąkolwiek poradę ;)

• Przez Nightdevil
      Witam 
       MF3070

Zwiększa mi się stan oleju w silniku... pompka zasilająca zmieniona , świeca płomieniowa także 
      czy kolejny krok wyjęcie pompy i regeneracja (dosyć droga)  czy jakieś jeszcze opcje są ? 
      po dniu pracy olej na miarce zwiększył sie od minimum do 1cm ponad MAX, ciagnik nie dymi , nie odczułem zmiany siły .
    • Przez vailus
      Witam. Posiadam zetora 8045 i chciałem się zapytać czy możliwe jest zainstalowanie hydrauliki podanej w linku poniżej do tura w tym ciagniku. Tur jest marki hydrac. Chciałem się dowiedzieć gdyż w zimę planuje modernizację mojego tura. A niestety nie mogę znaleźć kompletu który jest dedykowany dla mojego modelu.. https://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/Kompletna-hydraulika-do-ladowacza-Tur-Zetor-5211-7211%2C-rozdzielacz-dwa-cylindry-do-podnoszenia-i-jeden-do-lychy-przewody-komponenty/25356

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.