Skocz do zawartości
dar0

Pług przedni !

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pług
Turbina    9

lepsze wykorzystanie mocy ciągnika no i podnośnik tak niedostanie,ale to wszystko na proste pola.

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    259

Taki pług ma w ofercie GB, Overum i nie wiem czy Lemken też tego nie ma w ofercie...

zetor    3

na stronie korbanka jest filmik z bicia rekordu zaoranej ziemi. tam MF śmiga z GB i ma to na przodzie.poszukajcie jest napewno :P

TumeK    9

oni te rekordy wszyscy bija i kazdy wiekszy:P eh kupil bym taki plug ale jak ja bym tym oral te moje poletka

goldas    0

jeśli masz idealnie proste pole o dużym areale to tak, lepiej dociążony przud ciągnika, leprzy uciąg, ale jeśli będziesz miał jakieś nierówności lub lekkie łuki to lipa, głowa mało się nie ukręci i ciągnik nie ma praktycznie żadnej możliwości manewru NIE POLECAM

Kamyk514    0

W polu to morze i by było dobre ale jak byś chciał jechać drogą to chyba trzeba brać lawete

goldas    0

to tak jak mówiłem ukręcisz sobie głowę lekki manewr kierownicą : tył pół metra za szosą , przód pół metra za ośą jezdni

MarcinPykuS    62

Nie wiem bo jeszcze takiego na real nie wiedziałem...a nie sądzicie że to może się jakoś składać albo coś... :P

longerbycz    1

fajny taki pług ale musi być do niego duży ciągnik sam nie wiem może lepiej kuoić dłuższy a obracany na dwa razy

andrzej2110    529

obracany na dwa razy??

żeby był z tyłu długi to musi być pół zawieszany a tak to jest z przodu i z tyłu zawieszany i nie ma problemów z zawracaniem

lukas120    4

i przeczniki fajnie wykończone a a tali pług na orki zimowe 5 skib i z przodu dużo balastu a tak z 3 z tyłu 2 z przodu ja mam na przednim TUZie wał doprawiający to mam rozeznanie w takim agregowaniu maszyn fajna sprawa

MiRol    18

na małe kawałki to się nie nadaje, na moich polach z nawracaniem by mi dłużej zeszło niż z samym oraniem. ale na duże kawałki to czemu nie, ciężar mniej więcej równo rozłożony na obie osie, nie trzeba przodu dociążać

1rajdzik    14

mnie się podoba, i jak wcześniej napisano dobrze dociążony przodek...ale dla 1xx lub 2xx ha w kawałku :P

Daniel215    0

Witam , odświeżam temat... założyłem wcześniej nowy temat, tego nie mogłem znaleźć, bo buuuuuuurdel na niektórych działach że szok ;):P no i te nazewnictwa tematów... masakra... Ale nie o tym... :)

Chciałbym się dowiedzieć czegoś wiecej na temat orki z pługiem na przednim tuzie...

Może ktoś na AF stosuje taki rodzaj lub widział taką orke???

Do jakich ciągników są przeznaczone tego typu pługi...

Czy da się orać zestawem 2 z przodu i 3-4 z tyłu??? (czy nie będzie problemu)???

I czy np. zwykły pług po odwruceniu korpusów i ustawieniu będzie normalnie orał na przednim tuzie???

Krzesinek    0

Jeśli wolno, ponawiam temat. Jest to dosyć ciekawe a tak słabo nagłośnione. Szkoda. Piszcie proszę, jakieś fotki itd.

Dekakura    0

To może jak już tutaj trafiłem to odpowiem na ten temat po blisko 6 latach :D

Otóż co do postów poprzedników:

Zacznijmy od ciągników, najlepszym rozwiązaniem do takiej orki chyba będą DFy i Fendty bo oferują w opcji EHR na przednim TUZie(moje dane mogą być już nieaktualne i inne firmy już zaczęły udostępniać tą opcję)

Co do przerobienia zwykłego pługa na przód to to nie jest takie łatwe bo taki pług ma koło które jedzie w bruździe a nie po nie uprawionym polu, ale nie mówię że się nie da, jesteśmy polakami, stać nas na wszystko :)

Co do potrzebnej mocy no to już przecież wszystko zależy od wielu czynników, od pługa po ziemię i szerokość korpusów. Ale u mnie znajomy do Lemkena 2m z tyłu(4 skiby) i 3 skiby na przednim Tuzie używał Fendta serii 800

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez minor15
      Czy ktoś posiada takowy pług i jak go ustawić na najwęższą szerokość (na który otwór na każdym korpusie i ile klipsów na siłowniku) ?
    • Przez dzony9203
      Witam wszystkich, poszukuję pługa do belarusa 920.2, moc 81KM, ziemie nie są tragicznie ciężkie ale zdarzają się bardzo ciężkie. Ogólnie lekko ciężkie obecnie ornych mam 12 ha ale stopniowo planuję zwiększać.
      Poszukuję pługa (nowego lub lepiej używanego).
      Zakresu cenowo jeszcze nie mam, ale ukrywam że im taniej tym lepiej.

Z jakim pługiem (4 skibowym) poradzi sobie 920?
      Pozdrwiam, Dzony.
    • Przez wonda
      witam szukam pługa obrotowego najlepiej 3x50 lub ewentualnie  jakiejś lekkiej konstrukcji 4x 35(40) do 10 tyś
      ciągnik zetor 82km ziemie lekkie 4-6 klasa (dużo klinowatych pól). Obecnie ciągam pług zagonowy polski chyba(Bareła) 4x40 idzie bardzo ciężko (pcha ziemie a nie ją odwraca masakra)a efekt jeszcze gorszy ale zetorek sobie radzi.
      Może ktoś mi doradzi jakiś pług zachodni używany 3x50+ lub 3x45+ albo 4x tylko lekki żeby nie było problemu z manewrowaniem.
      Na aukcjach internetowych jest masa trójek ale 3x 30,35,40 myślę że to strata czasu,  jak polski pług 160 cm szerokość robocza który idzie ciężko zetorek daje radę to taki z podobną szerokością zachodni,  który idzie o niebo lżej też by sobie radził (podnośnik wzmocniony 2 siłownikami)  a pola też by ubywało. Kiedyś trafiłem na pług 3  nie znam dokładnie nazwy bodajże ( van gerlich) i właściciel mówił że ma szerokość 45 cm na korpus ale niestety był już zarezerwowany w sumie to szerokość  robocza 135 cm ale już lepiej niż 120 na kilkunastu przejazdach to jest już sporo.
    • Przez Gero
      Witam wszystkich. Mam zamiar kupic zetora 7540. Większość ludzi sądzi że ciągnik ten ma 75 KM, niektórzy natomiast sądzą że ma 71 KM. Zastanawiam się nad sprzętem do tego ciągnika. Czy ciągnik ten da radę agregatowi uprawowo-siewnemu 2.7m?
      Zastanawiałem się też nad pługiem 4-skibowym U170P firmy STALTECH.
      Charakterystyka techniczna pługa U170P:
      Liczba korpusów [szt.]
      4
      Rozstaw korpusów [cm]
      83
      Szerokość korpusu [m]
      0,35
      Szerokość robocza [m]
      1,40 - 1,50
      Głębokość orki [m]
      0,30
      Zapotrzebowanie mocy [KM]
      60 - 75
      Masa [kg]
      450
      Strona z tym pługiem
      Czy ktoś z państwa dysponuje takim sprzętem i mógłby mi doradzić czy dla tego ciągnika te maszyny nie są za duże? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Braian10176030
      Czesc wszystkim. Z gory przepraszam ale szukalem i nigdzie nie znalazlem takiej informacji. Chodzi mi o plug b200 5skib i czy nim da sie odorywac od miedzy (wysokiej miedzy) bo nie widzialem takiego w akcji a mam chęć takiego kupic.