dar0

Pług przedni !

Polecane posty

Turbina    10

lepsze wykorzystanie mocy ciągnika no i podnośnik tak niedostanie,ale to wszystko na proste pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Taki pług ma w ofercie GB, Overum i nie wiem czy Lemken też tego nie ma w ofercie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

kiedyś ktoś podał link do filmu z Mc i tam jest taki pług podczas pracy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

na stronie korbanka jest filmik z bicia rekordu zaoranej ziemi. tam MF śmiga z GB i ma to na przodzie.poszukajcie jest napewno :P


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

oni te rekordy wszyscy bija i kazdy wiekszy:P eh kupil bym taki plug ale jak ja bym tym oral te moje poletka


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

jeśli masz idealnie proste pole o dużym areale to tak, lepiej dociążony przud ciągnika, leprzy uciąg, ale jeśli będziesz miał jakieś nierówności lub lekkie łuki to lipa, głowa mało się nie ukręci i ciągnik nie ma praktycznie żadnej możliwości manewru NIE POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

W polu to morze i by było dobre ale jak byś chciał jechać drogą to chyba trzeba brać lawete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

to tak jak mówiłem ukręcisz sobie głowę lekki manewr kierownicą : tył pół metra za szosą , przód pół metra za ośą jezdni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Nie wiem bo jeszcze takiego na real nie wiedziałem...a nie sądzicie że to może się jakoś składać albo coś... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

fajny taki pług ale musi być do niego duży ciągnik sam nie wiem może lepiej kuoić dłuższy a obracany na dwa razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

obracany na dwa razy??

żeby był z tyłu długi to musi być pół zawieszany a tak to jest z przodu i z tyłu zawieszany i nie ma problemów z zawracaniem


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

i przeczniki fajnie wykończone a a tali pług na orki zimowe 5 skib i z przodu dużo balastu a tak z 3 z tyłu 2 z przodu ja mam na przednim TUZie wał doprawiający to mam rozeznanie w takim agregowaniu maszyn fajna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

muszę zrobić tuz z przodu do 3512 i założę jedno skibę a z tyłu będą 2 :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

na małe kawałki to się nie nadaje, na moich polach z nawracaniem by mi dłużej zeszło niż z samym oraniem. ale na duże kawałki to czemu nie, ciężar mniej więcej równo rozłożony na obie osie, nie trzeba przodu dociążać


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Taki pług to ciekawa sprawa dla tych co dużo ha mają ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

mnie się podoba, i jak wcześniej napisano dobrze dociążony przodek...ale dla 1xx lub 2xx ha w kawałku :P


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Witam , odświeżam temat... założyłem wcześniej nowy temat, tego nie mogłem znaleźć, bo buuuuuuurdel na niektórych działach że szok ;):P no i te nazewnictwa tematów... masakra... Ale nie o tym... :)

Chciałbym się dowiedzieć czegoś wiecej na temat orki z pługiem na przednim tuzie...

Może ktoś na AF stosuje taki rodzaj lub widział taką orke???

Do jakich ciągników są przeznaczone tego typu pługi...

Czy da się orać zestawem 2 z przodu i 3-4 z tyłu??? (czy nie będzie problemu)???

I czy np. zwykły pług po odwruceniu korpusów i ustawieniu będzie normalnie orał na przednim tuzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzesinek    0

Jeśli wolno, ponawiam temat. Jest to dosyć ciekawe a tak słabo nagłośnione. Szkoda. Piszcie proszę, jakieś fotki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dekakura    0

To może jak już tutaj trafiłem to odpowiem na ten temat po blisko 6 latach :D

Otóż co do postów poprzedników:

Zacznijmy od ciągników, najlepszym rozwiązaniem do takiej orki chyba będą DFy i Fendty bo oferują w opcji EHR na przednim TUZie(moje dane mogą być już nieaktualne i inne firmy już zaczęły udostępniać tą opcję)

Co do przerobienia zwykłego pługa na przód to to nie jest takie łatwe bo taki pług ma koło które jedzie w bruździe a nie po nie uprawionym polu, ale nie mówię że się nie da, jesteśmy polakami, stać nas na wszystko :)

Co do potrzebnej mocy no to już przecież wszystko zależy od wielu czynników, od pługa po ziemię i szerokość korpusów. Ale u mnie znajomy do Lemkena 2m z tyłu(4 skiby) i 3 skiby na przednim Tuzie używał Fendta serii 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj