adamvet1

Siatka ogrodzeniowa leśna

Polecane posty

adamvet1    0

Witam mam pytanie do forumowiczów czy ogrodzenie z siatki leśnej daje radę żeby ogrodzic jałówkom wybieg i czy jest to dobre rozwiązanie . Lepsze niz np. drut kolczasty ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

Mam wybieg dla krów ogrodzony zwykłą siatką i nie widzę żeby na nią jakoś specjalnie się napierały. Krowy są bez rogów. Jeżeli dasz dobre słupki to siatka leśna również powinna się sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Zdecydowanie lepsze, szczególnie jeśli połączy się ją z ogrodzeniem elektrycznym. Siatkę montujesz od zewnątrz natomiast drut od pastucha w środku ogrodzenia. Korzyść dwojaka, podwójna zapora dla bydlaków i brak dostępu dla nieproszonego gościa z zewnątrz np. psa haski wczasowiczów.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Ja mam ogrodzone leśną i ma dwa minusy. Pierwszy minus to jałówki jak zobaczą coś zielonego po drugiej stronie sitki to jak jest wysoko zawieszona od ziemi przeciska pysk pod nią i ją rozciąga. wyjście to albo puścić siatkę po samej ziemi albo pastucha po dole. drugi minus to potrafią o siatkę zrywać kolczyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

hmm - a nie myśleliście o dwóch drutach pastucha elektrycznego? Jeden na wysokości ok 40cm a drugi na wysokości 80-100cm? Oczywiście oba pod napięciem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Też próbowałem z dwoma drutami i powiem wam że niema sensu tego wyżej zakładać. moje limuzyny o siatkę wcale się nie opierają tylko jest ten problem z rozciąganiem siatki od dołu. Jedną mam taką cholerę że tylko patrzy żeby łeb tam wsadzić. Kiedyś na pastwisku nie zauważyłem a ta tak siatkę rozciągneła że pod nią przelazła. Jak chciałem ją napędzić to ona postanowiła ją sforsować, przywaliła dwa razy i nic w siatce nawet oczko nie puściło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamvet1    0

Na allegro ogladałem taka siatke o wysokości 150 cm. Powinna dac rade ??? jak sądzicie tyle ze mam bydło z rogami. Dopiero teraz zaczne wypalać młodym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Ja mam siatkę 160 cm i jest ok z rogami też nie powinno być problemów a ile teraz kosztuje metr bieżący takiej siatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Mamy wybieg ogrodzony siatką i powiedzmy jest znośnie, dodatkowo daliśmy od środka żerdzie, ale po 3 lata już jest próchno, no i trzeba było teraz zastosować pastuch, bo krowy bardzo lubią się czochrać o siatkę, a co za tym idzie uszkadzają ją, podobnie jak u poprzedników są agentki które skubią zieloną trawkę pod spodem, no i ostatni minus to przy dużych mrozach krowy rozrywają kolczyki na siatce.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

mam ogrodzone siatką 4 ha pastwiska i po 3 latach na wysokości do 80 cm zostały z niej strzępy. Mimo zielonej trawki na pastwisku bydło i tak pcha pysk na miedzę pod siatkę. Małe cielaczki przeciskają się pod ogrodzeniem. Dobrym rozwiązaniem okazało się przeplatanie przez siatkę (kilka cm nad ziemią) drutu kolczastego aby nie mogły podnosić siatki - ale to nabija dodatkowe koszty.

Ja siatki (przynajmniej nie takiej delikatnej) już nie zastosuje bo nie zdaje egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Tak jak @zorak pisze, zależy jeszcze jaką się siatkę kupi, bo te z rzadszymi oczkami są słabsze z racji mniejszej ilości materiału, no a te gęstsze są mocniejsze.

Edytowano przez kamieniak89

Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysoltys    0

Właśnie też zacząłem się zastanawiać nad siatką leśną mam do ogrodzenia 21 ha jakieś 12 km od gospodarstwa i będzie tam chodzić młodzież taka do momentu zacielenia, czy sama siatka wystarczy???

Jak to jest z tym rozciąganiem siatki od dołu?? Dajecie ją przy samej ziemi że tak podnoszą, czy może zostawiacie mały prześwit??

Siatka taka jak ta: siatka jest dosyć gęsta od dołu więc wydaje mi się że powinna wytrzymać a obsada też nie będzie wielka więc trawki powinny mieć w dostatek , co prawda mogą siatkę stosować jako drapaka bo na polu na tą chwilę jest tylko jeden mały krzaczek :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja teraz planuje zrobić okólnik niewielki dla cieląt żeby nie siedziały w cielętniku tylko chodziły sobie po dworze i zakupiłem siatkę leśną na wygrodzenie mam nadzieje że się sprawdzi. Ja zamierzam od spodu dać drut usztywniający tak jak to się robi przy siatkach ogrodzeniowych także nie powinny podginać siatki leśnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

taka siatka to dobre rozwiązanie tylko musisz puścić drut np od pastucha po dole siatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Znajomy z siatki leśnej ma ogrodzone kilka hektarór dla bydła w różnym wieku i jak narazie się to sprawdza. Ogrodzenie stoi już kilka lat :)


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniczek10    0

Siatka leśna to dobre i najtańsze rozwiązanie, wysokosc 1,6metra spokojnie wystarcza. Ja własnie kupiłem taką siatkę. Wygląda ok a cena super.

http://www.rabatka.pl/i898_Siatka_lesna_160cm_SUPER_LS_ocynkowana__50mb.html

w sobote może będziemy zaczynać grodzić pastwisko bo jak przyjdzie sezon to na nic nie bedzie czasu, teraz pogoda jest ładna i co najważniejsze jest czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MILU    0

Siatka leśna to dobre i najtańsze rozwiązanie, wysokosc 1,6metra spokojnie wystarcza. Ja własnie kupiłem taką siatkę. Wygląda ok a cena super.

http://www.rabatka.p...wana__50mb.html

w sobote może będziemy zaczynać grodzić pastwisko bo jak przyjdzie sezon to na nic nie bedzie czasu, teraz pogoda jest ładna i co najważniejsze jest czas.

 

Siatka leśna jest zbyt słaba. Polecam profesjonalne siatki dla bydła CYCLONE www.milu.com.plpost-46358-0-36177800-1330938655_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturo81    0
Siatka leśna to dobre i najtańsze rozwiązanie, wysokosc 1,6metra spokojnie wystarcza. Ja własnie kupiłem taką siatkę. Wygląda ok a cena super.

http://www.rabatka.p...wana__50mb.html

w sobote może będziemy zaczynać grodzić pastwisko bo jak przyjdzie sezon to na nic nie bedzie czasu, teraz pogoda jest ładna i co najważniejsze jest czas.

 

najtńsze rozwiązanie, ale chyba nie do takich celów.

 

piszesz ze siatka wygląda super? Siatka ma byc mocna! A siatki lesne nie sa mocne, nadają sie tylko do grodzenia posesji np. na czas budowy.(ja taką kupiłem jak budowaliśmy dom, ale do krów bym jej nie uzył)

 

siatka lesna nie nadaje się na pastwiko! no chyba, ze ogrodzisz pastwisko siatką , a krowy będziesz polował na łancuchu. Ta siatka którą wklejasz to jedna wielka cienizna. Krowa wpadnie w taką siatke i po siatce. Porwie się w strzępy. Jako ciekawostke powiem wam , ze widzialem jak gosc taką siatką ogrodzil sobie wybieg dla danieli. Zwierzaki wpadly w siatkę, rozerwaly na strzepy i ... uciekly do lasu (do dzis ich nie znalazł)

Edytowano przez arturo81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek45    0

ja zamówiłem firmę, poleciłem żeby gęsto słupki były i są, póki co wszystko się dobrze trzyma, firma bardzo uczciwa i niedroga, bo inaczej sam bym się za to zabrał z oszczędności, na stronie więcej informacji griw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Witam. A czy ktoś tym grodził pole uprawne przed dzikami. Wpadłem na pomysł aby ogrodzic pole i zasadzić tam ziemniaki (pole przy lesie) i wkopac lekko tą siatke w ziemie i w miare gesto słupki dać. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj