Skocz do zawartości
adamvet1

Siatka ogrodzeniowa leśna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Siatka

adamvet1    0

Witam mam pytanie do forumowiczów czy ogrodzenie z siatki leśnej daje radę żeby ogrodzic jałówkom wybieg i czy jest to dobre rozwiązanie . Lepsze niz np. drut kolczasty ??

Leo    0

Mam wybieg dla krów ogrodzony zwykłą siatką i nie widzę żeby na nią jakoś specjalnie się napierały. Krowy są bez rogów. Jeżeli dasz dobre słupki to siatka leśna również powinna się sprawdzić.

agromatik    182

Zdecydowanie lepsze, szczególnie jeśli połączy się ją z ogrodzeniem elektrycznym. Siatkę montujesz od zewnątrz natomiast drut od pastucha w środku ogrodzenia. Korzyść dwojaka, podwójna zapora dla bydlaków i brak dostępu dla nieproszonego gościa z zewnątrz np. psa haski wczasowiczów.

Wiadomość z agroFakt.pl

rafftti    2

Ja mam ogrodzone leśną i ma dwa minusy. Pierwszy minus to jałówki jak zobaczą coś zielonego po drugiej stronie sitki to jak jest wysoko zawieszona od ziemi przeciska pysk pod nią i ją rozciąga. wyjście to albo puścić siatkę po samej ziemi albo pastucha po dole. drugi minus to potrafią o siatkę zrywać kolczyki

Nikita_Bennet    100

hmm - a nie myśleliście o dwóch drutach pastucha elektrycznego? Jeden na wysokości ok 40cm a drugi na wysokości 80-100cm? Oczywiście oba pod napięciem.

rafftti    2

Też próbowałem z dwoma drutami i powiem wam że niema sensu tego wyżej zakładać. moje limuzyny o siatkę wcale się nie opierają tylko jest ten problem z rozciąganiem siatki od dołu. Jedną mam taką cholerę że tylko patrzy żeby łeb tam wsadzić. Kiedyś na pastwisku nie zauważyłem a ta tak siatkę rozciągneła że pod nią przelazła. Jak chciałem ją napędzić to ona postanowiła ją sforsować, przywaliła dwa razy i nic w siatce nawet oczko nie puściło

adamvet1    0

Na allegro ogladałem taka siatke o wysokości 150 cm. Powinna dac rade ??? jak sądzicie tyle ze mam bydło z rogami. Dopiero teraz zaczne wypalać młodym.

rafftti    2

Ja mam siatkę 160 cm i jest ok z rogami też nie powinno być problemów a ile teraz kosztuje metr bieżący takiej siatki?

kamieniak89    27

Mamy wybieg ogrodzony siatką i powiedzmy jest znośnie, dodatkowo daliśmy od środka żerdzie, ale po 3 lata już jest próchno, no i trzeba było teraz zastosować pastuch, bo krowy bardzo lubią się czochrać o siatkę, a co za tym idzie uszkadzają ją, podobnie jak u poprzedników są agentki które skubią zieloną trawkę pod spodem, no i ostatni minus to przy dużych mrozach krowy rozrywają kolczyki na siatce.

zorak    2

mam ogrodzone siatką 4 ha pastwiska i po 3 latach na wysokości do 80 cm zostały z niej strzępy. Mimo zielonej trawki na pastwisku bydło i tak pcha pysk na miedzę pod siatkę. Małe cielaczki przeciskają się pod ogrodzeniem. Dobrym rozwiązaniem okazało się przeplatanie przez siatkę (kilka cm nad ziemią) drutu kolczastego aby nie mogły podnosić siatki - ale to nabija dodatkowe koszty.

Ja siatki (przynajmniej nie takiej delikatnej) już nie zastosuje bo nie zdaje egzaminu.

kamieniak89    27

Tak jak @zorak pisze, zależy jeszcze jaką się siatkę kupi, bo te z rzadszymi oczkami są słabsze z racji mniejszej ilości materiału, no a te gęstsze są mocniejsze.

Edytowano przez kamieniak89

krzysoltys    0

Właśnie też zacząłem się zastanawiać nad siatką leśną mam do ogrodzenia 21 ha jakieś 12 km od gospodarstwa i będzie tam chodzić młodzież taka do momentu zacielenia, czy sama siatka wystarczy???

Jak to jest z tym rozciąganiem siatki od dołu?? Dajecie ją przy samej ziemi że tak podnoszą, czy może zostawiacie mały prześwit??

Siatka taka jak ta: siatka jest dosyć gęsta od dołu więc wydaje mi się że powinna wytrzymać a obsada też nie będzie wielka więc trawki powinny mieć w dostatek , co prawda mogą siatkę stosować jako drapaka bo na polu na tą chwilę jest tylko jeden mały krzaczek :unsure:

marekfarmer    4669

Ja teraz planuje zrobić okólnik niewielki dla cieląt żeby nie siedziały w cielętniku tylko chodziły sobie po dworze i zakupiłem siatkę leśną na wygrodzenie mam nadzieje że się sprawdzi. Ja zamierzam od spodu dać drut usztywniający tak jak to się robi przy siatkach ogrodzeniowych także nie powinny podginać siatki leśnej

kamil255    83

taka siatka to dobre rozwiązanie tylko musisz puścić drut np od pastucha po dole siatki

dawid5508    2

Znajomy z siatki leśnej ma ogrodzone kilka hektarór dla bydła w różnym wieku i jak narazie się to sprawdza. Ogrodzenie stoi już kilka lat :)

Rolniczek10    0

Siatka leśna to dobre i najtańsze rozwiązanie, wysokosc 1,6metra spokojnie wystarcza. Ja własnie kupiłem taką siatkę. Wygląda ok a cena super.

http://www.rabatka.pl/i898_Siatka_lesna_160cm_SUPER_LS_ocynkowana__50mb.html

w sobote może będziemy zaczynać grodzić pastwisko bo jak przyjdzie sezon to na nic nie bedzie czasu, teraz pogoda jest ładna i co najważniejsze jest czas.

MILU    0

Siatka leśna to dobre i najtańsze rozwiązanie, wysokosc 1,6metra spokojnie wystarcza. Ja własnie kupiłem taką siatkę. Wygląda ok a cena super.

http://www.rabatka.p...wana__50mb.html

w sobote może będziemy zaczynać grodzić pastwisko bo jak przyjdzie sezon to na nic nie bedzie czasu, teraz pogoda jest ładna i co najważniejsze jest czas.

Siatka leśna jest zbyt słaba. Polecam profesjonalne siatki dla bydła CYCLONE www.milu.com.plpost-46358-0-36177800-1330938655_thumb.jpg

arturo81    0

http://www.rabatka.p...wana__50mb.html

najtńsze rozwiązanie, ale chyba nie do takich celów.

piszesz ze siatka wygląda super? Siatka ma byc mocna! A siatki lesne nie sa mocne, nadają sie tylko do grodzenia posesji np. na czas budowy.(ja taką kupiłem jak budowaliśmy dom, ale do krów bym jej nie uzył)

siatka lesna nie nadaje się na pastwiko! no chyba, ze ogrodzisz pastwisko siatką , a krowy będziesz polował na łancuchu. Ta siatka którą wklejasz to jedna wielka cienizna. Krowa wpadnie w taką siatke i po siatce. Porwie się w strzępy. Jako ciekawostke powiem wam , ze widzialem jak gosc taką siatką ogrodzil sobie wybieg dla danieli. Zwierzaki wpadly w siatkę, rozerwaly na strzepy i ... uciekly do lasu (do dzis ich nie znalazł)

Edytowano przez arturo81

waldek45    0

ja zamówiłem firmę, poleciłem żeby gęsto słupki były i są, póki co wszystko się dobrze trzyma, firma bardzo uczciwa i niedroga, bo inaczej sam bym się za to zabrał z oszczędności, na stronie więcej informacji griw.pl

Egzo    1

Witam. A czy ktoś tym grodził pole uprawne przed dzikami. Wpadłem na pomysł aby ogrodzic pole i zasadzić tam ziemniaki (pole przy lesie) i wkopac lekko tą siatke w ziemie i w miare gesto słupki dać. Co wy na to?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolstudent
      Cześć.

Od jakiegoś czasu jestem w zarządzaniu mikroektrowni zasilanej tylko gnojowicą od krów mlecznych.
      Myślę że nad tematem zastanawia się sporą część z was. Na jakieś pytania chętnie odpowiem i wymienię się doświadczeniem. Na chwilę obecną walczę z wysokim poziomem H2S w gazie. Poza tym elektrownia pracuje i produkuje prąd.
    • Przez headman
      Witam !
      jestem tutaj nowym członkiem, dołączyłem dzisiaj. Więc jeszcze nie wiem do końca co i jak. Jeśli dodaje nie w tej zakładce to proszę o przeniesienie oraz wyrozumiałość. 

Jestem rolnikiem z zamiłowania ,  mam 4 ha dobrej klasy ziemi ( tak wiem że to nic w dzisiejszym świcie ). Traktuję to jako swoje hobby.  
      Na swojej ziemi uprawiam zboża oraz prowadzę małą hodowlę trzody chlewnej. Skończyłem studia wyższe z zakresu rolnictwa, moje uprawy oraz produkcja zwierzęca jest zadbana i nie dokładam do swojego zamiłowania, zawsze coś tam zostaje

Przechodząc do sedna sprawy, zastanawiam się nad budową budynku gospodarczego/ garażu na maszyny.  Poniżej wstawię  taki swój projekt jak to mniej więcej widzę.  Czy możecie mi powiedzieć jak to będzie wyglądało z kosztami, oraz jakich materiałów użyć , zrobić to z płyt betonowych czy pustak ? Wysokość około 3,5m dach ze spadem w jedną stronę. 
      Pozdrawiam ! 

• Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
    • Przez kukielMGX
      Posiadam 60ha, Z czego okolo 27ha siejemy pszenzyta i owsa. Reszta to pastwiska i łąki. Zboza siejemy tyle- zeby starczyło slomy i na srute. Mamy 54 sztuki bydla w czym znajduja sie 12 opasow 3 krowy(zeby mleko bylo dla siebie) reszta to mamki cielaki i jałówki. Sprzet jakiego uzywamy to Kubota M110GX, Ursus 914, Zetor 5320, Ursus c330, ładowarka zettelmeyer ZL801. prasa krone, kosiarka vicona, plug kverneland ab100, talerzowka metalfacha  i rozrzutnik 6t. i tu pytanie jak powiekszyc to gospodarstwo? w co pojsc? wiecej opasow? A moze przejsc na bydlo mleczne? 
    • Przez Bananek
      Witam, mam do Was pytanie. Nigdzie nie znalazłem sposobu na to, ani nie potrafię czegoś racjonalnego wymyślić. Przechowuję słomę na stropie obory, ale mogę ulożyć tylko jedną warstwę (stawiam w pionie ściśle). Jak wrzucić resztę bel na pierwszą warstwę? Na jedną warstwę wchodzi mi okolo 100 bel, zostaje drugie tyle i kupa niewykorzystanego miejsca. Wcześniej jak słoma szła w kostki to cała mieściła się na stropie. Teraz z belami jest wygodniej, ale wchodzi mi mniej sztuk.
      Podrzućcie jakieś pomysły.
      Suwnica na krokwiach nie wchodzi w grę. Nie wytrzymają tego.