Zaloguj się, aby obserwować  
gospodarny1992

Dylemat

Polecane posty

Witam gospodarzy!!!

Korzystam z forum bo mam dylemat ujęty w temacie....proszę o Wasze opinie, stosowne komentarze, i polemikę. Przedmiotami są tutaj Class arion 620 6-cylindrowy i Valtra 4-cylindrowa. Moc identyczna moment obrotowy również. Prace to orka, prace przedsiewne, sporadycznie prasa. Do ciągników planowany jest ładowacz. Zaznaczam że mam już ładowacz, a w związku z tym ten nie będzie mocno eksploatowany. Kwestia do rozmowy to marka, silniki Valtra-Sisu, Class-JD. Dodatkowo będzie przedni TUZ i WOM. Proszę też o opinie nt. Amortyzowanej przedniej osi, i wszystkiego co wydaję się istotne w ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Claas na pewno jest większy gabarytowo i podobno najcięższy w tej klasie mocy, valtra jest dużo lżejsza. Do pracy w polu moim zdaniem lepszy będzie claas.Z drugiej strony to lepszym porównaniem axiona 620 byłoby porównanie z valtrą serii t. W axionie jest świetna kabina, moim zdaniem chyba najlepsza w tej klasie.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

uważam, że powinieneś pomyśleć nad valtą jeśli ma być to ciągnik nowy. valtra należy do koncernu AGCO tej samej co fendt i massey fergusonktóre mają bezstopniową skrzynię.. silnik może nie należy do najoszczędniejszych ale jd w spalaniu nikt nie pobije.. :) . claas swoje ciągniki po prostu przejął produkcję kupując francuską fabrykę renówki i tylko je udoskonala. tak poza tematem z ciągników claasa to można uwagę zwrócić na xeriona gdyż uważam że jest to produkt konstruktorów claasa i to od samych podstaw. co do miękkiej osi to jest wygoda i nawet widziałem test w którym udowadniano że ciągnik z miękką osią ma lepszą trakcję. wiem że w tak zwanych PGR-ach rzadko można spotkać ciągnik z miękką osią bo dyrektor jeździł tym nie będzie a tańszy jest.... mogę się mylić że valtra miękką oś ma w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Napisz jeszcze jak cenowo wyglądają ciągniki i czy ma to dla Ciebie duże znaczenie. Jeżeli większość prac to prace ciężkie prace polowe to z tych dwóch jednak Claas (mimo iż osobiście nie jestem do nich przekonany). Ciągnik ten jest cięższy - lepszy uciąg, dzięki 6cylindrowemu motorowi będzie stabilniejszy podczas transportu z maszynami zawieszanymi. Jeżeli bierzesz pod uwagę Valtrę to ja osobiście rozważyłbym zakup ciągnika z 6cylindrowym silnikiem o podobnej mocy i momencie obrotowym.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik nowy, oczywiście. Class jest bardzo interesujący... oferta we wniosku jest na Valtre i jej cena w Hi-tech i miękką osią,dod.oświetleniem tuzem bez WOM dośc bagata wersja to jakieś 300 tys. Clasa za to niema w okolicy stąd można się bić o cene(reklama) ma 6 cylindrów cenowo są podobne... serwis jest dość daleko. Do valtry dużo bliżej...co do classa jeszcze nie miałem poważnej rozmowy z dealerem... ciągnik będzie to najcięższych prac teraz zwiększamy areał. Mam już Forterre 110 km...

 

Dziękuje bardzo za zainteresowanie, to mi jest pomocne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

Co do Valtry sie nie wypowiem, nie miałem z nia styczności.

 

Natomiast Claasa (dokładnie model 630 czyli praktycznie identyczny) oglądałem osobiscie siedziałem w nim nawet dealer proponował nam go na testy. Bardzo podobała mi sie ta maszynka mojemu tatuskowi tym bardziej. Jakość wykonania Claasa jest naprawde na wysokim poziomie, traktor sprawiał wrażenie prostego bez zbednych kabli, pajeczyn elektoniki i czujników naplatanych dookoła silnika i tylniego mostu jak to potrafi byc w innych markach. Silnik JD to tutaj juz kazdy ma swoja osobista opnie na ten temat. Natomiast to co mnie zainteresowało w Arionie a co inne marki nie podaja albo jakos poprostu nie zauważyłem to rozkład masy ciagnika na przednia, tylnia oś w granicach 50/50 co napewno bedzie przydatne gdy ten traktor ma byc typowym wołem roboczym. I co do ceny to juz było to kilka miesiecy temu i moge cos przekrecic ale za Ariona 630 golasa dealer mówił cene rzedu 270 brutto.

 

Skoro masz zetora 110km 4 garowego to o kolejnym traktorze myslałbym juz 6 garowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

@Gintermol uzasadnij dlaczego niby johndere tak dużo pali. Czy nie masz przykładu :P. Bo według mnie john wcale dużo nie pali z moich doświadczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Ja się także wypowiem:

Valtra ma również masę idealnie rozłożoną bo silnik jest wysunięty do przodu co poprawia uciąg i stabilność

Claas jest 6-cio garowy więc gabarytowo masowo jest skazany na zwycięstwo ;) To ma być typowy wół roboczy więc chyba on wygrywa jednakże jeśli silniki mają te same parametry to warto pomyśleć o Fince bo 4 cyl to mniejsze spalanie co w dzisiejszych czasach jest na wagę złota i jeszcze odległość serwisu ma duże znaczenie w pracy ciągnika i humoru Rolnika :D Pozdrawiam


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

andzieju2257 mam takie doświadczenia z jeleniami że NIGDY nie zdarzyło się aby ta marka kiedykolwiek zaskoczyła mnie mile w spalaniu a jestem mocno przewrażliwiony na tym punkcie więc produkty jd są dla mnie nie do przyjęcia podobnie jak z paliwożernymi silnikami mercedesa w rożnych kombajnach tylko tu już wielkiego wyboru nie ma i w niektórych przypadkach muszę się godzić na takie rozwiązanie... i jeszcze jedna dla mnie ważna zasada to ciągnik musi być lekki gdyż wykonuję sporo prac gdzie ciężar jest sporą wadą a na dociążenie ciągnika jest wiele sposobów czego nie można powiedzieć o odciążeniu a jd należy do najcięższych trykli które mają pojemnością największe silniki i spalają w galonach... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

John Deer chleje jak głupi przy małym obciążeniu silnika :unsure: Ale jak go dobrze obciążysz to Fendt ma problem aby mu dorównać :D

Napisałem to ja szczęśliwy posiadacz JD :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

JD spala najwięcej a jak już weźmiemy pod uwagę testy np. DLG to razem z Fendtem spalają najmniej, no może po za serią 5020 i 5R. Ale fachowcy zawsze wiedzą lepiej niż dokładne pomiary na hamowniach :lol:

 

Nie zawsze ciągnik ma być lekki, jak ktoś kupuje ciągnik do ciężkiej pracy o mocy 200 KM to lepszym rozwiązaniem będzie 7 tonowy czy 9 tonowy ciągnik. A może wystarczy 6 tonowy? Obciążanie ok ale tu się kłania DMC i ciągnika nie da się dociążać w dużym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zamiana preferencji!!!

Valtra wypadła z koszyka... do gry wszedł JD 6630 Comfort VS. Claas 630 CIS. Oba oglądałem, jeździłem. Widoczne różnice to wykończenie kabiny w JD lepiej to wygląda, przełączanie biegów w claasie jest joystic a w JD jest wajcha dość nie wygodna jak dla mnie, ale idzie się przyzwyczaić. W claasie podstwowe funkcje są w podłokietniku w JD na konsoli bocznej, Claas ma amortyzowaną kabine w standardzie w JD tego niema nawet nie ma za bardzo możliwości montażu. Cena !!! Pomijając różnice w wyposażeniu za JD 225000 netto Claas 272000netto spora różnica..wypowiedzcie się bo aż mnie głowa boli od myślenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj