Jelen3640

Poganiacze świń

Polecane posty

Jelen3640    0

Tak jak w temacie. Czy ma ktoś z was i używa poganiaczy elektrycznych lub innego typu do świń? I czy to się sprawdza? Proszę o szybką odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

Ma to swoje pusy i minusy.My jak zwalamy z samochodu te sie przydaje bo szybko schodza i sie czlowiek tak nie meczy ale tez czasami jak dlugo razisz jedna swinie to za cholere nie chce schodzic bo sie stresuje i strach do niej podchodzic bo moze ugrysc wiec pozostaje tylko kratko da zganiania.Raz tata mi opowiadal jak byl na fermie to wganiali knury to jeden nie chcial jakos wchodzic to do dotag go wganiali az prawie padl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

ogólnie dobre ale długo jednej nie można tym prądem pieścić bo raz jak napisał poprzednik się stresują bardzo a drugie jak sprzedajesz na półtuszę to mięsność spada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

I zapomnialem dodac trzeba to robic szybko tzn porazic ja przez 1 sekune nie dluzej i najlepiej jak ich jest duzo to wszystkie piescic po kolei wtedy schodza grupowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

Tak ja to polecam:)

A co do zastaw to wszystko co jest pod reka:palety jakies kratki drewniene metalowe a czasem to nawet wiadra:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelen3640    0

Najważniejsze są chyba wąskie ganki żeby się nie mogła odwrócić jak się nie odwróci to jest już połowa sukcesu przy załadunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Popieram poprzednika wąski korytarz to połowa sukcesu, załadunek 47 szt 30 min z wygnaniem z kojca i nagnaniem na samochód.

 

Poganiacz mam własnej produkcji ale leży już kilka lat nie używany, sprawdzał się ale kierowca kiedyś się bulwersował na taki załadunek i poszedł w odstawkę.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wąski korytarz + zastawy przy wyganianiu.

 

Czas liczony od wjazdu auta do gospodarstwa do wyjazdu (podjazd, przebranie się kierowcy, podniesienie pokładu (dla nas jest to oczekiwanie) załadunek, przebranie się kierowcy, dokumenty, odjazd).

 

Nie wiem kolego w jakim czasie ładujesz, ale dla naszych odbiorców ten czas jest bardzo zadowalający.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelen3640    0

My ładowaliśmy 112 sztuk w 30 minut bez poganiaczy i z podnoszeniem pięter na samochodzie + dokumenty itd.

A duże masz boksy SADEK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego ja mam boxy po 15 szt, jeżeli by szły wszystkie z kojca to na pewno było by szybciej.

 

Ale mój odbiorca często mówi aby tak wszędzie szły (więc czas uważam za dobry).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj